Mazda E2000 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli szukasz wszechstronnego klasyka, który łączy w sobie niezawodność i funkcjonalność, Mazda E2000 może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zanurkujemy w świat danych technicznych, wymiarów i silników, by przybliżyć Ci charakterystykę tego niegdyś popularnego vana. Poznamy także jego apetyt na paliwo i pojemność, nie pomijając przy tym cen oraz opinii użytkowników. Czy Mazda E2000 to nadal rozsądny wybór na rynku pojazdów używanych? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Mazda E2000

Podstawowym silnikiem napędzającym Mazda E2000 był 2.0 L (litrowy) silnik benzynowy o mocy 88 KM. Charakteryzował się solidną konstrukcją, co przekładało się na wysoką niezawodność. Ten czterocylindrowy silnik gwarantował płynną i stabilną jazdę, nawet podczas pokonywania długich tras.

Wymiary Mazda E2000 były typowe dla pojazdu typu van: długość 4755 mm, szerokość 1695 mm i wysokość 1980 mm. Przestronne wnętrze umożliwiało komfortową jazdę nawet dla dziewięciu pasażerów. Wysokość podłogi była na tyle niska, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie, a jednocześnie na tyle wysoka, aby zapewnić dobrą widoczność na drodze.

Jednym z największych atutów Mazda E2000 była pojemność bagażnika. Standardowo wynosiła ona 1200 litrów, jednak po złożeniu siedzeń można było zyskać nawet do 3000 litrów przestrzeni. To czyniło ten model idealnym wyborem dla rodzin i osób często przewożących duże ładunki.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Chociaż podstawowym silnikiem Mazda E2000 był 2.0 L benzynowy, producent zdecydował się także wprowadzić do oferty silnik diesla. Była to jednostka o pojemności 2.2 L, generująca moc 79 KM. Ten silnik charakteryzował się niskim zużyciem paliwa, co czyniło go idealnym wyborem dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Wszystkie silniki, zarówno benzynowe, jak i diesla, były sprzężone z pięciobiegową skrzynią biegów. Ta kombinacja gwarantowała płynność przyspieszenia i stabilną jazdę, niezależnie od warunków na drodze. Bez względu na wybrany silnik, Mazda E2000 zapewniała niezawodność i wydajność, które były jej znakiem rozpoznawczym.

Spalanie i pojemność silnika

Spalanie Mazda E2000 zależało od typu silnika. Model z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 L charakteryzował się średnim zużyciem paliwa na poziomie 10,0-11,5 l/100km w cyklu mieszanym. Było to wynikiem dobrej optymalizacji silnika i skrzyni biegów, która umożliwiała efektywne wykorzystanie mocy.

Mazda E2000 była dostępna z dwoma silnikami o różnej pojemności. Benzynowy silnik o pojemności 2.0 L posiadał moc 88 KM, co zapewniało dobrą dynamikę i płynność jazdy. Z kolei, silnik diesla o pojemności 2.2 L, mimo że dysponował nieco mniejszą mocą, 79 KM, wyróżniał się mniejszym zużyciem paliwa.

Porównując oba silniki dostępne w Mazda E2000, można zauważyć, że każdy z nich miał swoje zalety. Silnik benzynowy oferował więcej mocy, co przełożyło się na lepsze osiągi, ale kosztem wyższego spalania. Z drugiej strony, silnik diesla, mimo mniejszej mocy, pozwalał na dłuższą jazdę na jednym tankowaniu.

Orientacyjne ceny Mazda E2000 na rynku wtórnym

Orientacyjne ceny Mazda E2000 na rynku wtórnym mogą różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji czy przebieg. Ceny zaczynają się już od około 5 000 PLN za egzemplarze wymagające większych inwestycji, a kończą na kwotach około 15 000 PLN za modele w lepszym stanie.

Model Mazda E2000 cieszy się zainteresowaniem wśród miłośników aut użytkowych dzięki swojej wielofunkcyjności i przestronności. Najlepsze oferty cenowe często dotyczą aut dobrze utrzymanych, z kompletną historią serwisową, co może nieco podwyższyć cenę zakupu.

Zakup Mazda E2000 jest często rozważany przez przedsiębiorców poszukujących niezawodnego i przestronnego samochodu do przewożenia towarów. W takim przypadku, wartość rynkowa może być nieco wyższa dla egzemplarzy przystosowanych do ciężkiej pracy, z odpowiednimi modyfikacjami i dodatkowym wyposażeniem.

Warto zaznaczyć, że ceny Mazda E2000 mogą ulec zmianie na przestrzeni czasu, również w zależności od panujących trendów i popytu na rynku wtórnym. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, należy dokładnie przeanalizować dostępne oferty i skonsultować się z ekspertem, który pomoże ocenić realną wartość pojazdu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda E2000

Opinie użytkowników dotyczące Mazda E2000 często podkreślają jej niezawodność i praktyczność, zwłaszcza w kontekście przewozu większych ładunków oraz liczby osób. Wysoka pojemność bagażowa i przestronne wnętrze to atuty, które regularnie pojawiają się w recenzjach jako argumenty przemawiające na korzyść tego modelu.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przekonuje solidna konstrukcja i dobra jakość wykonania, co czyni Mazda E2000 wartym uwagi wyborem na rynku samochodów używanych. Podkreślają oni również, że mimo upływu lat, wiele egzemplarzy nadal jest w zadowalającym stanie technicznym.

Podsumowanie

Mazda E2000 to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie niezawodność, funkcjonalność oraz przestronność, czyniąc go atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym. Jeśli cenisz sobie te cechy i poszukujesz auta, które sprosta różnorodnym zadaniom, warto rozważyć ten model. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania pełni możliwości, jakie oferuje Mazda E2000, aby dokonać świadomego wyboru. Pamiętaj, że dokładna analiza stanu technicznego i historii pojazdu może przynieść długofalowe korzyści i zapewnić satysfakcję z użytkowania. Niezależnie od Twoich potrzeb, Mazda E2000 ma szansę zaspokoić Twoje oczekiwania zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w pracy zawodowej.

źródło: Mazda