Peugeot 2008 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata francuskiego designu i inżynierii, gdzie Peugeot 2008 wyznacza nowe standardy w segmencie kompaktowych SUV-ów. Odkryj kompendium wiedzy o tym modelu, które zagłębia się w dane techniczne, wymiary, a także różnorodność silników i ich spalanie. Zastanawiasz się nad pojemnością bagażnika czy cenami? Szukasz rzetelnych opinii? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi, które pomogą Ci zdecydować, czy Peugeot 2008 jest idealnym kompanem na Twoje codzienne trasy i wyjątkowe przygody.

Dane techniczne i wymiary Peugeot 2008

Pod maską Peugeot 2008 kryją się różnorodne silniki, zarówno benzynowe, jak i diesel. Wersja benzynowa jest dostępna w trzech odmianach mocy: 100, 130 oraz 155 koni mechanicznych. Silniki diesel to opcje o mocy 100 lub 120 KM. Wszystkie jednostki napędowe spełniają surowsze normy emisji spalin Euro 6.

Wymiary Peugeot 2008 czynią go doskonałym kompanem zarówno w miejskiej dżungli, jak i na otwartych przestrzeniach. Długość samochodu wynosi 4300 mm, szerokość 1770 mm, a wysokość 1550 mm. Rozstaw osi to 2605 mm, co gwarantuje stabilność i komfort jazdy.

Jeżeli chodzi o dane techniczne, Peugeot 2008 zaskakuje swoją wszechstronnością. Pojemność bagażnika w podstawowej wersji wynosi 434 litry, jednak po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do 1467 litrów. Maksymalna prędkość, którą może osiągnąć ten model, wynosi 202 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu jedynie 9,1 sekundy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Peugeot 2008 oferuje szeroki wybór jednostek napędowych, które zaspokoją potrzeby różnych kierowców. Wersje benzynowe są dostępne z silnikami 1.2 PureTech o mocy 100, 130 lub 155 koni mechanicznych. Te trzy odmiany silników charakteryzują się wysoką wydajnością i niskim zużyciem paliwa, co jest wynikiem stosowania zaawansowanych technologii, takich jak bezpośredni wtrysk paliwa i turbodoładowanie.

Jeżeli preferujesz silniki diesel, Peugeot 2008 może Ci zaoferować dwa wyjątkowe modele. Pierwszy z nich to 1.5 BlueHDi o mocy 100 KM, a drugi to mocniejsza wersja tego samego silnika o mocy 120 KM. Obie jednostki diesel spełniają surowe normy emisji spalin Euro 6, a jednocześnie zapewniają doskonałe osiągi i ekonomiczność.

W przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań, Peugeot 2008 oferuje elektryczną wersję – e-2008. Jest ona napędzana silnikiem o mocy 136 KM i zasięgu do 310 km. Działa na zasadzie bezemisyjnej jazdy, co czyni ją idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie ekologiczny styl życia i chcą zminimalizować swój ślad węglowy.

Spalanie i pojemność baku w Peugeot 2008

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, Peugeot 2008 wypada bardzo korzystnie. Wersje benzynowe 1.2 PureTech zużywają średnio od 5,0 do 6,5 litra paliwa na 100 km, w zależności od mocy silnika i warunków jazdy. Wersje z silnikiem diesla 1.5 BlueHDi są jeszcze bardziej ekonomiczne, zużywając od 3,8 do 4,4 litra oleju napędowego na 100 km.

Elektryczna wersja e-2008 nie zużywa tradycyjnego paliwa, a jej zasięg wynosi do 310 km na jednym ładowaniu. Pozwala to na pokonywanie długich tras bez konieczności częstego ładowania, co jest szczególnie wygodne dla osób często podróżujących.

Pojemność baku Peugeot 2008 zależy od wersji silnikowej. Wersje benzynowe i z silnikiem diesla mają bak o pojemności 44 litrów, co zapewnia satysfakcjonujący zasięg, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dzięki temu Peugeot 2008 to auto, które sprawdzi się zarówno w długodystansowych podróżach, jak i w codziennym ruchu miejskim.

Elektryczna wersja e-2008 posiada baterię o pojemności 50 kWh. Dla porównania, pełne naładowanie baterii w domowych warunkach trwa około 7,5 godziny przy użyciu standardowej stacji ładowania o mocy 7,4 kW. W publicznych punktach szybkiego ładowania 100 kW, bateria naładuje się do 80% pojemności w zaledwie 30 minut.

Ceny nowych i używanych modeli Peugeot 2008

Ceny Peugeot 2008 na rynku nowych pojazdów rozpoczynają się od około 80 000 złotych dla podstawowej wersji z silnikiem benzynowym. W przypadku bardziej zaawansowanych wersji wyposażeniowych i silników o większej mocy, cena może wzrosnąć do ponad 120 000 zł. Wybór bogatszych pakietów oraz dodatkowych opcji, takich jak systemy wspomagające kierowcę, może znacząco podnieść cenę zakupu.

Na rynku używanych Peugeot 2008, ceny są zróżnicowane i zależą od rocznika, stanu technicznego oraz przebiegu pojazdu. Model z pierwszych lat produkcji można znaleźć już w przedziale cenowym od około 30 000 do 40 000 złotych. Bardziej aktualne roczniki z niskim przebiegiem oscylują w granicach 50 000 do 70 000 złotych.

Decydując się na zakup używanego Peugeot 2008, warto zwrócić uwagę na historię serwisową oraz posiadanie pełnej dokumentacji pojazdu. Auta pochodzące z pewnego źródła, takiego jak autoryzowany dealer, często kosztują więcej, ale jednocześnie dają większą pewność co do stanu technicznego i pochodzenia.

Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się dynamicznie, a e-2008 jest jednym z propozycji dla osób szukających ekologicznych rozwiązań. Cena nowego modelu elektrycznego Peugeot 2008 zaczyna się od około 140 000 złotych, jednak koszt zakupu może być zrównoważony niższymi opłatami eksploatacyjnymi oraz ewentualnymi ulgami podatkowymi dla pojazdów elektrycznych.

Opinie użytkowników i ekspertów o Peugeot 2008

Opinie użytkowników Peugeot 2008 często podkreślają jego stylowy design oraz dobrze wykończone wnętrze, które stawiają go w dobrym świetle wśród konkurencji w segmencie kompaktowych SUV-ów. Kierowcy chwalą również bogate wyposażenie standardowe, które czyni jazdę tym francuskim modelem komfortową i przyjemną.

Wśród ekspertów branżowych, Peugeot 2008 jest uznawany za pojazd z dynamicznymi silnikami, które oferują dobre osiągi przy zachowaniu rozsądnego spalania. Szczególnie pozytywne są głosy na temat wersji z silnikiem 1.2 PureTech, który łączy w sobie wydajność oraz ekonomiczne zużycie paliwa.

Posiadacze Peugeot 2008 doceniają wygodę prowadzenia zarówno w mieście, jak i podczas dłuższych wyjazdów. Systemy wspomagające kierowcę, takie jak asystent pasa ruchu czy system nawigacji, są często wyróżniane jako dodatki zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Krytyczne uwagi dotyczące Peugeot 2008 pojawiają się rzadko, ale niektórzy użytkownicy wskazują na wysoką cenę niektórych wersji wyposażeniowych oraz na ograniczoną ilość miejsca w tylnej części kabiny, co może stanowić problem dla rodzin z większą ilością dzieci.

Podsumowanie

Peugeot 2008 to pojazd, który łączy w sobie stylowy design, nowoczesną technologię i wszechstronność, idealnie wpisując się w potrzeby zarówno miejskich, jak i międzymiastowych podróżników. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dynamiczną wersję benzynową, oszczędny diesel, czy ekologiczną odmianę elektryczną, ten kompaktowy SUV oferuje coś dla każdego. Zapraszamy do dalszego odkrywania świata Peugeot 2008, abyś mógł dokładnie poznać jego możliwości i zdecydować, czy spełni on oczekiwania Twoje oraz Twojej rodziny. Odwiedź salon, umów się na jazdę próbną i doświadcz komfortu oraz jakości, które oferuje ten wyjątkowy model. Niech każda podróż stanie się przyjemnością, a Peugeot 2008 stanie się Twoim zaufanym partnerem na drodze do nowych doświadczeń.