Nissan Pixo – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Pozostajemy w grupie kompaktowych aut miejskich o wyjątkowo przyjaznym dla środowiska charakterze, lecz tym razem zajmiemy się bliższą przyszłością. Pixo jest łatwo dostępnym pojazdem miejskim, oferującym niski poziom emisji spalin i zużycia paliwa przy bardzo przystępnej cenie.

PIXO to 5-drzwiowe, 4-miejscowe auto o przestronnym wnętrzu i dużej przestrzeni ładunkowej. Cechy te osiągnięto dzięki ergonomicznemu i oszczędzającemu miejsce projektowi. Auto wyposażono w żwawy, wysoce wydajny, 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,0 litra. Dzięki zupełnie nowej, lekkiej konstrukcji, wynikającym z niej lepszym osiągom, bardzo niskiemu zużyciu paliwa i niskiej emisji spalin, PIXO będzie należał do najtańszych eko-samochodów w segmencie małych aut miejskich.

PIXO ma długość 3565 mm, wysokość 1470 mm oraz szerokość 1600 mm. Rozstaw osi wynosi 2360 mm.

Zbudowany przy współpracy z Suzuki Motor Corp. w bardzo nowoczesnym ośrodku w Delhi w Indiach, PIXO jest całkowicie nowym, 4-miejscowym pojazdem, konkurującym w szybko rozwijającym się segmencie A. W przeciwieństwie do niektórych ze swoich rywali, PIXO nie jest w żadnym razie mikro-samochodem. Posiada pięcioro drzwi, ułatwiających wsiadanie i wysiadanie z tylnych siedzeń, zachowując jednocześnie wystarczająco kompaktowe wymiary, by nie stracić zwinności i idealnego charakteru do jazdy w mieście.

Cechą wyróżniającą PIXO w jego klasie jest możliwość zamówienia go z 4-biegową przekładnią automatyczną, która jeszcze bardziej podkreśla jego charakter auta miejskiego, idealnie nadającego się też w razie potrzeby na dłuższe podróże.

źródło: Nissan