Hyundai i30 I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie kompaktowych samochodów, które łączą w sobie przemyślany design, nowoczesne technologie i praktyczność, Hyundai i30 I wyróżnia się jako model, który przyciąga uwagę swoją wszechstronnością. Czy jesteś ciekaw, jak prezentują się dane techniczne tego południowokoreańskiego hatchbacka, jakie silniki pulsują pod jego maską, a także jak kształtuje się jego spalanie i pojemność? Zastanawiasz się, jak kształtują się ceny i co użytkownicy myślą o swoich autach tej serii? Prześledźmy razem, co sprawia, że Hyundai i30 I nadal pozostaje atrakcyjnym wyborem na rynku samochodów używanych.

Dane techniczne i wymiary Hyundai i30 I.

Zacznijmy od danych technicznych Hyundai i30 I. Ten kompaktowy hatchback, mimo swoich niewielkich wymiarów zewnętrznych, oferuje zaskakująco przestronne wnętrze. Długość całkowita pojazdu wynosi 4245 mm, szerokość 1765 mm, a wysokość 1480 mm, co gwarantuje wygodne warunki dla pasażerów na każdym z pięciu dostępnych miejsc. Rozstaw osi wynosi 2650 mm, co przekłada się na stabilność jazdy.

Kiedy mówimy o wymiarach bagażnika Hyundai i30 I, możemy być mile zaskoczeni. Jego standardowa pojemność wynosi 378 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń, możemy zyskać nawet do 1316 litrów przestrzeni ładunkowej. To oznacza, że Hyundai i30 I to nie tylko elegancki, ale również praktyczny samochód, który z łatwością pomieści zakupy na cały tydzień, a w razie potrzeby także większy ładunek.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

W kwestii silników, Hyundai i30 I oferuje kilka opcji do wyboru, zarówno w wersji benzynowej, jak i diesla. Dostępne są silniki benzynowe o pojemnościach 1.4 i 1.6 litra, które generują odpowiednio 109 i 122 koni mechanicznych. Wszystkie silniki benzynowe są dostępne z manualną skrzynią biegów, co gwarantuje precyzyjne i dynamiczne przyspieszenie.

Jeżeli chodzi o warianty diesla, Hyundai i30 I oferuje silniki o pojemności 1.6 litra, dostępne w trzech wersjach mocy: 90, 110 i 115 KM. W przypadku silników diesla, klienci mają możliwość wyboru pomiędzy manualną a automatyczną skrzynią biegów. Silniki te znane są z niskiego spalania, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób, które preferują ekonomiczną jazdę.

Wszystkie silniki, zastosowane w modelu Hyundai i30 I, charakteryzują się solidną konstrukcją i dobrą kulturą pracy. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, możemy liczyć na dobrą dynamikę jazdy i zadowalające osiągi. To sprawia, że Hyundai i30 I to samochód, który potrafi dostarczyć wiele satysfakcji z jazdy.

Spalanie i pojemność bagażnika.

Pod kątem ekonomii, Hyundai i30 I prezentuje się bardzo korzystnie. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla silników benzynowych wynosi od 6.0 do 7.0 l/100km, co jest konkurencyjnym wynikiem w porównaniu z innymi samochodami tej klasy. W przypadku jednostek diesla, spalanie jest jeszcze niższe i wynosi przeciętnie od 4.5 do 5.0 l/100km. Czyni to Hyundai i30 I samochodem ekonomicznym, zwłaszcza dla osób, które pokonują długie dystanse.

Hyundai i30 I zdobywa kolejne punkty za pojemność bagażnika. Jak już wcześniej wspomniano, standardowa pojemność bagażnika w tym modelu wynosi 378 litrów. Jednak po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń ładunkowa wzrasta do imponujących 1316 litrów. Pozwala to na komfortowe przewożenie dużej ilości bagażu, co jest szczególnie przydatne podczas długich podróży czy przeprowadzek.

Podsumowując, Hyundai i30 I to samochód, który łączy w sobie oszczędność i praktyczność. Niskie spalanie oraz duży bagażnik to cechy, które z pewnością docenią zarówno kierowcy często podróżujący na długie dystanse, jak i ci, którzy potrzebują przestrzeni do przewożenia większych ładunków. Są to kolejne argumenty przemawiające za tym, że Hyundai i30 I to wartościowy wybór na rynku samochodów używanych.

Ceny nowych i używanych modeli Hyundai i30 I na rynku.

Kiedy rozważamy zakup Hyundai i30 I, warto zwrócić uwagę na cenę, która jest jednym z kluczowych czynników decyzyjnych. W przypadku nowych modeli, ceny te mogą być już nieaktualne, ponieważ seria I została zastąpiona nowymi generacjami. Mimo to, na rynku wtórnym wciąż możemy znaleźć wiele ofert. Używane egzemplarze Hyundai i30 I cieszą się stabilnością cen, co sprawia, że są atrakcyjne dla szerokiego grona odbiorców poszukujących solidnego samochodu w rozsądnej cenie.

Zainteresowanie rynkiem samochodów używanych sprawia, że ceny Hyundai i30 I są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg oraz stan techniczny pojazdu. Dla potencjalnych kupujących istotnym aspektem jest możliwość negocjacji ceny, co może przyczynić się do finalizacji atrakcyjnej transakcji. Dzięki temu, Hyundai i30 I utrzymuje swoją pozycję jako ekonomiczny wybór na rynku samochodów używanych.

Opinie użytkowników i ekspertów o Hyundai i30 I.

Opinie użytkowników dotyczące Hyundai i30 I często podkreślają jego niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji. Właściciele chwalą sobie także komfort jazdy i dobrą jakość wykończenia wnętrza, co jest szczególnie istotne w przypadku codziennego użytkowania pojazdu. Zadowolenie z wyboru modelu i30 I jest często wyrażane przez osoby, które cenią sobie połączenie ekonomicznej jazdy z funkcjonalnością.

Ekspertów z dziedziny motoryzacji przekonuje praktyczność Hyundai i30 I, wskazując na jego przestronny bagażnik i wygodę zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Szczególnie doceniana jest także solidna konstrukcja i zrównoważone osiągi silników, które zapewniają odpowiednią dynamikę przy zachowaniu rozsądnych kosztów utrzymania. Takie cechy czynią Hyundai i30 I przemyślanym wyborem na rynku samochodów kompaktowych.

Z kolei niektóre opinie zwracają uwagę na stylizację modelu i30 I, która może nie przypaść do gustu każdemu, aczkolwiek jest to kwestia subiektywna. Wspomina się również o ograniczonej dostępności niektórych części zamiennych, co może być pewnym utrudnieniem. Mimo to, ogólna satysfakcja z użytkowania Hyundai i30 I jest zazwyczaj wysoka, co potwierdzają liczne pozytywne recenzje właścicieli.

Podsumowanie

Hyundai i30 I to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie ekonomię eksploatacji, funkcjonalność oraz solidność wykonania. Dzięki różnorodności silników, niskiemu spalaniu i przestronnemu bagażnikowi, jest to model godny uwagi na rynku samochodów używanych. Jeśli poszukujesz niezawodnego auta, które sprosta Twoim codziennym potrzebom, rozważ Hyundai i30 I. Zapraszamy do dalszego eksplorowania jego możliwości i odkrywania opinii innych użytkowników, co z pewnością pomoże w podjęciu świadomej decyzji zakupowej. Niech każda podróż z Hyundai i30 I stanie się przyjemnością i potwierdzeniem, że wybrałeś auto, które łączy w sobie komfort, styl i ekonomię.

źródło: Hyundai