Renault Espace II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy to możliwe, żeby pojazd z lat 90. wciąż wywoływał uśmiech na twarzach miłośników motoryzacji? Renault Espace II, bez wątpienia, należy do grupy tych ikonicznych modeli, które nawet po latach potrafią zaskoczyć swoją funkcjonalnością i niebanalnym designem. Zapraszam na podróż po świecie danych technicznych, wymiarów, silników i spalania, gdzie nie zabraknie miejsca na pojemność, aktualne ceny oraz subiektywne opinie użytkowników. Odkryjmy razem, czy ten klasyczny minivan wciąż ma wiele do zaoferowania w dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie motoryzacji.

Dane techniczne i wymiary Renault Espace II

Renault Espace II, mimo swojego wieku, wciąż imponuje swoimi danymi technicznymi. Wyprodukowany w latach 1991-1996, ten model minivana jest wyposażony w silnik o pojemności 2.0 lub 2.2 litra, generujący moc do 110 KM. Dzięki temu, mimo swojej masy, jest w stanie rozwinąć prędkość do 180 km/h, co stanowi bardzo dobry wynik dla samochodu tej klasy.

Jeśli chodzi o wymiary, Renault Espace II oferuje przestronne wnętrze dzięki swoim rozmiarom. Długość pojazdu wynosi 4,25 metra, szerokość 1,81 metra, a wysokość 1,66 metra. Takie proporcje gwarantują komfort jazdy nawet dla siedmiu osób, a także umożliwiają łatwe parkowanie, co jest zdecydowanym atutem w miejskiej dżungli.

Rodzaje silników dostępnych w Renault Espace II

Renault Espace II było dostępne z różnymi rodzajami silników, dając potencjalnym nabywcom możliwość wyboru zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Początkowo model ten oferował dwie opcje silników benzynowych: 2.0 i 2.2 litra. Pomimo różnicy w pojemności, oba silniki generowały podobną moc, dostarczając do 110 KM, co zapewniało zadowalającą dynamikę jazdy.

Wraz z rozwojem technologicznym, Renault Espace II otrzymało również silnik Diesla. Silnik ten o pojemności 2.1 litra dostarczał moc do 88 KM. Pomimo nieco mniejszej mocy w porównaniu do wersji benzynowych, silnik Diesla zyskał popularność dzięki swojej wydajności i mniejszemu zużyciu paliwa.

Dla tych, którzy szukali większej mocy, Renault Espace II oferowało również wersję z silnikiem V6 o pojemności 3.0 litra. Ten silnik generował moc do 150 KM, zapewniając wyjątkowe osiągi i komfort jazdy nawet podczas długich tras.

Wszystkie silniki dostępne w Renault Espace II były sprzężone z manualną skrzynią biegów, co dodatkowo zwiększało przyjemność z jazdy. Niezależnie od wybranego silnika, każda wersja tego modelu gwarantowała stabilną i komfortową jazdę.

Spalanie i pojemność silników w Renault Espace II

Renault Espace II charakteryzuje się zróżnicowanym spalaniem, wynikającym z różnorodności dostępnych silników. Modele z silnikami benzynowymi o pojemności 2.0 i 2.2 litra zużywają średnio od 8 do 10 litrów paliwa na 100 kilometrów. Wersja z silnikiem Diesla o pojemności 2.1 litra pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszej efektywności paliwowej, spalając około 6-8 litrów na 100 kilometrów. Należy jednak pamiętać, że rzeczywiste zużycie paliwa zawsze zależy od stylu jazdy oraz warunków drogowych.

Jeżeli chodzi o pojemności silników w Renault Espace II, model ten oferuje szeroki wybór, umożliwiając dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Wersje z silnikami benzynowymi o pojemności 2.0 i 2.2 litra oraz silnikiem Diesla o pojemności 2.1 litra dostarczają odpowiednią moc, jednocześnie zapewniając efektywne zużycie paliwa. Dla tych, którzy cenią sobie moc i dynamiczną jazdę, dostępna jest wersja z silnikiem V6 o pojemności 3.0 litra.

Orientacyjne ceny Renault Espace II na rynku wtórnym

Orientacyjne ceny Renault Espace II na rynku wtórnym mogą zaskakiwać swoją atrakcyjnością, zwłaszcza biorąc pod uwagę kultowy status tego modelu. Za egzemplarze w dobrym stanie technicznym, z zadbaniem o wygląd zewnętrzny i wnętrze, należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wartość rynkowa tych pojazdów zależy przede wszystkim od ich historii serwisowej, przebiegu oraz ogólnego stanu zachowania.

Rynkowe ceny Renault Espace II mogą również wahać się w zależności od wersji silnikowej i wyposażenia. Szczególnie poszukiwane są modele z silnikami V6, które ze względu na swoje osiągi i komfort jazdy cieszą się nieco większym zainteresowaniem. Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników, w tym od negocjacji między kupującym a sprzedającym.

Opinie użytkowników i ekspertów na temat Renault Espace II.

Opinie użytkowników na temat Renault Espace II często podkreślają jego przestronność i funkcjonalność, co czyni go idealnym wyborem dla rodzin potrzebujących komfortu na długich dystansach. Wielu właścicieli wyróżnia również wysoki poziom praktyczności, jaki oferuje ten model, dzięki łatwości przekształcania wnętrza i dużej ilości miejsca na bagaż.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga do Renault Espace II jego innowacyjność na tle konkurencji z lat 90., a także fakt, że mimo upływu lat, nadal prezentuje się jako solidnie wykonany i niezawodny samochód. Doceniają oni zwłaszcza trwałość silników oraz łatwość serwisowania, co przekłada się na niskie koszty utrzymania pojazdu.

Podsumowanie

Renault Espace II to prawdziwy klasyk, który nadal przyciąga uwagę swoją wszechstronnością i charakterystycznym stylem. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą motoryzacji szukającym niezawodnego minivana z lat 90., czy praktykiem ceniącym komfort i przestronność, ten model z pewnością ma coś dla Ciebie. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji o zakupie. Nie zapomnij również śledzić aktualnych ofert na rynku wtórnym, aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie. Renault Espace II wciąż ma wiele do zaoferowania – przekonaj się sam!