Volvo V70 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Samochody kombi są kwintesencją marki Volvo. Auta, które od początku były praktyczne i przestronne, stale udoskonalano. Dziś ich komfort i właściwości jezdne stawiają je w jednym szeregu z dużymi i luksusowymi sedanami.

Co więcej, rozwiązania zastosowane w całkowicie nowym Volvo V70 stanowią ogromny krok naprzód w dziedzinie inteligentnej funkcjonalności. ”Dzisiejsze V70 ma bardzo dobrze przemyślane rozmiary i atrakcyjną podwójną osobowość – jest nie tylko wszechstronne, ale też sportowo dynamiczne. Volvo V70 jet jeszcze bardziej luksusowym tak, aby wynieść go jeszcze wyżej w klasie premium”– mówi Steve Mattin.

Sportowe wrażenia
Z przodu nowego V70 znajduje się wyjątkowy łagodny nos oraz czarny grill, w którym pionowe pręty są wykonane z chromu. Dzięki temu ten luksusowy samochód kombi zyskuje sportowe oblicze. Wznosząca się linia boczna i  czarne słupki pomiędzy bocznymi szybami podkreślają dynamizm auta.

Zaczernione słupki sprawiają, że okna zlewają się w jedną całość. Słupki wraz z chromowymi obramowaniami wokół okien potęgują wrażenie luksusu, ale też sugerują sportowe właściwości.

Dynamiczna tylna klapa
Górny odcinek tylnej klapy widziany z boku jest pochylony ku przodowi, co nadaje samochodowi sportowy wyraz.

Samochód jest niezwykle funkcjonalny. Nowa tylna klapa otwierając się, unosi wraz ze sobą górną część tylnych świateł a dostęp do części bagażowej jest dużo łatwiejszy. W ten sposób przestrzeń za tylną klapą jest większa niż dotąd, a umieszczanie w nim  bagaży wygodne. Przestrzeń bagażowa zwiększyła się o 55 litrów w stosunku do obecnego modelu V70.

Nazwa Volvo na klapie jest wypisana wyrazistymi literami, a odstępy pomiędzy nimi są większe niż dotąd. To nowy element stylistyczny Volvo. Po raz pierwszy pokazany został w tym roku w samochodzie koncepcyjnym XC60 podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Klapa oglądana z tyłu nawiązuje stylistyką do klapy Volvo C30.


Wszystkie światła powyżej talii – zarówno te z boku, jak i wysoko umieszczone trzecie światło stopu – mają diody LED.

Światła pozycyjne z boku samochodu pełnią ponadto rolę dodatkowych świateł stopu, przydatnych gdy ładunek jest na tyle duży, że kierowca musi jechać z częściowo otwartą klapą bagażnika.

Kolejne pomysłowe rozwiązanie polega na tym, że szyba tylnej klapy zachodzi nieco niżej po bokach, dzięki czemu kierowca zyskuje lepszą widoczność z tyłu samochodu.

Nowe kolory
Nowe V70 jest dostępne w 16 różnych wariantach kolorystycznych. Dwa z nich są  – całkowicie nowe barwy o nazwach Seashell (muszla) i Glacier Blue (lodowcowy błękit) –  zostały opracowane, by podkreślić sportowy i luksusowy charakter tego samochodu kombi.

Na użytkowników auta czeka sześć różnych tapicerek w trzech kolorach. Poza Sandstone Beige (beżem piaskowca) i Anthracite Black (antracytową czernią) pojawił się Cranberry Red (żurawinowa czerwień). W tej ostatniej wersji czerwone detale siedzeń i paneli drzwiowych elegancko kontrastują z  czarnymi elementami wykończenia.

Inspiracją do stworzenia tego ciepłego odcienia czerwieni były typowo szwedzkie,  pomalowane na czerwono domki.  Znanej barwy czerwieni użyliśmy jako bazy, a następnie stworzyliśmy odcień, który najlepiej sprawdzi się na międzynarodowym rynku.

 

Skandynawska forma i funkcjonalność
Wnętrze nowego V70 jest przykładem szczytowych osiągnięć skandynawskiego designu. Każdy, choćby najdrobniejszy szczegół został opracowany przede wszystkim z myślą o czystości formy i inteligentnej funkcjonalności.

Pasażerowie jadący z przodu mają do dyspozycji komfortowe siedzenia i ergonomiczne przyrządy – wśród nich elegancką cienką konsolę środkową, a także system audio najwyższej klasy.

Dwa wbudowane foteliki dziecięce mogą być regulowane dwuetapowo, a tylne siedzenia dzielone w stosunku 40/20/40 mają zintegrowane pasy bezpieczeństwa. Lekkość tylnych oparć oraz prosty mechanizm składania foteli to inne przykłady zwiększonej funkcjonalności samochodu.

Bagaż również  podróżuje w pierwszej klasie
W nowym V70 pasażerowie i ich bagaże podróżują w pierwszej klasie. Przedział bagażowy wraz z akcesoriami został tak zaprojektowany, aby zaspokajał najwyższe wymagania użytkowników, oferować im komfort  i funkcjonalność.

Wśród inteligentnych rozwiązań części bagażowej znalazł się schowek pod podłogą zamykający się na klucz po zatrzaśnięciu klapy. W wyposażeniu opcjonalnym znalazła się otwierana zdalnie klapa bagażnika, a w gamie akcesoriów dostępna jest przesuwana podłoga bagażnika oraz inteligentny system bagażowy, wyposażony w boczne szyny i przesuwne haki. Układ ten można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

źródło: Volvo