Volvo XC70 I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie samochodów, które łączą w sobie elegancję, bezpieczeństwo i wszechstronność, Volvo XC70 I zajmuje miejsce szczególne. Zapraszamy do zgłębienia technicznych niuansów tego niezawodnego towarzysza podróży, który stanowi synonim skandynawskiego podejścia do motoryzacji. Odkryjemy razem, jak wyglądają realia spalania, jakie są wymiary, które silniki napędzały ten model oraz w jakim przedziale cenowym możemy go znaleźć na rynku wtórnym. Przeczytaj opinie użytkowników i ekspertów, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego Volvo XC70 I wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Dane techniczne i wymiary Volvo XC70 I

Pełne techniczne możliwości Volvo XC70 I zaskakują swoją kompleksowością. Ten wyjątkowy model, który został wyprodukowany po raz pierwszy w 1996 roku, oferuje kierowcom wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Napędzany przez gamę silników benzynowych i diesla, z mocą w zakresie od 163 do 200 KM, XC70 I zasługuje na miano niezawodnego towarzysza podróży.

Jeśli chodzi o wymiary, Volvo XC70 I odznacza się przestronnym wnętrzem i imponującymi rozmiarami zewnętrznymi. Długość tego modelu wynosi 471 cm, a szerokość 186 cm, co zapewnia dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Wysokość samochodu to 156 cm, co w połączeniu z pojemnością bagażnika wynoszącą 485 litrów, czyni go idealnym wyborem dla rodzin i miłośników długich podróży.

Rodzaje i specyfikacje silników dostępnych w Volvo XC70 I

Gama silników dostępnych dla modelu Volvo XC70 I jest naprawdę imponująca, zarówno pod względem różnorodności, jak i wydajności. Kierowcy mogą wybierać spośród silników benzynowych i diesel, które zapewniają różne poziomy mocy i charakterystyki jazdy.

W przypadku silników benzynowych, Volvo XC70 I oferuje opcje o mocy od 163 do 200 KM. Szczególnie popularne są modele z silnikiem 2.4 T o mocy 200 KM, które zapewniają doskonałe osiągi, a jednocześnie oferują komfort i płynność jazdy, za które Volvo jest znane.

Silniki diesel dostępne w modelu Volvo XC70 I to przede wszystkim jednostki D5 o pojemności 2.4 litra. Te potężne silniki, dostępne w wersjach o mocy 163 KM i 185 KM, są doceniane za swoją trwałość, wydajność i imponujący moment obrotowy, który sprawia, że XC70 I radzi sobie doskonale nawet w ciężkich warunkach drogowych.

Bez względu na wybrany typ silnika, każdy model Volvo XC70 I charakteryzuje się solidnością konstrukcji i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wydajne silniki, zarówno benzynowe, jak i diesel, zasługują na miano niezawodnych, co potwierdzają opinie użytkowników i ekspertów.

Spalanie i pojemność bagażnika Volvo XC70 I

Jeśli chodzi o spalanie Volvo XC70 I, warto zaznaczyć, że różni się ono w zależności od wybranego silnika. W przypadku modeli z silnikami benzynowymi, średnie spalanie wynosi od 9 do 10,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Natomiast Volvo XC70 I z silnikiem diesla zużywa średnio od 7 do 8,5 litra paliwa na 100 km. Wynika stąd, że Volvo XC70 I jest samochodem dość ekonomicznym, biorąc pod uwagę jego rozmiary i możliwości.

Pojemność bagażnika w Volvo XC70 I to kolejny aspekt, który przyciąga wielu użytkowników tego modelu. Standardowo, bagażnik oferuje 485 litrów przestrzeni, co jest wynikiem imponujących wymiarów auta dla klasy kombi. Jednak po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń ta zwiększa się do imponujących 1641 litrów. Dzięki temu Volvo XC70 I jest nie tylko komfortowym, ale także praktycznym samochodem, idealnym na długie podróże z dużą ilością bagażu.

Ceny nowych i używanych modeli Volvo XC70 I na polskim rynku

Na polskim rynku Volvo XC70 I można znaleźć zarówno wśród ofert samochodów używanych, jak i tych niewiele eksploatowanych, które zachowują wysoką jakość za atrakcyjną cenę. Ceny modeli używanych zależą od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia, jednak zazwyczaj mieszczą się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Taka różnorodność cenowa czyni je dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców poszukujących solidnego i przestronnego kombi.

Nowe egzemplarze Volvo XC70 I, chociaż nie są już produkowane, czasem można spotkać w ofertach jako pojazdy po demonstracji lub z niewielkim przebiegiem. Ich ceny bywają znacznie wyższe i mogą dochodzić do kwot około stu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak wysoka cena odzwierciedla luksusowy charakter i zaawansowanie technologiczne tego szwedzkiego crossovera premium.

Opinie kierowców i ekspertów o Volvo XC70 I

Opinie kierowców na temat Volvo XC70 I często podkreślają jego niezawodność oraz komfort użytkowania. Właściciele cenią sobie przestronne wnętrze i solidność wykonania, co przekłada się na spokojne i bezpieczne podróżowanie, nawet w trudnych warunkach drogowych.

Eksperci motoryzacyjni z kolei zwracają uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa, który jest charakterystyczny dla marki Volvo. Model XC70 I jest często wymieniany jako przykład samochodu łączącego w sobie funkcjonalność rodzinnego kombi z cechami terenowymi, co potwierdza jego wszechstronność.

Podsumowanie

Volvo XC70 I to kwintesencja skandynawskiego designu i inżynierii, łącząca w sobie luksus, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Z bogatą gamą silników, przestronnym wnętrzem oraz ekonomicznym spalaniem, ten model z pewnością zasługuje na uwagę zarówno miłośników marki, jak i tych, którzy szukają niezawodnego towarzysza na każdą podróż. Jeśli cenisz sobie komfort i bezpieczeństwo, a także potrzebujesz samochodu z dużą pojemnością bagażnika, Volvo XC70 I może okazać się idealnym wyborem. Zapraszamy do dalszego odkrywania tego modelu, porównywania opinii i testowania go na drodze, aby przekonać się, czy spełni on wszystkie Twoje oczekiwania.