Mazda 626 IV – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Witaj w świecie precyzji i dynamiki, gdzie Mazda 626 IV zrywa z konwencjonalnością, oferując wyjątkowe połączenie stylu, komfortu i inżynierskiego mistrzostwa. Odkryj fascynujące dane techniczne, które czynią ten model legendą na czterech kołach. Zbadaj, jak wymiary i pojemność przekładają się na praktyczność, a wydajne silniki na ekscytujące doznania za kierownicą. Poznaj opinie zadowolonych użytkowników i przekonaj się, czy Mazda 626 IV spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem osiągów, jak i ekonomii spalania. Ta ikona motoryzacji wciąż budzi emocje, a jej atrakcyjne ceny kuszą nowych entuzjastów. Czy jesteś gotowy dołączyć do nich?

Dane techniczne i wymiary Mazda 626 IV

Wizytówką Mazda 626 IV są jej imponujące dane techniczne. Ten model jest wyposażony w silniki o pojemności od 1,8 do 2,5 litra, co przekłada się na moc od 90 do 165 koni mechanicznych. W zależności od wersji, przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi od 8,8 do 11,5 sekundy, co jest dowodem na dynamiczny charakter tego modelu.

Wymiary Mazda 626 IV pozwalają na komfortową jazdę, zarówno w mieście, jak i na długich trasach. Długość samochodu wynosi 4690 mm, szerokość 1750 mm, a jego wysokość to 1395 mm, co gwarantuje przestronność wewnątrz pojazdu. Rozstaw osi wynoszący 2675 mm zapewnia doskonałą stabilność na drodze.

Kolejnym aspektem, który warto zauważyć, jest przestronne wnętrze Mazda 626 IV. Pojemność bagażnika wynosi 455 litrów, co czyni go jednym z najbardziej pojemnych w swojej klasie. Ponadto, komfort jazdy zwiększa 5-drzwiowa wersja, która oferuje łatwy dostęp do wnętrza samochodu.

Podsumowując, Mazda 626 IV to samochód, który zadowoli zarówno miłośników dynamicznej jazdy, jak i tych, którzy cenią sobie komfort i przestronność. Znajdziesz tu połączenie innowacyjnych rozwiązań technicznych z funkcjonalnością, co przekłada się na wysoki poziom zadowolenia z jazdy.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Pod maską Mazda 626 IV ukryte są silniki o różnej pojemności, dostosowane do potrzeb różnych kierowców. Najmniejszym dostępnym silnikiem jest jednostka o pojemności 1,8 litra, generująca 90 koni mechanicznych. Mimo swojej niewielkiej pojemności, cechuje się dynamicznym charakterem, co przekłada się na zadowalające osiągi.

W ofercie Mazda 626 IV znajduje się również silnik o pojemności 2,0 litra, rozwijający moc 115 koni mechanicznych. Ten silnik jest idealny dla tych, którzy cenią sobie równowagę między wydajnością a ekonomią spalania. Dzięki niemu Mazda 626 IV jest w stanie zapewnić zarówno dynamiczną jazdę, jak i niskie zużycie paliwa.

Najmocniejszą jednostką napędową dostępną dla modelu Mazda 626 IV jest silnik o pojemności 2,5 litra, generujący 165 koni mechanicznych. Ten silnik zapewnia wyjątkowe osiągi, które zadowolą nawet najbardziej wymagających kierowców. Z jego pomocą Mazda 626 IV jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 8,8 sekundy.

Bez względu na wybraną jednostkę napędową, Mazda 626 IV oferuje płynną i dynamiczną jazdę. Silniki te są nie tylko wydajne, ale także niezawodne, co przekłada się na długowieczność i bezproblemowe użytkowanie pojazdu. To jeden z wielu powodów, dla których Mazda 626 IV jest tak ceniona przez swoich użytkowników.

Spalanie i pojemność silników

Pod względem zużycia paliwa, Mazda 626 IV okazuje się być niezwykle ekonomicznym pojazdem. Model z silnikiem o pojemności 1,8 litra zużywa średnio od 7,4 do 8,7 l/100km, w zależności od stylu jazdy i warunków drogowych. Dla silnika 2,0 litra średnie spalanie wynosi od 8,1 do 9,2 l/100km, natomiast najmocniejsza jednostka 2,5 litra może zużywać od 8,7 do 10,2 l/100km.

Jeśli chodzi o pojemność, silniki, które napędzają Mazda 626 IV, oferują różne opcje dla kierowców. Mniejsza jednostka 1,8 litra jest idealna dla tych, którzy szukają ekonomicznego i zarazem dynamicznego samochodu. Silnik 2,0 litra zapewnia równowagę między wydajnością a ekonomią, natomiast jednostka 2,5 litra jest doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują mocniejszej, bardziej sportowej jazdy.

Podsumowując, Mazda 626 IV z różnymi opcjami pojemności silników i zadowalającymi wynikami zużycia paliwa, jest doskonałym wyborem dla różnych typów kierowców. Bez względu na to, czy szukasz ekonomicznego samochodu do codziennej jazdy, czy sportowego pojazdu z mocnym silnikiem, Mazda 626 IV ma coś do zaoferowania.

Orientacyjne ceny samochodu Mazda 626 IV na rynku

Podczas poszukiwania Mazda 626 IV na rynku wtórnym, potencjalni nabywcy mogą natknąć się na szeroki wachlarz cen. W zależności od roku produkcji, stanu technicznego oraz przebiegu, ceny mogą oscylować w przedziale od około 4 000 zł za egzemplarze wymagające większych inwestycji, aż do 12 000 zł za modele w lepszym stanie. Te ostatnie mogą poszczycić się bogatszym wyposażeniem i mniejszą liczbą przejechanych kilometrów.

Orientacyjne ceny Mazda 626 IV kształtowane są przez wiele czynników, w tym historię serwisową i kompletność oryginalnych akcesoriów. Nabywcy poszukujący solidnego samochodu w rozsądnej cenie powinni dokładnie przeanalizować dostępne oferty i pamiętać o potencjalnych kosztach przyszłych napraw i konserwacji. Te mogą znacząco wpłynąć na ogólny koszt posiadania tego klasycznego modelu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda 626 IV

Wielu użytkowników Mazda 626 IV wychwala ten model za jego niezawodność i wytrzymałość. Mówi się, że ten samochód, nawet po wielu latach użytkowania, rzadko zawodzi swoich właścicieli, co jest nieocenione dla osób, które cenią sobie spokój ducha oraz niskie koszty eksploatacji.

Opinie ekspertów często podkreślają doskonałą równowagę między komfortem jazdy a zachowaniem na drodze, jaką oferuje Mazda 626 IV. Zwracają uwagę na dobrze skonstruowane zawieszenie i precyzję układu kierowniczego, które przekładają się na przyjemność z prowadzenia tego pojazdu.

Zadowoleni posiadacze Mazda 626 IV często wspominają również o jej przestronnym wnętrzu i pojemnym bagażniku. Te cechy sprawiają, że samochód jest bardzo praktyczny i idealnie nadaje się zarówno do codziennych dojazdów do pracy, jak i dłuższych podróży z rodziną.

Niemniej jednak, niektóre opinie użytkowników zwracają uwagę na wzrost kosztów utrzymania związanych ze starszymi modelami Mazda 626 IV. Wymiana zużytych części i konieczność regularnych przeglądów mogą generować dodatkowe wydatki, co potencjalni nabywcy powinni wziąć pod uwagę przy zakupie.

Podsumowanie

Mazda 626 IV to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie elegancję, funkcjonalność oraz niezawodność. Jeśli zależy Ci na samochodzie oferującym zarówno komfortowe podróżowanie, jak i dynamiczne osiągi, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy na temat tego kultowego auta, porównywania opinii i testowania go osobiście. Odkryj, jak Mazda 626 IV może wzbogacić Twoje doświadczenia za kierownicą i stać się wiernym towarzyszem w codziennych wyprawach. Niech każdy przejechany kilometr będzie potwierdzeniem, że klasyka i nowoczesność mogą tworzyć doskonałe połączenie.

źródło: Mazda