Opel Corsa B — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Ikona niemieckiego motoryzacyjnego rzemiosła, Opel Corsa B, po latach nadal budzi zainteresowanie wśród miłośników czterech kółek. Ten kompaktowy hatchback, który zadebiutował na początku lat 90., do dziś wyróżnia się swoimi praktycznymi wymiarami i niezawodnością. Zapraszamy do zagłębienia się w szczegóły techniczne, od silników po spalanie, a także do poznania opinii zadowolonych użytkowników oraz aktualnych cen na rynku wtórnym. Czy Opel Corsa B to nadal rozsądny wybór? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Opel Corsa B

Pierwszym elementem, na który zwracają uwagę osoby szukające informacji o Opel Corsa B, są z pewnością dane techniczne. Ten niemiecki hatchback ma długość 3740 mm, szerokość 1610 mm oraz wysokość 1420 mm. Wysokość zawieszenia wynosi 150 mm, co sprawia, że auto doskonale przystosowuje się do miejskiej jazdy, ale poradzi sobie również na nieco gorszych drogach.

Warto dodać, że Opel Corsa B ma rozstaw osi wynoszący 2440 mm, co przekłada się na stabilność jazdy. Natomiast masa własna pojazdu oscyluje w granicach 935-1115 kg, w zależności od wersji i wyposażenia. Kolejnym istotnym parametrem jest pojemność bagażnika, którą producent określił na poziomie 260 litrów, ale po złożeniu siedzeń zwiększa się ona do 1050 litrów.

Aby poruszać się po drogach, Opel Corsa B potrzebuje paliwa. Zbiornik tego modelu może pomieścić 46 litrów, co przy średnim spalaniu na poziomie 5-7 litrów na 100 km (w zależności od silnika i stylu jazdy), zapewnia zadowalający zasięg. Warto pamiętać, że jest to auto z lat 90., więc jego spalanie nie jest tak optymalne jak w nowszych modelach.

Kończąc ten blok informacji, warto jeszcze wspomnieć, że Opel Corsa B posiada 5 miejsc dla pasażerów, co czyni go praktycznym wyborem dla małych rodzin. Wnętrze auta, mimo kompaktowych wymiarów, jest dość przestronne, a zarazem ergonomiczne. Tym samym, Opel Corsa B to auto, które mimo upływu lat, nadal może być atrakcyjnym wyborem dla wielu osób.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W ofercie Opel Corsa B dostępne były różne silniki, zarówno benzynowe, jak i diesla. Wśród jednostek benzynowych znajdziemy silniki o pojemności od 1,0 do 1,6 litra, z mocą od 45 do 106 KM. Najpopularniejszym i najbardziej ekonomicznym wyborem okazał się model 1.4 16V o mocy 90 KM, który oferuje połączenie przyzwoitej dynamiki z umiarkowanym spalaniem.

Jest również dostępna wersja diesla, dla osób szukających jeszcze większej ekonomii. Silnik 1.5 TD o mocy 67 KM to propozycja dla osób, które pokonują większe odległości i cenią sobie niskie koszty eksploatacji. Często spotykany jest również silnik 1.7 D o mocy 60 KM, który jest ceniony za swoją niezawodność.

Wszystkie silniki Opel Corsa B zostały zaprojektowane z myślą o niezawodności i łatwości serwisowania. Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań technologicznych sprawia, że nawet po wielu latach eksploatacji, te auta wciąż można spotkać na drogach. Warto jednak pamiętać, że starsze silniki mogą wymagać więcej uwagi i regularnej konserwacji.

Podsumowując, Opel Corsa B oferuje szeroki wybór silników, które zadowolą różne potrzeby użytkowników. Czy to ekonomiczny silnik benzynowy, czy wydajny diesel, każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od wyboru, możemy liczyć na niezawodność i łatwość serwisowania, które są cechami charakterystycznymi dla tej marki.

Spalanie i pojemność bagażnika w modelu Corsa B

Spalanie Opel Corsa B jest jednym z aspektów, które przyciągają wielu kierowców. W zależności od wybranego silnika i stylu jazdy, średnie spalanie mieści się w granicach 5-7 litrów na 100 km. Jest to przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę wiek tego modelu. Warto jednak pamiętać, że jak każde auto z lat 90., Corsa B może wymagać regularnej konserwacji, aby utrzymać optymalne parametry spalania.

Co więcej, Opel Corsa B zachwyca pojemnością bagażnika. Mimo swoich kompaktowych wymiarów, auto oferuje 260 litrów przestrzeni bagażowej, co jest wystarczające dla codziennych potrzeb. Gdy pojawia się potrzeba przewiezienia większych ładunków, po złożeniu siedzeń bagażnik zwiększa swoją pojemność do imponujących 1050 litrów.

Podsumowując, Opel Corsa B łączy w sobie praktyczność z ekonomią. Jest to model, który oferuje niskie spalanie i duży bagażnik, co czyni go atrakcyjnym wyborem na rynku samochodów używanych. Niezależnie od tego, czy szukasz auta do codziennych dojazdów, czy potrzebujesz przestrzeni do przewożenia ładunków, Corsa B jest warta rozważenia.

Aktualne ceny na rynku wtórnym

Aktualne ceny Opel Corsa B na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji, czy wyposażenie. Średnia cena za dobrze utrzymany egzemplarz tego klasycznego modelu może oscylować w granicach kilku tysięcy złotych, co czyni go dostępnym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem.

Na wartość rynkową Opel Corsa B wpływa również przebieg samochodu oraz jego historia serwisowa. Auta z kompletną dokumentacją i udowodnioną historią napraw zazwyczaj cieszą się większym zainteresowaniem i mogą osiągnąć wyższe ceny. Warto więc zwracać uwagę na te aspekty przy zakupie.

Wersje specjalne lub limitowane Opel Corsa B, takie jak sportowa linia GSi czy odmiany z unikalnymi pakietami wyposażenia, są cenione przez kolekcjonerów i mogą osiągnąć wartość wyższą niż standardowe modele. Ich ceny są jednak bardzo zmienną kategorią i mogą znacząco odbiegać od średnich wartości rynkowych.

Podczas poszukiwania Opel Corsa B na rynku wtórnym, należy pamiętać, że najtańsze oferty mogą wiązać się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych napraw lub renowacji. Inwestycja w takie pojazdy wymaga zatem rozważnego podejścia i oceny potencjalnych kosztów przyszłych napraw.

Opinie użytkowników i ekspertów o Opel Corsa B

Opinie użytkowników Opel Corsa B często podkreślają praktyczność i niezawodność tego modelu. Wielu z nich zwraca uwagę na ekonomiczne aspekty użytkowania, takie jak niskie spalanie i dostępność tanich części zamiennych. Zadowolenie z łatwości obsługi i niskich kosztów eksploatacji to powtarzające się motywy wśród właścicieli tego auta.

Eksperci motoryzacyjni również doceniają Opel Corsa B za jego solidność i trwałość konstrukcji. Chwalą ten model za dobrą jakość wykonania jak na swoją epokę oraz za to, że pomimo upływu lat nadal może służyć jako niezawodny środek transportu, szczególnie po uwzględnieniu stosunkowo prostych napraw i konserwacji.

Podsumowanie

Opel Corsa B to prawdziwy klasyk wśród samochodów, który nawet po latach może być świetnym wyborem dla osób ceniących niezawodność, ekonomiczność i praktyczność. Jeśli rozważasz zakup tego modelu, zachęcamy do dokładnego przyjrzenia się dostępnym opcjom silnikowym, stanowi technicznemu poszczególnych egzemplarzy oraz ich historii serwisowej. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego auta to inwestycja, która może przynieść wiele satysfakcji. Zapraszamy do dalszego eksplorowania tematu Opel Corsa B, aby dokonać wyboru, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby motoryzacyjne. Niech Twoja podróż z Corsą B będzie pełna przyjemności i wolna od niespodzianek!