Nissan Qashqai – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Qashqai należy do pojazdów typu crossover, czyli wypełnia lukę między pojazdami osobowymi, a terenowymi z napędem 4×4. Wnętrze pojazdu zaprojektowano z myślą o zapewnieniu kierowcy wyraźnie oddzielonego od pasażera i praktycznego kokpitu. Głęboko cofnięte zegary nadają kabinie sportowy wygląd – wrażenie to dodatkowo wzmacnia podniesiona konsola środkowa. Jednakże przedział dla pasażerów zaprojektowano w taki sposób, że w kabinie dominuje poczucie przestronności, lekkości i komfortu.

Qashqai dostępny jest z czterema silnikami do wyboru, dwoma benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi. Gamę jednostek napędowych otwierają 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 115KM i momencie obrotowym 160Nm oraz 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 140KM i momencie obrotowym 200Nm. Dwa pozostałe silniki to silnik wysokoprężny 1.5 dCi o mocy 106KM i momencie obrotowym 240Nm i 2,0-litrowy silnik wysokoprężny rozwijający moc 150KM i moment obrotowy 320Nm (w ofercie od połowy 2007 roku).

Dostępnych jest kilka rodzajów skrzyń biegów, w zależności od wybranego silnika. Są to pięcio- i sześciobiegowe manualne skrzynie biegów, nowa automatyczna przekładnia sześciobiegowa i nowoczesna skrzynia biegów CVT z trybem manualnym. Obie wersje z silnikami 2,0-litrowymi są dostępne z nowoczesnym napędem Nissana ALL-MODE 4×4, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i stabilność w trudnych warunkach jazdy.

Wyposażenie modelu Qashqai jest bardzo bogate. Już w najniższej wersji Visia klienci otrzymują między innymi sześć poduszek powietrznych, ESP, ABS, EBD, system wspomagania hamowania Brake Assistant, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, klimatyzacja, zintegrowany system Bluetooth, radio CD z czterema głośnikami oraz sterowaniem przyciskami na kierownicy.

 

źródło: Nissan