Citroen C3 Picasso – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Potwierdzając twórcze talenty marki C3 Picasso wyróżnia się odważnym stylem, nowatorską konstrukcją i wyjątkową pomysłowością. Daleko wykracza poza standardowe zalety minivanów: wysokość siedzeń i doskonała widoczność oczarują wszystkich pasażerów, a kompleksowe i intuicyjne adaptowalne rozwiązania ułatwią codzienną eksploatację. Natomiast klienci poszukujący przyjemności i wrażeń w czasie jazdy z pewnością docenią zwinność i sterowność układu jezdnego.

Diabelsko uroczy
Krągłe i kwadratowe kształty, siła i sympatia, nowoczesność i urok stylu retro, przestrzeń i płynność : C3 Picasso umiejętnie łączy antagonizmy, oferując samochód o nowatorskiej stylizacji oraz przyciągającej, a jednocześnie nieco zuchwałej osobowości.

Czysta i funkcjonalna sylwetka wyraża podstawowe przesłanie C3 Picasso, który pragnie udostępnić użytkownikom wszystkie możliwe funkcje, aby skutecznie im towarzyszyć we wszystkich sytuacjach życiowych.

Duży w środku, mały na zewnątrz
Dzięki nowatorskiej budowie C3 Picasso stanowi wyważoną syntezę małych gabarytów i przestronności. Samochód o długości 4,08 m, szerokości 1,73 m i wysokości 1,62 m posiada zadziwiająco zwarty przód i pionową linię tyłu. Te niespotykane proporcje zapewniają wyjątkową przestronność wnętrza każdemu z pasażerów. Pojemność bagażnika również zadziwia, wynosząc do 500 litrów (VDA) pod półką w konfiguracji 5 miejscowej.

Przemyślna koncepcja, która ułatwia życie

C3 Picasso reformuje prostotę użytkowania, oferując łatwą i intuicyjną adaptowalną budowę, która umożliwia optymalizację dostępnej przestrzeni w rekordowym czasie. Tylne siedzenia są podzielone i przesuwają się niezależnie w zakresie 150 mm, dzięki czemu można wygodnie przewozić wszelkie ładunki. Siedzenia składa się jedną ręką za pomocą przycisków
umieszczonych w górnej części siedzisk tylnych. Ta funkcja w połączeniu z ruchomą podłogą bagażnika zapewnia idealnie płaską powierzchnię ładunkową aż do tylnej części przednich rzędu siedzeń. Długość może zostać dodatkowo zwiększona po złożeniu oparcia fotela pasażera z przodu w formie stolika.

Panoramiczna widoczność
Stanowisko kierowcy zapewnia niezrównaną widoczność zewnętrzną dzięki innowacyjnej, trzyczęściowej szybie przedniej, cienkim słupkom i podwyższonym siedzeniom, które pozwalają dominować nad drogą. Otoczone szklanym kokonem wnętrze jest doskonale doświetlone. Łączna przeszklona powierzchnia, należąca do największych w tym segmencie może osiągać do 4,52 m2 w wersji z panoramicznym dachem.

Samochód stworzony dla przyjemności
Za kierownicą C3 Picasso przyjemność jazdy nabiera nowego wymiaru, który nie ma sobie równych w tym segmencie minivanów.

Zwarta budowa i mały promień skrętu sprawiają, że samochód jest bardzo sterowny, zręcznie stawiając czoła wszystkim przeszkodom. Godna nadwozia typu sedan stabilność karoserii pozwala pokonywać drogi w poczuciu bezpieczeństwa. Przeznaczony na każdą drogę C3 Picasso jest wyposażony w gamę skutecznych i oszczędnych silników. C3 Picasso oferuje dwa
silniki benzynowe nowej generacji, VTi 95 i VTi 120, które uzupełniają ofertę silników wysokoprężnych HDi 90 i HDi 110 FAP o uznanych zaletach pod względem przyjemności kierowania i osiągów. W pełni kontrolowany poziom emisji CO2 może nawet wynosić 125g/km w przypadku silnika HDi 90.

W wersjach wyposażonych w silniki HDi C3 Picasso posiada znak proekologiczny AirdreamR wyróżniający najbardziej przyjazne dla środowiska samochody z gamy Citroëna

źródło: Citroen