Mini One I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Marzysz o zwinnej i stylowej ikonie motoryzacji, która zamienia każdy zakręt w przygodę? MINI One I to więcej niż auto – to kultowa maszyna pełna charakteru! Od sprawdzonych danych technicznych, po małe, ale zaskakujące wymiary, zwinne silniki i zaskakująco rozsądne spalanie. Zajrzyjmy w głąb tej motoryzacyjnej legendy, aby odkryć, dlaczego tak wiele osób nadal ulega jej urokowi, balansując między osiągami a ceną, i co sprawia, że opinie o MINI One I są wciąż tak pozytywne!

Dane techniczne i wymiary Mini One I

Pod maską Mini One I znajduje się 1,6-litrowy benzynowy silnik o mocy 90 KM, który pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 181 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu jedynie 12,8 sekundy. Są to wyniki, które gwarantują emocje podczas jazdy, jednocześnie zapewniając rozsądne zużycie paliwa.

Jeśli chodzi o wymiary, Mini One I ma 3,63 metra długości, 1,68 metra szerokości i 1,41 metra wysokości. Oznacza to, że mimo swojej kompaktowej budowy, oferuje przestronne wnętrze, które umożliwia komfortowe podróżowanie dla czterech osób. Takie wymiary czynią go idealnym samochodem do poruszania się po gęsto zabudowanych miastach.

Pojemność bagażnika Mini One I wynosi 160 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń wzrasta do nawet 680 litrów. Daje to dużą elastyczność, pozwalającą dostosować przestrzeń do aktualnych potrzeb. Zarówno na codzienne zakupy, jak i weekendowe wypady, Mini One I jest zawsze gotowy.

Opis dostępnych silników

Zważywszy na zwinność i lekkość Mini One I, silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 90 KM wydaje się być idealnym wyborem. Jest to jednostka benzynowa, która gwarantuje solidne osiągi, jednocześnie utrzymując rozsądny poziom spalania. Wyraźnie widać to podczas dynamicznej jazdy, kiedy silnik Mini One I pokazuje, co potrafi.

Mini One I oferuje także wersję diesla dla tych, którzy cenią sobie ekonomię i wydajność. 1,4-litrowy silnik diesla, generujący 75 KM, jest znakomitym wyborem dla osób, które pokonują długie dystanse. Mimo niższej mocy, nie brakuje mu charakterystycznego dla Mini temperamentu, zarówno na trasie, jak i w mieście.

Spalanie i pojemność bagażnika

Kiedy mówimy o oszczędności i ekonomii, ważnym aspektem jest spalanie Mini One I. Wersja benzynowa o pojemności 1,6 litra i mocy 90 KM, której dynamiczne osiągi już opisaliśmy, charakteryzuje się spalaniem na poziomie 5,4 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Oznacza to, że Mini One I oferuje nie tylko emocje z jazdy, ale także rozsądne koszty eksploatacji.

Jeśli chodzi o wersję diesla, 1,4-litrowy silnik o mocy 75 KM jest jeszcze bardziej oszczędny. Średnie spalanie tej jednostki wynosi zaledwie 4,5 litra na 100 km. W przypadku osób pokonujących długie dystanse, taka charakterystyka silnika może przynieść znaczące oszczędności.

Teraz przejdźmy do tematu pojemności bagażnika. Jak już wspominaliśmy, Mini One I oferuje 160 litrów przestrzeni bagażowej. Jest to wystarczająco dużo na przewożenie codziennych zakupów czy niewielkiego bagażu podróżnego.

Jednakże, gdy potrzeba więcej miejsca, tylne siedzenia Mini One I można złożyć, zwiększając pojemność bagażnika do 680 litrów. Przekłada się to na dużą elastyczność i możliwość przewożenia większych przedmiotów, co czyni Mini One I praktycznym samochodem na różne okazje.

Ceny nowych i używanych modeli Mini One I

Kiedy poruszamy temat ceny nowych modeli Mini One I, warto zaznaczyć, że są one już niedostępne w oficjalnej sprzedaży jako nowe pojazdy. Mini One pierwszej generacji zadebiutowało na rynku w 2001 roku, a produkcja tego modelu zakończyła się kilka lat później. Obecnie można je nabyć wyłącznie na rynku wtórnym.

Z drugiej strony, cena używanych modeli Mini One I jest znacznie bardziej przystępna i zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny czy przebieg pojazdu. Na rynku wtórnym można znaleźć oferty w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co czyni Mini One I atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących charakterystycznego auta w rozsądnej cenie.

Warto także zwrócić uwagę, że opinie o Mini One I często podkreślają jego niezawodność i niskie koszty utrzymania, co czyni go korzystną opcją zakupu na rynku wtórnym. To, jak kształtują się ceny używanych egzemplarzy, ma bezpośredni wpływ na popularność tego modelu wśród fanów marki i osób ceniących sobie klasyczny design połączony z miejską praktycznością.

Opinie użytkowników i ekspertów.

Opinie użytkowników Mini One I często podkreślają jego niezawodność i niskie koszty eksploatacji jako główne atuty. Właściciele cenią sobie zwinną jazdę oraz łatwość parkowania dzięki kompaktowym wymiarom auta, co sprawia, że jest ono idealne do miasta. Jednocześnie wskazują na to, że mimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych, wnętrze pojazdu oferuje wystarczająco dużo miejsca dla pasażerów.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga klasyczny design Mini One I, który łączy w sobie elementy retro z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Podkreślają oni również, że model ten, choć należy do segmentu aut miejskich, oferuje dynamiczne osiągi, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających kierowców szukających emocji za kierownicą.

Podsumowując, opinie o Mini One I są zazwyczaj bardzo pozytywne zarówno wśród właścicieli, jak i specjalistów branżowych. Zwracają oni uwagę na wyjątkowy charakter auta, które mimo upływu lat nadal cieszy się uznaniem i jest postrzegane jako niezawodny i stylowy towarzysz codziennych podróży.

Podsumowanie

MINI One I to ikona stylu i zwinności, która wciąż przyciąga miłośników motoryzacji swoim unikalnym charakterem. Z jego kompaktowych wymiarów, dynamicznych silników i ekonomicznego spalania wyłania się obraz samochodu, który doskonale sprawdzi się w miejskiej dżungli. Jeśli szukasz pojazdu z duszą i historią, który jednocześnie nie nadwyręży Twojego budżetu, używane modele MINI One I mogą okazać się doskonałym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii innych użytkowników, co może pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. Nie zapomnij też sprawdzić lokalnych ofert, aby znaleźć swój wymarzony egzemplarz tej kultowej maszyny!

foto: BMW