Land Rover Range Rover II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie luksusowych SUV-ów, Land Rover Range Rover II wyznacza standardy zarówno w kwestii wydajności, jak i wyrafinowania. Zanurz się w detalach technicznych tej brytyjskiej ikony motoryzacji, poznaj wymiary, które definiują jego potężną posturę, i silniki, które tętnią życiem pod jego elegancką maską. Odkryj, jak praktyczność łączy się z prestiżem, analizując spalanie, pojemność i aspekty cenowe. Czytając dalej, znajdziesz także opinie użytkowników, które rzucają światło na doświadczenia związane z posiadaniem tego niezwykłego pojazdu.

Dane techniczne i wymiary Land Rover Range Rover II

Land Rover Range Rover II z pewnością robi wrażenie swoimi wymiarami. Jego długość wynosi około 4,95 metra, co nadaje mu potężną obecność na drodze. Wyraźnie zaznaczona szerokość, wynosząca około 1,92 metra, zapewnia stabilność na każdym terenie i w każdych warunkach.

Wysokość tego luksusowego SUV-a wynosi około 1,86 metra, co pozwala na komfortowe podróże nawet dla najwyższych pasażerów. Rozstaw osi wynosi około 2,88 metra, co przekłada się na przestronne wnętrze i komfortowy dostęp do bagażnika.

Co więcej, Land Rover Range Rover II ma imponującą masę własną wynoszącą około 2,5 tony. Mimo to, jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 200 km/h, co jest dowodem na moc zamkniętą pod jego stylową maską.

W kwestii danych technicznych, warto zwrócić uwagę na napęd. Land Rover Range Rover II oferuje zarówno wersje z napędem na cztery koła, jak i z napędem na dwie osie, co daje użytkownikom możliwość wyboru zależnie od ich preferencji i potrzeb.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Land Rover Range Rover II kryją się jednostki napędowe o różnej specyfikacji, które pozwalają dostosować pojazd do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W ofercie dostępne są silniki benzynowe o pojemnościach 4.0 i 4.6 litra, charakteryzujące się mocą odpowiednio 185 i 224 koni mechanicznych. Te jednostki gwarantują dynamiczną jazdę, jednocześnie zachowując stosunkowo umiarkowany poziom zużycia paliwa.

Alternatywą dla silników benzynowych są jednostki Diesla. Land Rover Range Rover II dostępny jest z silnikiem Diesla o pojemności 2.5 litra, generującym moc 136 koni mechanicznych. Mimo niższej mocy, ten silnik cieszy się uznaniem użytkowników za swoją niezawodność i ekonomiczność. W ofercie pojawiła się również wersja z silnikiem V8 o pojemności 3.6 litra i mocy 272 KM, zapewniająca jeszcze większą dynamikę jazdy.

Spalanie i pojemność baku

W odniesieniu do zużycia paliwa, Land Rover Range Rover II prezentuje różne wartości, które zależą od typu silnika i skrzyni biegów. Wersje z silnikiem benzynowym charakteryzują się zużyciem paliwa w cyklu mieszanym na poziomie około 14-16 litrów na 100 km. W przypadku modeli wyposażonych w silniki Diesla, wartość ta jest zdecydowanie niższa i wynosi średnio od 8 do 10 litrów na 100 km, co czyni je bardziej ekonomicznymi.

Warto zwrócić uwagę na pojemność baku Land Rover Range Rover II, która wynosi około 100 litrów. Oznacza to, że nawet przy najwyższym zużyciu paliwa, zasięg na jednym tankowaniu jest imponujący. Możliwość pokonania dużej odległości bez konieczności tankowania jest szczególnie ważna dla osób, które często podróżują na długie dystanse.

Podsumowując, Land Rover Range Rover II, pomimo swojej masy i dużej mocy, zapewnia stosunkowo umiarkowane zużycie paliwa, zwłaszcza w przypadku wersji z silnikiem Diesla. Połączenie tego z dużą pojemnością baku przekłada się na doskonały zasięg pojazdu, co jest jednym z wielu atutów tej luksusowej marki.

Ceny nowych i używanych modeli Land Rover Range Rover II

Ceny nowych modeli Land Rover Range Rover II na rynku pierwotnym odzwierciedlały ich status luksusowych pojazdów w momencie debiutu. W zależności od wybranej konfiguracji i opcji dodatkowych, mogły one znacznie przekraczać średnią krajową, co czyniło te samochody dostępnymi głównie dla bardziej zamożnych klientów.

Na rynku wtórnym cena używanego Land Rover Range Rover II jest zmienna i zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg, stan techniczny oraz historia serwisowa. Popularność tej marki i modelu sprawia, że te pojazdy utrzymują dość wysoką wartość na rynku używanych samochodów.

Zakup używanego Land Rover Range Rover II może być atrakcyjną opcją dla osób, które pragną luksusu i niezawodności za ułamek ceny nowego pojazdu. Użytkownicy powinni jednak być przygotowani na potencjalnie wyższe koszty utrzymania, które są typowe dla samochodów z wyższej półki.

Podsumowując, Land Rover Range Rover II oferuje szeroki zakres cenowy, który umożliwia dostosowanie wydatków do indywidualnych możliwości finansowych. Należy pamiętać, że nawet używany model tej klasy utrzymuje swoją wartość, co sprawia, że jest to inwestycja, która może dostarczyć dużą satysfakcję z użytkowania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Land Rover Range Rover II

Opinie użytkowników dotyczące Land Rover Range Rover II często podkreślają jego wszechstronność i zdolność do radzenia sobie w różnorodnych warunkach drogowych. Właściciele chwalą komfort jazdy, przestronne wnętrze oraz wysoką jakość wykonania, co czyni ten model wyjątkowo praktycznym i luksusowym wyborem zarówno na miejskie trasy, jak i na bezdroża.

Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na doskonałe właściwości jezdne Land Rover Range Rover II, a także na jego niezawodność i trwałość, wynikające z zastosowania wysokiej jakości materiałów i solidnej konstrukcji. Wskazują również, że mimo wysokiego poziomu komfortu i luksusu, koszty eksploatacyjne mogą być stosunkowo wysokie, co jest istotnym aspektem do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Podsumowanie

Land Rover Range Rover II to synonim luksusu i wszechstronności, który zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników motoryzacji. Jego imponujące wymiary, potężne silniki i umiarkowane spalanie tworzą unikalne połączenie komfortu i wydajności. Jeśli cenisz sobie prestiż, niezawodność oraz wyjątkowe doświadczenia za kierownicą, to model ten z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego poznawania tej brytyjskiej ikony, a także do rozważenia jej jako opcji zarówno na rynku nowych, jak i używanych pojazdów. Odkryj, co sprawia, że Land Rover Range Rover II wciąż pozostaje w czołówce luksusowych SUV-ów, i dołącz do grona zadowolonych użytkowników tej legendarnej marki.

foto: Land Rover