Honda Accord I — dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak samochód, który zdefiniował klasę średnią na rynku motoryzacyjnym, wypada pod względem danych technicznych? Honda Accord I to więcej niż auto – to ikona, która na przestrzeni lat zaskarbiła sobie serca milionów kierowców. Dyskutując o wymiarach, spalaniu, pojemności silnika czy cenach, będziemy rozważać, co sprawia, że ten model zdobył tak pochlebne opinie. Zanurzmy się w świat danych, które czynią Hondę Accord I legendą na kołach.

Dane techniczne Honda Accord I

Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, jak innowacyjna i technicznie zaawansowana była Honda Accord I na moment swojego debiutu. Auto wyposażone było w czterocylindrowy silnik SOHC o pojemności 1751 cm³, który generował moc 80 koni mechanicznych. Taka konfiguracja silnika, jak na tamte czasy, była prawdziwie rewolucyjna.

W kwestii prędkości maksymalnej, Honda Accord I również nie pozostawała daleko w tyle za swoimi konkurentami. Model ten był w stanie rozpędzić się do prędkości 160 km/h. Jednocześnie, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmowało mu nieco ponad 12 sekund, co było wynikiem bardzo dobrym, biorąc pod uwagę standardy epoki.

Co więcej, Honda Accord I mogła pochwalić się niezwykle efektywnym zużyciem paliwa. Średnie spalanie na poziomie 7.5 l/100km w mieście i 5.5 l/100km na trasie to wynik, który nawet dzisiaj, po upływie kilkudziesięciu lat, może robić wrażenie na wielu kierowcach.

Wreszcie, nie można zapomnieć o wymiarach Honda Accord I. Samochód ten miał długość 4295 mm, szerokość 1630 mm oraz wysokość 1360 mm. Takie proporcje zapewniały zarówno komfort jazdy, jak i łatwość manewrowania, co przekładało się na ogromną popularność tego modelu.

Wymiary i pojemność modelu

Jednym z aspektów, który przyczynił się do popularności Honda Accord I, były jej wymiary. Właściwie zbalansowane proporcje – długość 4295 mm, szerokość 1630 mm oraz wysokość 1360 mm – przekładały się na komfort jazdy i łatwość manewrowania. Było to niezwykle cenne zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas dłuższych tras.

Jeśli chodzi o pojemność, Honda Accord I była wyposażona w czterocylindrowy silnik SOHC o pojemności 1751 cm³. Ten na tamten czas innowacyjny silnik generował moc 80 koni mechanicznych, co pozwoliło Hondzie Accord I zyskać reputację samochodu oferującego solidne osiągi i niezawodność.

Średnie spalanie Honda Accord I

Średnie spalanie Honda Accord I to jeden z aspektów, które przyciągały uwagę kierowców. Warto podkreślić, że efektywne zarządzanie paliwem było jednym z kluczowych czynników, które przyczyniły się do popularności tego modelu. Średnie spalanie na poziomie 7.5 l/100km w mieście i 5.5 l/100km na trasie to wartości, które nawet dzisiaj robią wrażenie.

Wysoka ekonomiczność Honda Accord I była szczególnie doceniana przez kierowców często podróżujących na długie dystanse. Dobre wyniki spalania przekładały się bezpośrednio na oszczędności w kosztach eksploatacji, co było ważnym argumentem przy wyborze tego modelu.

Warto jednak pamiętać, że rzeczywiste spalanie Honda Accord I mogło nieznacznie odbiegać od podanych wartości, zależnie od stylu jazdy i warunków na drodze. Mimo to, Honda Accord I pozostaje jednym z najbardziej ekonomicznych modeli swojej klasy, co potwierdzają liczne opinie kierowców.

Przegląd cen na rynku wtórnym

Przeglądając rynek wtórny w poszukiwaniu Honda Accord I, można natknąć się na zróżnicowane ceny, które często są odzwierciedleniem stanu technicznego oraz historii danego egzemplarza. Wartości te mogą oscylować w szerokim zakresie, w zależności od wielu czynników, takich jak przebieg, rocznik czy wyposażenie pojazdu.

Ocena wartości rynkowej Honda Accord I wymaga uwzględnienia zarówno jej legendarnego statusu, jak i realiów rynkowych. Pomimo upływu lat, modele w dobrym stanie technicznym cieszą się stabilnym zainteresowaniem wśród miłośników marki, co ma bezpośredni wpływ na utrzymanie relatywnie wysokich cen.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Accord I

Wśród użytkowników Honda Accord I zyskała status niemal kultowego pojazdu, co jest bezpośrednio związane z jej niezawodnością i charakterystycznym designem. Wielu posiadaczy podkreśla, że mimo upływu lat, ten model wciąż prezentuje się elegancko na drodze i zapewnia komfort jazdy, co jest dowodem na jego ponadczasowość.

Eksperci motoryzacyjni często wskazują Honda Accord I jako przełomowy model dla marki, który wprowadził nowe standardy w klasie średniej. Podkreślają, że solidne wykonanie, dobre właściwości jezdne i ekonomiczny silnik były kluczowe dla sukcesu tego samochodu na rynku światowym.

Opinie na temat Honda Accord I zgadzają się co do jednego – jest to pojazd, który zaskakuje swoją trwałością. Właściciele chwalą sobie niskie koszty utrzymania, a także fakt, że nawet po latach eksploatacji, Accord potrafi zachować wysoką wartość na rynku wtórnym, co świadczy o jego solidnej reputacji wśród kierowców.

Podsumowanie

Honda Accord I to bez wątpienia auto z duszą, które łączy w sobie zaawansowaną technologię swoich czasów z niezawodnością i ekonomicznym spalaniem. Jej wymiary i pojemność silnika do dziś robią wrażenie, a opinie użytkowników potwierdzają jej kultowy status. Na rynku wtórnym modele w dobrym stanie nadal cieszą się zainteresowaniem, co świadczy o niegasnącej popularności tego modelu. Jeśli pasjonujesz się motoryzacją lub rozważasz zakup klasycznego Accorda, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania historii, która stoi za tym wyjątkowym pojazdem. Honda Accord I to samochód, który z pewnością ma jeszcze wiele do opowiedzenia.