Renault Espace 1996 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj ponadczasową ikonę motoryzacji, która zdefiniowała segment minivanów — Renault Espace 1996. W naszym artykule zabierzemy Cię w podróż po detalach technicznych, które uczyniły ten model legendą na kołach. Przeanalizujemy wymiary, silniki, spalanie i pojemność, które razem tworzą symfonię inżynieryjnego majstersztyku. Zajrzyj również do opinii użytkowników i dowiedz się, jak na przestrzeni lat zmieniały się ceny tego unikatowego pojazdu. Czy Renault Espace 1996 wciąż utrzymuje swoją pozycję na rynku? Przekonaj się razem z nami!

Dane techniczne i wymiary Renault Espace 1996

Renault Espace 1996 to minivan, który zmienił postrzeganie przestrzeni i komfortu w pojazdach. Wymiary tego modelu wynoszą 4520 mm długości, 1810 mm szerokości i 1690 mm wysokości, co gwarantuje wyjątkową przestrzeń dla pasażerów. Przestronność tej ikony motoryzacji zasługuje na szczególną uwagę, oferując komfort podróżowania dla siedmiu osób.

Wymiary Renault Espace 1996 nie są jednak jedynym aspektem, który zasługuje na uwagę. Dane techniczne tego modelu mówią same za siebie. Pod maską tego pojazdu znajduje się silnik o pojemności 2.0 litra, generujący moc 113 KM, co pozwala na dynamiczną jazdę zarówno w mieście, jak i na autostradzie.

Renault Espace 1996 jest wyposażony w manualną skrzynię biegów, co sprzyja precyzyjnej kontroli nad pojazdem. Dodatkowo, ten model oferuje imponujący moment obrotowy wynoszący 168 Nm przy 3750 obr./min, co gwarantuje doskonałe przyspieszenie i sprawia, że jazda tym minivanem jest prawdziwą przyjemnością.

Warto również zwrócić uwagę na masę własną pojazdu, wynoszącą 1405 kg. Taka masa, w połączeniu z solidną konstrukcją i przemyślanym rozłożeniem masy, zapewnia Renault Espace 1996 doskonałą stabilność na drodze, nawet przy wyższych prędkościach.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Renault Espace 1996 oferuje kilka opcji silnikowych, które zadowolą zarówno miłośników ekonomicznej jazdy, jak i tych, którzy szukają większej mocy. Podstawowym silnikiem dostępnym dla tego modelu jest 2.0-litrowy silnik benzynowy o mocy 113 KM, o którym wcześniej już pisaliśmy.

Alternatywą dla silnika benzynowego jest 1.9-litrowy turbodiesel, generujący 88 KM. Ten silnik jest doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie oszczędność i wydajność. Mimo niższej mocy, nie oznacza to braku dynamiki – dzięki doładowaniu turbo, Renault Espace z tym silnikiem potrafi zaskoczyć swoją żywiołowością.

Kolejną opcją jest silnik 2.2-litrowy turbodiesel o mocy 110 KM. Ten silnik oferuje doskonałe połączenie mocy i wydajności, umożliwiając komfortową jazdę zarówno w mieście, jak i na długich trasach. Jego moment obrotowy wynosi 235 Nm przy 2000 obr./min, co gwarantuje płynne przyspieszenie bez konieczności częstej zmiany biegów.

Na koniec warto wspomnieć o najmocniejszej jednostce – 3.0-litrowym V6 o mocy 153 KM. Ten silnik to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń. Dzięki niemu Renault Espace 1996 jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 200 km/h, a czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 9,7 sekundy.

Spalanie i pojemność baku w Renault Espace 1996

Spalanie Renault Espace 1996 zależy od wybranego silnika, ale bez względu na to, który wybierzesz, możesz liczyć na efektywne zarządzanie paliwem. Podstawowy silnik 2.0 o mocy 113 KM charakteryzuje się średnim spalaniem na poziomie 9,2 l/100 km w cyklu mieszanym. Oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają równowagi między mocą a efektywnością paliwową.

Silnik 1.9 turbodiesel jest bardziej ekonomiczny. Jego średnie spalanie wynosi około 7 l/100 km, co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie oszczędność. Mimo mniejszej mocy, nie oznacza to braku dynamiki – dzięki doładowaniu turbo, ten silnik potrafi zapewnić zadowalające osiągi przy mniejszym zużyciu paliwa.

Na drugim biegunie mamy 3.0-litrowy silnik V6, który oferuje największą moc, ale także największe spalanie. Średnie zużycie paliwa dla tego silnika wynosi około 12 l/100 km. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego moc i osiągi, ale oznacza również, że jest to opcja dla tych, którzy nie zwracają szczególnej uwagi na ekonomię paliwową.

Bez względu na wybrany silnik, Renault Espace 1996 oferuje pojemność baku wynoszącą 80 litrów. Oznacza to, że nawet przy wyższym spalaniu, zasięg na jednym tankowaniu jest więcej niż wystarczający dla większości podróży, zarówno w mieście, jak i na długich trasach.

Ceny modelu Renault Espace z 1996 roku na rynku wtórnym

Ceny Renault Espace z 1996 roku na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny, przebieg czy wyposażenie pojazdu. Modele w dobrym stanie zachowania mogą osiągać wyższe ceny, co świadczy o trwałości tego modelu oraz o jego popularności wśród entuzjastów motoryzacji.

Wycena pojazdów zabytkowych może być wyższa, a Renault Espace z 1996 roku powoli zaczyna zyskiwać miano samochodu kultowego, co może wpływać na stopniowy wzrost cen. Warto zauważyć, że zadbany egzemplarz z niskim przebiegiem jest często traktowany przez kolekcjonerów jako inwestycja.

Na atrakcyjność cenową Renault Espace z 1996 roku wpływa również fakt, że jest to pojazd o niższym popycie na rynku wtórnym. Nabywcy często szukają nowszych modeli, co sprawia, że starsze Espace można znaleźć w stosunkowo przystępnej cenie.

Kupujący zwracają uwagę na koszty eksploatacji i utrzymania pojazdu, które są kluczowym aspektem przy decyzji o zakupie. Renault Espace z 1996 roku, ze względu na swój wiek, może wymagać większych nakładów finansowych na konserwację, co również wpływa na kształtowanie się cen na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Renault Espace 1996.

Opinie użytkowników Renault Espace z 1996 roku często podkreślają przestronne wnętrze i funkcjonalność tego modelu. Wielu z nich docenia możliwość konfiguracji siedzeń, co umożliwia dostosowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb, zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i dłuższych podróży.

Ekspertów motoryzacyjnych przyciąga w Renault Espace z 1996 roku innowacyjność konstrukcji i pionierskie rozwiązania w segmencie minivanów. Podkreślają oni, że ten model był jednym z prekursorów nowoczesnego pojęcia wielofunkcyjnego wnętrza, co do dziś jest cenione przez użytkowników ceniących sobie uniwersalność pojazdów.

Wśród opinii pojawiają się również uwagi dotyczące kosztów utrzymania Renault Espace z 1996 roku. Użytkownicy zwracają uwagę, że starsze modele wymagają regularnej konserwacji, jednak zadowolenie z komfortu jazdy i niezawodności często przeważa nad tym aspektem.

Nie brakuje również pozytywnych opinii na temat jakości jazdy i prowadzenia. Użytkownicy cenią sobie dobry układ kierowniczy i stabilność pojazdu, co w połączeniu z odpowiednią mocą silnika, sprawia, że Renault Espace z 1996 roku jest postrzegany jako samochód oferujący zadowalające osiągi.

Podsumowanie

Renault Espace 1996 to model, który nadal budzi zainteresowanie zarówno ze względu na swoje innowacyjne rozwiązania, jak i ponadczasowy design. Jego przestronne wnętrze, różnorodność jednostek napędowych oraz przemyślana konstrukcja sprawiają, że nawet po latach może być atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym. Zapraszamy do dalszego odkrywania historii i zalet tego kultowego minivana, sprawdzenia aktualnych ofert sprzedaży oraz dołączenia do grona pasjonatów Renault Espace. Niech każda podróż z tym wyjątkowym pojazdem stanie się częścią Twojej własnej motoryzacyjnej legendy.