Chevrolet Aveo T200 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata miejskiej dynamiki i ekonomicznej jazdy, gdzie Chevrolet Aveo T200 stanowi synonim niezawodności w atrakcyjnej cenie. Czy jesteś ciekaw, jak prezentują się dane techniczne tego kompaktowego bohatera codziennego ruchu? Interesuje Cię, jak sprawdzi się w mieście i na długich trasach pod kątem spalania oraz jakie opinie mają o nim użytkownicy? Odkryj, dlaczego ten model to propozycja, która może przekonać do siebie zarówno młodych kierowców, jak i doświadczonych miłośników czterech kółek.

Dane techniczne i wymiary Chevrolet Aveo T200

Pod maską Chevrolet Aveo T200 znajduje się bezawaryjny silnik o pojemności 1.2 – 1.6 litra, oferujący moc od 72 do 103 koni mechanicznych. Stanowi to gwarancję dynamicznej jazdy zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie. Co więcej, ten model jest wyposażony w skrzynię biegów o pięciu lub czterech przełożeniach, w zależności od wersji, co znacząco wpływa na komfort jazdy.

Jeżeli mówimy o wymiarach, Chevrolet Aveo T200 to kompaktowy samochód, który idealnie wpisuje się w wymagania miejskiej jazdy. Jego długość wynosi 3920 mm, szerokość 1670 mm, a wysokość 1490 mm. Dzięki temu, łatwo można znaleźć miejsce parkingowe nawet na ciasnych uliczkach. Mimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych, Aveo T200 oferuje przestronne wnętrze oraz bagażnik o pojemności 220 litrów, co zdecydowanie podnosi komfort użytkowania.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Chevrolet Aveo T200 jest dostępny z różnymi silnikami, aby sprostać oczekiwaniom różnych kierowców. Pierwszą opcją jest ekonomiczny silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra, generujący 72 konie mechaniczne. Jest to idealna propozycja dla osób, które szukają oszczędnego samochodu do codziennego użytku w mieście.

Drugą opcją jest mocniejszy silnik benzynowy o pojemności 1.4 litra, który dostarcza 94 konie mechaniczne. Ten silnik zapewnia Aveo T200 większą dynamikę, dzięki czemu samochód sprawdza się również na długich trasach i autostradach.

Na koniec, dla tych, którzy szukają jeszcze większej mocy, dostępny jest silnik o pojemności 1.6 litra, z 103 końmi mechanicznymi pod maską. Jest to najmocniejsza dostępna jednostka napędowa dla Chevrolet Aveo T200, gwarantująca imponującą dynamikę jazdy niezależnie od warunków na drodze.

Spalanie i pojemność bagażnika

Jeżeli chodzi o kwestię spalania, Chevrolet Aveo T200 ma wiele do zaoferowania. Dla silnika 1.2 średnie spalanie wynosi około 5,5 litra na 100 km, co czyni go jednym z bardziej ekonomicznych wyborów w swojej klasie. Jeżeli natomiast decydujemy się na silnik 1.6, warto wiedzieć, że jego spalanie wynosi średnio około 7,0 litra na 100 km. Mimo wszystko jest to wartość zadowalająca, biorąc pod uwagę dostarczaną moc.

W zakresie pojemności bagażnika, Chevrolet Aveo T200 również nie pozostaje w tyle. Standardowo jego bagażnik oferuje 220 litrów przestrzeni, co jest wystarczające na codzienne zakupy. Jednakże, po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 980 litrów. Znacząco zwiększa to jego praktyczność i czyni go idealnym wyborem na dłuższe podróże czy weekendowe wyjazdy.

Ceny na rynku wtórnym i nowym

Kiedy analizujemy rynek wtórny Chevroleta Aveo T200, zauważamy, że ceny tego modelu są wyjątkowo konkurencyjne, co przyciąga szeroką gamę nabywców. Oferując niezawodność i ekonomiczną eksploatację, Aveo T200 na rynku wtórnym cieszy się stabilną pozycją, stając się atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących używanego samochodu w rozsądnej cenie.

Z drugiej strony, ceny Chevroleta Aveo T200 na rynku nowym w momencie premiery były jednymi z najbardziej przystępnych w segmencie małych samochodów miejskich. Odpowiednia relacja ceny do oferowanych możliwości i wyposażenia sprawiła, że model ten szybko zyskał popularność wśród klientów poszukujących nowego pojazdu.

W obliczu rosnącego zainteresowania rynkiem pojazdów używanych, Aveo T200 utrzymuje dobrą wartość odsprzedaży. Jest to zasługą solidnej konstrukcji, niskich kosztów eksploatacji oraz pozytywnego wizerunku marki, co czyni go przystępnym wyborem zarówno dla pierwszych właścicieli, jak i dla tych, którzy poszukują używanego auta z drugiej ręki.

Opinie użytkowników i ekspertów o Chevrolet Aveo T200

Analiza opinii użytkowników Chevroleta Aveo T200 przedstawia obraz samochodu, który cieszy się sympatią dzięki swojej niezawodności i ekonomicznej eksploatacji. Wielu właścicieli docenia niskie koszty utrzymania oraz dobrą jakość wykonania, co jest istotne w kontekście codziennego użytkowania auta.

Ekspertów branży motoryzacyjnej przyciąga w Aveo T200 przede wszystkim jego przemyślana konstrukcja oraz zbalansowane parametry silników, które zapewniają przyzwoite osiągi przy zachowaniu oszczędnego zużycia paliwa. Zaznaczają oni, że Chevrolet Aveo T200 to auto, które dobrze wpisuje się w oczekiwania kierowców poszukujących solidnego i ekonomicznego modelu miejskiego.

Z drugiej strony, niektóre opinie wskazują na ograniczenia modelu, takie jak przeciętna jakość niektórych elementów wykończeniowych czy ograniczona przestrzeń dla pasażerów z tyłu. Mimo to, ogólny stosunek jakości do ceny jest często oceniany jako bardzo dobry, co przekłada się na zadowolenie z wyboru Chevroleta Aveo T200.

Podsumowanie

Chevrolet Aveo T200 to pojazd, który z pewnością zasługuje na uwagę zarówno nowych, jak i doświadczonych kierowców poszukujących niezawodności, ekonomicznej eksploatacji oraz komfortu w przystępnej cenie. Dzięki różnorodności silników, przemyślanym wymiarom i przestronnemu wnętrzu, każdy może znaleźć wersję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Jeśli zainteresowały Cię zalety Aveo T200, zachęcamy do głębszego zanurzenia się w temat i odkrycia, jak ten model może ułatwić Twoje codzienne podróże. Nie zapomnij również sprawdzić aktualnych ofert na rynku wtórnym, gdzie Aveo T200 wciąż utrzymuje swoją atrakcyjność i wartość. Odkryj sam, dlaczego Chevrolet Aveo T200 cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników i zyskaj partnera na każdą drogę.