Mercedes Benz S W140 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Ikona luksusu i inżynierskiej myśli lat 90., Mercedes Benz S W140, wciąż budzi podziw swoją wielkością, jakością wykonania i niezawodnością. Ta niemiecka limuzyna była synonimem prestiżu i zaawansowanej technologii, zdobywając serca właścicieli na całym świecie. Zapraszamy do świata, gdzie detale mają znaczenie, a każdy kilometr to obietnica komfortu – oto głęboki wgląd w dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie oraz opinie na temat legendarnego już modelu. Czy jego miejsce w panteonie motoryzacyjnych ikon jest zasłużone? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz S W140.

Mercedes Benz S W140 to gigant na drodze, którego wymiary zdecydowanie odróżniają go od współczesnych modeli. Długość tego modelu wynosi od 5113 mm do 5213 mm, w zależności od wersji – krótkiej lub długiej. Szerokość 1886 mm i wysokość 1485 mm zapewniają luksusowy komfort i przestronność, nie tylko dla pasażerów, ale także dla bagażu. Pojemność bagażnika wynosi aż 510 litrów.

Pod maską Mercedes Benz S W140 kryje się prawdziwa siła. Model ten dostępny jest z różnymi jednostkami napędowymi, począwszy od 2.8L silnika benzynowego o mocy 193 KM, a kończąc na potężnym 6.0L V12 o mocy 394 KM. Niezależnie od wyboru, każdy silnik zapewnia płynną i dynamiczną jazdę.

Jednym z kluczowych aspektów, które wyróżniają Mercedes Benz S W140, jest jego masa własna, która wynosi od 1970 kg do 2240 kg, w zależności od wersji. To świadczy o solidności i trwałości konstrukcji, które są cechami charakterystycznymi dla tego modelu.

Mercedes Benz S W140 nie tylko imponuje swoją wielkością i mocą, ale także technologią. Wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów z 4, 5 lub nawet 6 przełożeniami, co umożliwia płynne i komfortowe przyspieszanie. Ponadto, model ten wyposażony jest w napęd na tylną oś, co dodatkowo zwiększa jego dynamikę jazdy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Mercedes Benz S W140 oferuje różnorodność silników, które zawsze dostarczają odpowiednią moc i niezawodność. Wśród nich znajdują się jednostki benzynowe oraz diesel. W ofercie silników benzynowych, oprócz wspomnianego już 2.8L o mocy 193 KM i 6.0L V12 generującego 394 KM, znajdziemy również silniki o pojemności 3.2L (228 KM), 4.2L (279 KM), 5.0L (320 KM) oraz 6.0L V12 z dwoma turbosprężarkami (408 KM).

Jeżeli chodzi o silniki Diesla, Mercedes Benz S W140 dostępny jest z jednostką 3.5L o mocy 150 KM, 4.0L generującą 243 KM oraz 6.0L V12 z dwoma turbosprężarkami, które dostarczają aż 354 KM. Niezależnie od wyboru jednostki napędowej, każda z nich zapewnia doskonałą dynamikę jazdy, a ich wytrzymałość i niezawodność są niekwestionowane.

Spalanie i pojemność modelu S W140.

Spalanie Mercedes Benz S W140 to aspekt, który zasługuje na uwagę. Mimo imponującej mocy i wielkości, ten model oferuje zadowalającą efektywność paliwową. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla silników benzynowych wynosi od 10 do 16 litrów na 100 km, natomiast dla silników diesla jest to od 7 do 11 litrów. Kierowcy mogą zatem cieszyć się mocą i luksusem, nie martwiąc się zbytnio o częste wizyty na stacji paliw.

Pojemność zbiornika paliwa w Mercedesie Benz S W140 to kolejny element podkreślający jego praktyczność. Zbiornik ma pojemność 100 litrów, co przekłada się na duży zasięg, szczególnie przy ekonomicznej jeździe. Dzięki temu, kierowcy mogą cieszyć się długimi podróżami bez konieczności częstych tankowań.

Warto jednak zaznaczyć, że rzeczywiste spalanie może różnić się od wartości podawanych przez producenta. Wiele czynników, takich jak styl jazdy, warunki drogowe czy obciążenie pojazdu, może wpływać na efektywność paliwową. W praktyce, przy agresywnym stylu jazdy wartości te mogą być wyższe.

Podsumowując, Mercedes Benz S W140 to model oferujący zarówno moc, jak i efektywność paliwową. Jego spalanie i pojemność zbiornika paliwa czynią go praktycznym wyborem dla tych, którzy cenią sobie luksusowe podróże bez konieczności częstego tankowania.

Ceny na rynku wtórnym i nowym.

W twoim tekście nie znalazłem żadnych błędów gramatycznych, interpunkcyjnych ani językowych. Wygląda na to, że jest już dobrze napisany i nie wymaga żadnych poprawek. HTML jest również poprawnie użyty. Poniżej przedstawiam ten sam fragment tekstu bez zmian:

Ceny Mercedesa Benz S W140 na rynku wtórnym zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie oraz przebieg. Ceny mogą znacznie oscylować, odnosząc się do unikalnych cech poszczególnych egzemplarzy, co sprawia, że każdy model jest w pewien sposób wyjątkowy.

Na wartość Mercedesa S W140 wpływa również jego historyczny prestiż oraz kultowy status wśród miłośników motoryzacji. Egzemplarze w idealnym stanie, z niskim przebiegiem i pełną dokumentacją, mogą osiągać ceny zbliżone do nowych modeli z niższych segmentów rynkowych.

Z drugiej strony, obecność na rynku nowych modeli klasy S wpływa na postrzeganie wartości wersji W140. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i zmieniające się trendy w designie mają wpływ na decyzje zakupowe konsumentów, co może wpływać na obniżenie cen starszych modeli.

Podsumowując, Mercedes Benz S W140 to inwestycja, której wartość na rynku wtórnym może być atrakcyjna dla kolekcjonerów i entuzjastów marki, ale również stanowić rozsądny wybór dla tych, którzy poszukują luksusu w przystępnej cenie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedes Benz S W140.

Opinie użytkowników Mercedesa Benz S W140 często podkreślają niezrównany komfort i jakość wykonania tego modelu. Właściciele chwalą przestronne wnętrze i doskonałą izolację akustyczną, która zapewnia spokojną i relaksującą jazdę nawet na długich dystansach.

Ekspertom motoryzacyjnym imponuje trwałość i niezawodność mechanizmów, które w Mercedesie S W140 wyprzedzały swoją epokę. Podkreślają oni, że solidna konstrukcja i wysokiej jakości materiały użyte w produkcji to gwarancja długowieczności tego modelu.

Z drugiej strony, niektóre opinie zwracają uwagę na wysokie koszty utrzymania związane z eksploatacją W140, zwłaszcza jeśli chodzi o spalanie i ceny części zamiennych. Użytkownicy wskazują, że luksus i prestiż tego modelu idą w parze z niemałymi wydatkami na serwisowanie.

Wiele osób z nostalgią wspomina lata świetności Mercedesa S W140, uznając go za symbol statusu i elegancji. Dla wielu użytkowników i admiratorów, ten model pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych i pożądanych samochodów w historii motoryzacji.

Podsumowanie

Mercedes Benz S W140 to bez wątpienia wyjątkowy rozdział w historii motoryzacji, który do dziś fascynuje miłośników czterech kółek. Jego niezrównane parametry techniczne, luksusowe wykończenie i niezawodność silników sprawiają, że pozostaje on obiektem pożądania wielu kolekcjonerów i entuzjastów samochodów. Jeśli cenisz sobie połączenie komfortu, prestiżu i solidności, zapraszamy do dalszego odkrywania tajemnic tego kultowego modelu. Niech każdy artykuł i opinia na jego temat będzie dla Ciebie inspiracją do zgłębiania wiedzy o tej motoryzacyjnej ikonie. Zgłębiaj historię, porównuj dane i być może zdecydujesz się stać częścią legendy, wybierając Mercedes Benz S W140 na swojego towarzysza dróg.

foto: Daimler