Peugeot 1007 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj Peugeot 1007, niezwykłą fuzję kompaktowego wymiaru i innowacyjnego designu, który przeciera ścieżki w urbanistycznej dżungli. Ten nietuzinkowy model przyciąga uwagę nie tylko swoim unikatowym stylem, ale również praktycznymi rozwiązaniami, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających miłośników motoryzacji. Zanurz się w świecie danych technicznych, poznaj szczegóły dotyczące silników, spalania i pojemności, które decydują o dynamice i ekonomii jazdy. Odkryj, co użytkownicy myślą o tym aucie i czy jego cena adekwatna jest do oferowanych możliwości.

Dane techniczne i wymiary Peugeot 1007

Peugeot 1007 jest pojazdem o kompaktowych wymiarach, które czynią go idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie łatwość manewrowania i parkowania w zatłoczonych miastach. Długość tego modelu wynosi 3732 mm, szerokość 1686 mm, a wysokość 1608 mm. Dzięki tym wymiarom, mimo swojej niewielkiej wielkości, Peugeot 1007 oferuje komfortową przestrzeń wewnętrzną zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

Rozstaw osi wynoszący 2315 mm gwarantuje stabilność na drodze, podczas gdy pojemność bagażnika 272 litry (rozszerzalna do 1050 litrów po złożeniu tylnych siedzeń) zapewnia wystarczająco dużo miejsca na bagaż. Peugeot 1007 jest wyposażony w przednie zawieszenie typu McPherson, co przekłada się na precyzyjne prowadzenie i zwiększoną kontrolę nad pojazdem w różnych warunkach drogowych.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Silniki benzynowe i wysokoprężne dostępne w Peugeot 1007 charakteryzują się wydajnością, trwałością i cichą pracą. W ofercie można znaleźć zarówno jednostki 1.4 HDi o mocy 70 KM, jak i silniki 1.6 HDi oferujące 110 KM, które gwarantują zdecydowanie większą dynamikę jazdy. Wszystkie silniki Diesla są wyposażone w technologię common rail, poprawiającą wydajność i zmniejszającą emisję spalin.

W przypadku silników benzynowych, Peugeot 1007 oferuje dwie opcje: 1.4 o mocy 75 KM oraz 1.6 o mocy 110 KM. Te silniki charakteryzują się niskim zużyciem paliwa i płynnym przyspieszeniem, co sprawia, że jazda jest komfortowa zarówno w ruchu miejskim, jak i na długich trasach. Wszystkie modele są wyposażone w 5-biegową skrzynię manualną, która zapewnia precyzyjne i szybkie zmiany biegów.

Warto zauważyć, że Peugeot 1007 jest dostępny również w wersji z automatyczną skrzynią biegów. Ten model wykorzystuje silnik 1.6 o mocy 110 KM, który zapewnia płynne i efektywne przyspieszenie. Automatyczna skrzynia biegów jest bardzo intuicyjna w obsłudze i umożliwia komfortową jazdę, niezależnie od warunków ruchu.

Peugeot 1007, niezależnie od wyboru silnika, jest samochodem zorientowanym na ekonomię jazdy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak system Start&Stop czy technologia BlueHDi, silniki Peugeot 1007 gwarantują niskie spalanie i emisję CO2 na poziomie od 130 do 150 g/km. Jest to korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla kieszeni kierowcy.

Spalanie i pojemność silników

Spalanie Peugeot 1007, zarówno w warunkach miejskich, jak i na trasie, jest korzystne dla kierowcy. W przypadku silników benzynowych, spalanie oscyluje w granicach 6,7-7,2 l/100km w cyklu mieszanym, co jest wartością konkurencyjną w porównaniu z innymi modelami z tego segmentu. W przypadku silników Diesla, spalanie jest jeszcze bardziej ekonomiczne i wynosi od 4,7 do 5,3 l/100km w cyklu mieszanym.

Wydolność silników modelu Peugeot 1007 jest jednym z kluczowych elementów, który przyciąga miłośników motoryzacji. Silniki Diesla o pojemności 1.4 i 1.6 litra oferują moc od 70 do 110 KM, dzięki czemu zapewniają niezwykłą elastyczność i efektywne przyspieszenie, nawet przy pełnym obciążeniu pojazdu.

Podobnie jest w przypadku silników benzynowych. Peugeot 1007 wyposażony jest w jednostki o pojemnościach 1.4 i 1.6 litra, które generują moc od 75 do 110 KM. Te silniki są znane z niskiego zużycia paliwa, płynnej pracy i dobrego momentu obrotowego, co przekłada się na komfort jazdy.

Wszystkie silniki Peugeot 1007 są konstrukcjami czterocylindrowymi. Co ważne, zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesla, spełniają wymagania europejskich norm emisji spalin Euro 4. To oznacza, że model ten jest przyjazny dla środowiska, co jest dużym atutem w czasach rosnącej świadomości ekologicznej.

Ceny nowych i używanych modeli Peugeot 1007 na rynku

Kiedy Peugeot 1007 debiutował na rynku, był ceniony za swoją innowacyjność i kompaktowe rozmiary. Ta właściwość przekładała się na stosunkowo wysoką cenę w segmencie małych samochodów. Ceny nowych modeli Peugeot 1007 wahały się w zależności od wersji wyposażenia i silnika, oscylując zazwyczaj w przedziale od kilkudziesięciu do nawet ponad stu tysięcy złotych. Wynikało to stąd, że był to jeden z droższych aut w swojej klasie.

Na rynku wtórnym Peugeot 1007 cieszy się różnicowanym zainteresowaniem, co wpływa na ceny używanych modeli. Obecnie za dobrze utrzymane egzemplarze można zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co stanowi atrakcyjną propozycję dla osób szukających ekonomicznego i niezawodnego auta do miasta.

Decydując się na zakup używanego Peugeot 1007, warto zwrócić uwagę na rocznik, przebieg oraz historię serwisową pojazdu. Stan techniczny i dbałość o regularne przeglądy mogą znacząco wpłynąć na wartość rynkową samochodu, a tym samym na ostateczną cenę, którą zapłacimy za używany model tego francuskiego hatchbacka.

Opinie użytkowników i ekspertów o Peugeot 1007

Opinie użytkowników Peugeota 1007 często podkreślają unikatowy design i praktyczność elektrycznych drzwi przesuwnych, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie na ciasnych miejskich parkingach. Zadowolenie wyrażane jest także odnośnie manewrowości i łatwości w prowadzeniu, co przekłada się na komfort jazdy w zatłoczonym mieście.

Z kolei eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na ekonomiczność zarówno benzynowych, jak i dieslowskich jednostek napędowych, podkreślając ich adekwatność do potrzeb jazdy miejskiej. W opinii fachowców, Peugeot 1007 to przykład dobrze zbalansowanego auta, które łączy w sobie funkcjonalność i stosunkowo niskie koszty utrzymania.

Podsumowanie

Peugeot 1007 to samochód, który z pewnością zasługuje na uwagę ze względu na swoje kompaktowe wymiary, innowacyjny design i ekonomiczne silniki. Jeśli cenisz sobie wygodę parkowania w miejskiej dżungli, a jednocześnie oczekujesz od samochodu oszczędności i niezawodności, ten model może być idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i porównywania opinii użytkowników, co pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję zakupową. Sprawdź dostępność Peugeot 1007 na rynku wtórnym i dołącz do grona zadowolonych kierowców tego wyjątkowego pojazdu.

foto: Peugeot