Hyundai Santa Fe III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Santa Fe zaprojektowano zgodnie z nową koncepcją Storm Edge, która wprowadza sporo świeżości, korzystając również z najlepszych rozwiązań z filozofii projektowania „fluidic sculpture”. Dzięki temu udało się zjednoczyć potężną, agresywną sylwetkę z wyrafinowaną powierzchnią tworząc najbardziej wyjątkowy samochód w tej klasie. Wnętrze nowej generacji Santa Fe również zachwyca – piękno kształtów oraz przestrzeni łączą się z najnowszą technologią, a użyte materiały wzmacniają wrażenie jakości i luksusu, jakiego możesz doświadczyć siadając za jego wielofunkcyjną kierownicą.

Konsola i deska rozdzielcza nowego Santa Fe zaprojektowane zostały tak, aby wszystko znajdowało się w zasięgu ręki. Przyciski znajdują się dokładnie tam, gdzie ich szukasz a tablica wskaźników jest wyjątkowo przejrzysta. Regulacja fotela kierowcy w 12 kierunkach oraz kierownicy w 2 płaszczyznach pozwalają na dobranie idealnej pozycji dla każdego kierowcy, a podgrzewane siedzenia pierwszego i drugiego rzędu zapewniają komfort cieplny w każdych warunkach. Santa Fe cechuje się wyjątkową przestronnością. Mieści do 7 osób a przestrzeń bagażową można powiększyć aż do 1 680 litrów. Umów się na jazdę próbną i przekonaj się, jak wygodny jest nowy SUV Hyundai.

Nowa generacja Santa Fe została wyposażona w najlepsze rozwiązania, zarówno z zakresu bezpieczeństwa, jak i luksusu.

Dostępne przednie i tylne lampy LED oraz ksenonowe reflektory adaptacyjne polepszają widoczność a opcjonalne wyposażenie w napęd na 4 koła dodatkowo poprawia trakcję oraz umożliwia bezpieczny zjazd z dróg utwardzonych, nawet w niesprzyjających warunkach drogowych. Dostępny jest również system ESP i system kontroli pasa ruchu podwyższające bezpieczeństwo podczas jazdy.

Nowy Santa Fe to również bogactwo wyposażenia wnętrza. Jazdę uprzyjemni wysokiej jakości system audio (do 10 głośników tworzy niepowtarzalny, przestrzenny dźwięk) z systemem BlueTooth handsfree i wejściami USB/iPod i minijack. Kierowca może obsługiwać system audio z poziomu kierownicy wygodnymi przyciskami. Komfort jazdy podwyższa również dwustrefowa klimatyzacja z nawiewami w trzech rzędach siedzeń, jonizator powietrza oraz panoramiczny przeszklony dach. O najwyższy poziom luksusu dbają takie detale jak: kamera cofania z dużym wyświetlaczem TFT/LCD wraz z nawigacją, pamięć ustawienia foteli, gniazdo 220V, przycisk Start/Stop, inteligentny kluczyk, kurtyny przeciwsłoneczne, siatka bagażowa i wiele innych.

źródło: Hyundai