Honda CR – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Trwały i niezawodny SUV, który podobnie jak auta konkurencyjne z tego segmentu nie jest samochodem terenowym. Honda CR-V kojarzona i doceniana jest przez wielu kierowców za swoje właściwości jezdne i bardzo dobre dopasowanie się do naszych, pozostawiających wiele do życzenia polskich dróg.

Honda CR-V, po raz pierwszy zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Tokio w 1995 roku, była jedną z pierwszych ‘lekkich terenówek’ na rynku i stała się wyznacznikiem jakości w stale rosnącym segmencie SUV. Model zaprojektowano głównie do jazdy po zwykłych drogach, nadając mu jednak cech typowych dla SUV-ów oraz zapewniając wysoką jakość wykonania, przystępną cenę i bogate wyposażenie. Sprzedaż w Europie rozpoczęła się w 1997 roku, a wkrótce model stał się tak popularny, że produkcję europejskich modeli przeniesiono do fabryki Hondy w Swindon. CR-V jest integralną częścią sukcesu Hondy w Europie.

Druga generacja modelu CR-V, która weszła na rynek w 2002 roku, bazowała na sukcesie poprzednika, zachowując jego surową stylistykę 4×4 i praktyczny system napędu na cztery koła Dual Pump 4WD. Osiągi i ekonomikę jazdy zwiększono dzięki zastosowaniu 2.0-litrowego silnika benzynowego i-VTEC, a nowa struktura nadwozia zapewniła więcej miejsca dla pasażerów oraz wyznaczyła nowe standardy bezpieczeństwa podróżujących i pieszych.
Doskonałe wyniki sprzedaży modelu benzynowego w Europie zostały dodatkowo zwiększone przez wprowadzenie w 2005 roku do oferty uznanego silnika wysokoprężnego Honda i-CTDi. Mocna jednostka wysokoprężna z wysokim momentem obrotowym doskonale uzupełniła ofertę modelu CR-V oraz wzmocniła wizerunek wszechstronnej Hondy w segmencie średnich aut typu SUV. Wraz z wprowadzeniem nowej jednostki napędowej przeprowadzono facelifting modelu obejmujący zmiany w stylistyce przedniej i tylnej części nadwozia oraz we wnętrzu pojazdu.


W 2012 roku zaprezentowano czwartą generację Hondy CR-V.

źródło: Honda

Honda CR