MINI Cabrio – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Ewolucyjnie dopracowana stylistyka, lepsza funkcjonalność, supernowoczesne zawieszenie, jeszcze mocniejsze, a przy tym bardziej ekonomiczne silniki oraz zoptymalizowane systemy bezpieczeństwa są w nowej edycji tego czteroosobowego kabrioletu konsekwentnym rozwinięciem jego dotychczasowych zalet. Dodatkowym atutem są nowe atrakcyjne warianty kolorystyczne i szczegóły wyposażenia. Najwyższa jakość materiałów i wykonania potwierdzają wyjątkowy status MINI Cabrio – jedynego kabrioletu premium w tym segmencie. Również w nowym MINI Cabrio przed czynnikami atmosferycznymi chroni pasażerów wysokiej jakości dach tekstylny z funkcją dachu przesuwnego.

Miękki dach daje się całkowicie automatycznie otworzyć w 15 sekund – również podczas jazdy z prędkością do 30 km/h. W tej postaci MINI Cabrio pokazuje swoje prawdziwe przeznaczenie. O każdej porze roku motywuje do jazdy z otwartym dachem i sygnalizuje to wyzwanie kierowcy poprzez opcjonalny i wyjątkowy licznik otwarcia dachu obok obrotomierza. Ten nowy wskaźnik pokazuje czas jazdy z otwartym dachem, motywując kierowcę do możliwie częstego korzystania z przyjemności jazdy „pod gołym niebem”.

Doskonała przydatność do codziennej eksploatacji to zasługa funkcji Easy Load, dzielonego i składanego oparcia kanapy tylnej i wyjątkowo dużego otworu bagażowego pomiędzy bagażnikiem a kabiną, który pozwala zwiększyć pojemność przestrzeni bagażowej do 660 l. Niezwykła w tym segmencie kabrioletów wszechstronność możliwa jest dzięki nowatorskiej konstrukcji pałąka antykapotażowego. Nowe MINI Cabrio wyposażone jest w sięgający na całą szerokość wnętrza jednoczęściowy pałąk aktykapotażowy umieszczony za siedzeniami tylnymi, który leży poza polem widzenia kierowcy spoglądającego w tył i wysuwa się automatycznie tylko w razie zagrożenia dachowaniem.

Nowe MINI Cabrio zadebiutuje na rynku z dwoma wariantami silnikowymi. Sportowe ambicje prezentuje MINI Cooper Cabrio napędzane czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1,6 l i mocy 88 kW / 120 KM przy 6000 obr/min z płynną regulacją skoku zaworów. Jeszcze większym temperamentem wykazuje się MINI Cooper S Cabrio. Jego czterocylindrowy silnik ma również pojemność 1,6 l i wyposażony jest w turbosprężarkę Twin Scroll i bezpośredni wtrysk benzyny. Moc 128 kW / 175 KM przy prędkości 5500 obr/min gwarantuje wyjątkowo orzeźwiający pęd powietrza.

Oba warianty silnikowe wyposażone są standardowo w aktualne funkcje zmniejszające zużycia paliwa i emisję spalin, m.in. odzysk energii hamowania, a w pojazdach ze skrzynią manualną również funkcję Auto Start Stop i wskaźnik punktu zmiany biegu.

Wybitnie wydajna technologia napędu pozwoliła w MINI Cabrio zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 nawet o 23 procent w porównaniu z poprzednimi modelami. Już na starcie w MINI Cooper S Cabrio i MINI Cooper Cabrio oferowana jest oprócz standardowej sześciobiegowej skrzyni manualnej również sześciobiegowa skrzynia automatyczna. Swoją zwinność nowe MINI Cabrio zawdzięcza układowi jezdnemu kompleksowo zmodernizowanemu w porównaniu z poprzednim modelem. Zaawansowane zawieszenie kół, niezwykle precyzyjne wspomaganie elektromechaniczne, mocny układ hamulcowy i standardowy układ dynamicznej kontroli stabilności DSC sprawiają, że maksymalna zwinność i wzorcowe bezpieczeństwo to również domena otwartej wersji MINI.

źródło: BMW Group