Opel Zafira B – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Rozważasz zakup Opla Zafiry B, ale potrzebujesz solidnego kompendium wiedzy o tym modelu? Zanurz się w świecie danych technicznych, wymiarów, opcji silnikowych oraz praktycznych opinii użytkowników, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję. Czy to ekonomia jazdy, pojemność czy cena, każdy aspekt tego wszechstronnego minivana został dokładnie przeanalizowany, by dostarczyć Ci kompletnej informacji o Opel Zafira B – idealnym towarzyszu zarówno do codziennych dojazdów, jak i dłuższych podróży z rodziną.

Dane techniczne i wymiary Opel Zafira B

Kiedy mówimy o danych technicznych Opel Zafira B, nie możemy pominąć informacji na temat jego wymiarów. Ten praktyczny minivan mierzy 4,46 metra długości, 1,76 metra szerokości (bez luster) oraz 1,66 metra wysokości, co pozwala na komfortowe przemieszczanie się zarówno w mieście, jak i na autostradach.

Opel Zafira B oferuje również imponującą przestrzeń ładunkową. Przy pełnym obciążeniu, czyli siedmiu pasażerach na pokładzie, do dyspozycji mamy 140 litrów. Po złożeniu dwóch ostatnich rzędów siedzeń, przestrzeń ta zwiększa się do 1820 litrów, co umożliwia transport dużej ilości bagażu czy sprzętu.

Co więcej, kierowcy docenią także rozstaw osi wynoszący 2,70 metrów, który gwarantuje stabilność pojazdu nawet przy większych prędkościach. Dzięki temu jazda Opel Zafira B jest nie tylko bezpieczna, ale i komfortowa.

Podsumowując, Opel Zafira B to samochód, który swoimi wymiarami i danymi technicznymi idealnie wpisuje się w potrzeby rodzin z dziećmi, osób często podróżujących, a także tych, którzy cenią sobie przestrzeń i komfort jazdy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Jeżeli chodzi o opcje silnikowe, Opel Zafira B oferuje szeroki wybór zarówno jednostek benzynowych, jak i wysokoprężnych. Wszystkie silniki są zgodne z normą Euro 4 lub Euro 5, co gwarantuje niższą emisję szkodliwych substancji. Wśród opcji benzynowych znajdziemy silniki o pojemności od 1,6 do 2,2 litra, generujące moc od 105 do 240 KM.

Jeśli preferujesz diesla, Opel Zafira B ma do zaoferowania silniki o pojemności od 1,7 do 1,9 litra, z mocą od 100 do 150 KM. Co więcej, niektóre modele wyposażone są w technologię common rail, która zapewnia znacznie lepszą wydajność i niższe zużycie paliwa. Wszystkie silniki, niezależnie od rodzaju paliwa, są sprzężone z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, co dodatkowo zwiększa komfort jazdy.

Spalanie i pojemność bagażnika

Jeśli chodzi o spalanie, Opel Zafira B prezentuje się bardzo przyzwoicie na tle konkurencji. Średnie spalanie w przypadku silników benzynowych oscyluje w granicach od 7 do 9 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. W przypadku silników diesla, te wartości są jeszcze bardziej ekonomiczne, wynosząc od 5,5 do 6,5 litra na 100 km. Warto podkreślić, że różnice w spalaniu zależą głównie od stylu jazdy i warunków na drodze.

Przechodząc do kwestii pojemności bagażnika, Opel Zafira B oferuje elastyczną przestrzeń, idealną dla rodzin i osób często podróżujących. Jest to możliwe dzięki inteligentnemu systemowi siedzeń Flex7, który pozwala na swobodną konfigurację przestrzeni wewnętrznej. W standardowej konfiguracji, z pięcioma siedzeniami, bagażnik dysponuje pojemnością 645 litrów. Natomiast po złożeniu wszystkich siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta aż do 1820 litrów, umożliwiając transport dużych przedmiotów.

Ceny nowych i używanych modeli Opel Zafira B

Ceny Opel Zafira B na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg lub stan techniczny pojazdu. Modele używane można znaleźć już w przedziale cenowym od około 10 000 zł do nawet 35 000 zł, co sprawia, że Zafira B jest dostępna dla szerokiej grupy konsumentów poszukujących przestronnego i funkcjonalnego minivana.

W przypadku zainteresowania zakupem nowego modelu Opel Zafira B, należy pamiętać, że produkcja tego modelu została zakończona, co oznacza, że na rynku pierwotnym pojazdy te nie są już dostępne. Jednak w chwili, gdy samochód był oferowany jako nowy, jego ceny startowały od około 70 000 zł dla podstawowej wersji silnikowej i wyposażenia.

Podczas poszukiwania Opel Zafira B warto zwrócić uwagę na to, że ceny mogą znacząco różnić się w zależności od wyposażenia dodatkowego, które w znaczący sposób podnosi komfort użytkowania. Dodatki takie jak system nawigacji, czujniki parkowania czy panoramiczny dach mogą wpływać na wyższą cenę ofertową pojazdu na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Opel Zafira B

Opinie użytkowników Opel Zafira B często podkreślają jej wszechstronność i funkcjonalność, szczególnie w kontekście przestronnego wnętrza i systemu siedzeń Flex7. Zadowolenie wyrażane jest również w kwestii ekonomicznego zużycia paliwa, co jest istotnym aspektem dla rodzin zwracających uwagę na koszty eksploatacji.

Z kolei eksperci branży motoryzacyjnej przekonują się do solidności konstrukcji oraz zbalansowanego połączenia komfortu jazdy i praktyczności. Doceniają oni również dobrą dynamikę silników w stosunku do gabarytów pojazdu, co sprawia, że Opel Zafira B jest chętnie rekomendowany jako wybór dla aktywnych rodzin.

Podsumowanie

Opel Zafira B to pojazd, który z powodzeniem łączy funkcjonalność, przestronność i ekonomię. Jego różnorodne opcje silnikowe, przemyślane rozwiązania przestrzenne i przystępne ceny na rynku wtórnym sprawiają, że jest to atrakcyjny wybór dla rodzin oraz osób ceniących komfort podróżowania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i sprawdzenia, jak Opel Zafira B sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Czytaj opinie obecnych właścicieli, porównuj oferty i nie wahaj się wybrać testowej jazdy, aby na własnej skórze przekonać się o zaletach tego wszechstronnego minivana.