Honda

Honda Motor Co. japoński producent samochodów osobowych, ciężarówek, motocykli i skuterów. Obecnie największy producent silników na świecie.

Korporacja Honda Motor Co Ltd. powstała w 1948 roku.

Pierwszym krajem, do którego Honda eksportował swoje wyroby był Tajwan. Oficjalne otwarcie Amarican USA miało miejsce w Los Angeles w 1959 roku właśnie w Californii.

Lata ’80 XX wieku to pojawienie się placówek Hondy w Niemczech, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. W Polsce Honda jest obecna od 1993 roku.

Obecnie Honda zajmuje czołowe miejsca na listach JD Power Consumer Satisfaction Index – zwanych Oscarami świata motoryzacji, sporządzanych na podstawie opinii użytkowników samochodów.

W kwestiach bezpieczeństwa Honda Civic osiąga wysokie miejsca w rankingach Euro NCAP (the European New Car Assessment Programme), oraz w dziedzinie ochrony pieszych.

Obecnie Honda konstruuje też silniki, sportowe samochody, a także pierwsze na świecie manekiny do badań efektów zderzenia z samochodem. Honda zwraca szczególną uwagę na zapobieganie uszkodzeniom kolan w trakcie wypadków, gdyż tego typu urazy są częstymi i bardzo groźnymi skutkami drogowych kolizji.