Nissan Cabstar — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Cabstar został skonstruowany na zupełnie nowej platformie, która znajdzie ogólne zastosowanie, a konfiguracja nowego pojazdu pozostanie wierna swojemu poprzednikowi, z wykorzystaniem ułożenia kabiny nad silnikiem (Cabin-Over-Engine – COE).

Cabstar, zaprojektowany i skonstruowany wspólnie przez Nissana w Europie i w Japonii, oferuje najlepszą w swojej klasie ładowność zestawioną z kompaktowymi rozmiarami, robiącą wrażenie zwinności i najlepszą w klasie długość przestrzeni ładunkowej.

Najbardziej wyraźną zmianą w wyglądzie Cabstara jest całkowicie nowy wygląd kabiny, dostępnej w wersji pojedynczej i podwójnej. W porównaniu do starego Cabstara zdecydowanej poprawie uległy wewnętrzne wymiary kabiny, nowa jest o 80 mm wyższa, 100 mm dłuższa i 70 mm szersza od poprzedniej.

Nie tracąc nic, z dobrze znanych mocnych stron Cabstara, czyli niskich kosztów eksploatacji, komfortu, łatwości użytkowania, wydajności przewozowej, jak też mocy i bezpieczeństwa prowadzenia, nowy Cabstar stanowi jeszcze atrakcyjniejszą propozycję w konkurencyjnej kategorii pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,8 do 4,5 tony.

Dostępne są trzy nowe opcje silnikowe. 2,5-litrowy wysokoprężny z systemem bezpośredniego wtrysku paliwa common rail w dwóch wariantach mocy zapewnia 110 KM i 130 KM (odpowiednio 81 kW i 96 kW) oraz maksymalny moment obrotowy w wysokości 250 i 270 Nm. Trzecią, nową, opcją jest 3-litrowy ZD30. Osiąga on moc 150 KM (110 kW) oraz maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Wszystkie silniki spełniają wymogi normy Euro 4.

Nissan Cabstar został uznany za najlepszą „ultralekką ciężarówkę” w plebiscycie Professional Van and Light Truck Awards 2007 w Wielkiej Brytanii.

Cabstar zdobył tytuł najlepszego pojazdu w klasie dzięki nieprawdopodobnej kombinacji oferowanych przezeń zalet i połączeniu wysokiej ładowności, najlepszej w segmencie zwrotności oraz powiększonej ilości miejsca w kabinie i podwyższonemu komfortowi kierowcy i pasażera.

Technologie Nissana ułatwiające życie użytkownikom trafiły także do lekkiego pojazdu ciężarowego Cabstar. W Hanowerze można będzie zobaczyć taki samochód wyposażony w niedrogi system nawigacyjny CONNECT.

źródło: Nissan