Infiniti

Infiniti, luksusowa marka samochodowa rodem z Japonii, odzwierciedla obietnicę zawartą w haśle „Inspirujące Osiągi” (ang. „Inspired Performance”). Jej linię sedanów, coupé, SUV-ów i crossoverów charakteryzują ekscytujące osiągi, wymowna stylistyka i najnowocześniejsze technologie. Swój światowy rozwój marka zawdzięcza stale poszerzającej się sieci centrów Infiniti, które zapewniają wyjątkową, zindywidualizowaną obsługę klienta przez cały czas posiadania samochodu.

Firma została założona w USA w 1989 roku, a od 2008 roku podbija Europę Zachodnią i Środkową. Samochody Infiniti są sprzedawane w 47 krajach na świecie, w tym w 19 w Europie.

Do roku 2016 firma ma być obecna na rynkach ponad 70 państw świata. Infiniti zwiększy też swoją zdolność produkcyjną otwierając nowe fabryki − w USA (model JX) oraz w Chinach (2 nowe modele w 2014 r.) Marka poszerzy również gamę produktów do ponad 10 samochodów, wprowadzając do sprzedaży w 2014 roku między innymi swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, którym będzie luksusowy kompaktowy sedan klasy premium.

Od maja 2012 roku główną siedzibą Infiniti jest Hong Kong, a od 1 lipca 2012 r. prezesem firmy jest Johan de Nysschen.

Od sezonu 2011 Infiniti jest głównym partnerem zespołu Red Bull Racing. W 2012 roku związek został pogłębiony, a Sebastian Vettel został pierwszym w historii firmy globalnym ambasadorem marki Infiniti.

źródło: Infiniti