Mazda 121 III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Wśród kompaktowych miejskich aut, Mazda 121 III wyłania się jako fascynująca opowieść o inżynieryjnej precyzji i stylu. Ten mały gigant drogowy, zaskakuje swoimi możliwościami – od wymiarów, przez pojemność silnika, aż po ekonomię spalania. Czy jest równie praktyczny co atrakcyjny? Odkryjmy razem, dlaczego Mazda 121 III wciąż cieszy się zainteresowaniem, i to nie tylko wśród miłośników marki.

Dane techniczne i wymiary Mazda 121 III

Zbierając dane techniczne Mazda 121 III, nie można pominąć jej imponujących wymiarów. Pomimo kompaktowego wyglądu, ta Mazda oferuje sporo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu. Długość samochodu wynosi 3820 mm, szerokość 1660 mm, a wysokość 1480 mm, co pozycjonuje go jako jedno z bardziej przestronnych aut miejskich.

Analitycznie przyglądając się danym technicznym Mazda 121 III, warto zwrócić uwagę na jej rozstaw osi wynoszący 2490 mm, co przekłada się na stabilność jazdy. Ponadto, samochód posiada minimalny promień skrętu wynoszący zaledwie 4,9 metra, co czyni go niezwykle zwrotnym i łatwym do manewrowania na ciasnych parkingach czy w ruchu miejskim.

Silniki i ich specyfikacje w modelu Mazda 121 III

Mazda 121 III oferuje gamę silników, które są zarówno energooszczędne, jak i wydajne. Dostępne są wersje benzynowe oraz wysokoprężne, co daje kierowcom możliwość wyboru zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Najpopularniejszym silnikiem w tym modelu jest jednostka o pojemności 1.3 litra, generująca 75 koni mechanicznych.

Warto również wspomnieć o dostępnej wersji z silnikiem 1.25 DOHC, który oferuje równowagę między oszczędnością paliwa a mocą. Ten silnik jest w stanie osiągnąć maksymalną moc 75 KM przy 5400 obr./min, co czyni Mazda 121 III autem wystarczająco dynamicznym do codziennego użytku w mieście i na dłuższych trasach.

Spalanie i pojemność bagażnika Mazda 121 III

Pod względem ekonomii jazdy, Mazda 121 III prezentuje się niezwykle korzystnie. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla wersji z silnikiem o pojemności 1.3 l wynosi około 5.5-6.0 litra na 100 km, co jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę klasę i wiek pojazdu. W przypadku wersji z silnikiem 1.25 DOHC, spalanie jest nieznacznie wyższe, ale nadal utrzymuje się w akceptowalnych granicach 6.2-6.7 l/100 km.

Na pochwałę zasługuje także pojemność bagażnika w Mazda 121 III. Mimo kompaktowych rozmiarów auta, bagażnik oferuje 280 litrów przestrzeni, co jest wynikiem zadowalającym w porównaniu do innych samochodów miejskich. Po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń ta zwiększa się do imponujących 710 litrów, umożliwiając transport większych przedmiotów.

Ceny nowych i używanych modeli Mazda 121 III na rynku

Ceny nowych modeli Mazda 121 III w momencie premiery były konkurencyjne, co przyczyniło się do ich popularności na rynku. Obecnie na rynku wtórnym ceny używanych egzemplarzy są zróżnicowane i zależą od stanu technicznego pojazdu, rocznika oraz przebiegu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na historię serwisową i ogólny stan samochodu.

Znalezienie używanego Mazda 121 III w dobrym stanie może okazać się korzystną inwestycją dla poszukiwaczy ekonomicznych i niezawodnych pojazdów miejskich. Ceny rynkowe różnią się w zależności od ofert; jednak zazwyczaj oscylują w przystępnych przedziałach, co sprawia, że model ten jest atrakcyjny dla szerokiej grupy konsumentów. Szczególnie młodzi kierowcy cenią sobie Mazda 121 III za niskie koszty eksploatacji i utrzymania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda 121 III

Wśród użytkowników Mazda 121 III jest ceniona za niezawodność i ekonomiczność, co czyni ją idealnym samochodem dla zatłoczonych miast. Właściciele szczególnie doceniają niskie koszty utrzymania i intuicyjność obsługi, co sprawia, że ten model często jest polecany jako pierwsze auto dla młodych kierowców.

Z drugiej strony, eksperci motoryzacyjni podkreślają, że Mazda 121 III wyróżnia się na tle konkurencji dobrze wyważonym stosunkiem między komfortem a dynamiką jazdy. Szczególnie pozytywne recenzje zbiera układ kierowniczy i zawieszenie, które zapewniają płynne i stabilne prowadzenie nawet przy wyższych prędkościach.

Podsumowanie

Mazda 121 III to auto, które pomimo upływu lat wciąż potrafi zaskoczyć swoją funkcjonalnością i niezawodnością. Jeśli szukasz kompaktowego samochodu miejskiego, który łączy w sobie oszczędność, przestronność i styl, ten model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy do osobistego przetestowania Mazdy 121 III, aby na własnej skórze doświadczyć jej zalet. Przejrzyj dostępne oferty, porównaj ceny i opinie, a być może to właśnie Mazda 121 III stanie się Twoim idealnym towarzyszem miejskich przygód. Odkryj więcej i daj się ponieść drogowej przyjemności, jaką oferuje ten niezwykły pojazd!

źródło: Mazda