Renault Modus – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Renault Modus trafił do sprzedaży w 2004 roku. Model należy do aut z segmentu K i konkuruje m.in. z Oplem Merivą czy Hondą Jazz.

Przestrzenny design
Modus – pełen wdzięku i wyjątkowego stylu „samochód o wielkim sercu” jest połączeniem przestrzeni i zwartej sylwetki. Imponująca przestrzeń wewnętrzna, atrakcyjny i wdzięczny design, eleganckie i komfortowe wnętrze, bogate wyposażenie seryjne przyciągają wielu klientów. Komfort jazdy, pozycja kierowcy, przestronność wnętrza, duże powierzchnie przeszklone, funkcjonalne rozwiązania – łatwość zaparkowania, funkcjonalny bagażnik, łatwo dostępnym nawet na ciasnym parkingu, niezawodność to atuty, które przyciągają szczególnie młode kobiety.

Modus oferuje własności dynamiczne, poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego na najwyższym poziomie w swoim segmencie.

Modus przygotowany jest również na drobne na stłuczki, które w mieście często są nie do uniknięcia; szereg elementów zaprojektowano w sposób zwiększający ich wytrzymałość na drobne uderzenia.

Bezpieczeństwo na 5 gwiazdek
Modus jako pierwszy samochód w swojej klasie uzyskał maksymalna ocenę „5 gwiazdek”, zdobywając 32,84 punkty na 37 możliwych, w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez niezależną instytucje Euro NCAP.
Nowa gama
Modus, chcąc być jeszcze bardziej przyjaznym dla polskich klientów, oferowany jest teraz w nowej gamie o znacznie niższych cenach. Szczególnie atrakcyjną ofertą jest seria limitowana Alize z kompletnym wyposażeniem komfortowym obejmującym między innymi: klimatyzację, radio CD z wyświetlaczem w konsoli centralnej, z nietuzinkowym, szaro-grafitowym wnętrzem.
Modus dostępny jest teraz w 10 wersjach – bardzo atrakcyjnie wyposażonych i oferowanych w przystępnych cenach już od 41 900 PLN.

źródło: Renault