Toyota Corolla III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przełomowa i niezawodna – Toyota Corolla III to ikona motoryzacji, która nadal budzi podziw swoimi osiągami i jakością wykonania. Zastanawiasz się, co kryje się pod jej klasyczną sylwetką? Odkryj dane techniczne, wymiary, rodzaje silników oraz informacje o spalaniu, które przekształciły ten model w synonim wydajności. W tym artykule przyjrzymy się także opinii kierowców i analizie kosztów, abyś mógł przekonać się, czy Toyota Corolla III jest pojazdem stworzonym dla Ciebie.

Dane techniczne i wymiary Toyota Corolla III

Toyota Corolla III to model samochodu, który wyróżnia się swoją solidnością i precyzyjnym wykonaniem. Dane techniczne tego modelu są zadziwiające, nawet po tylu latach od jego premiery. Wyposażony w silnik o mocy do 97 KM, Corolla III potrafi rozwinąć prędkość do 180 km/h.

Wymiary zewnętrzne Toyota Corolla III również budzą szacunek. Długość tego modelu wynosi 4,025 m, szerokość 1,665 m, a wysokość 1,385 m, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Pojemność bagażnika, wynosząca 289 litrów, to kolejny atut, dający duże możliwości przewozu bagażu.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota Corolla III oferowała swoim użytkownikom kilka opcji silnikowych, które wpływały na różnorodność doznań za kierownicą. Silniki benzynowe dostępne w tym modelu to jednostki o pojemności od 1,3 do 1,6 litra. Najpopularniejszy 1,6 16V mógł pochwalić się mocą 97 KM, co przekładało się na zadowalające osiągi i ekonomiczne spalanie.

Z kolei dla miłośników diesla, Toyota Corolla III oferowała silnik o pojemności 2,0 litra. Ta jednostka napędowa, znana ze swojej niezawodności, dostarczała moc 72 KM. Rozwiązanie to pozwalało na jeszcze lepszą ekonomię w porównaniu do wersji benzynowych, a szczególnie doceniane było przez osoby pokonujące długie dystanse.

Spalanie i pojemność baku w Toyota Corolla III

Z pewnością jednym z aspektów, który przyczynił się do popularności Toyota Corolla III, jest jej efektywne zużycie paliwa. Spalanie tej niezawodnej maszyny zależy od typu silnika, ale średnio oscyluje w granicach od 6 do 8 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to wynikiem dobrze zaprojektowanej jednostki napędowej i lekkiej konstrukcji pojazdu.

Wersja z silnikiem benzynowym 1,6 16V przeważnie zużywa około 7,5 litra na 100 km, co jest wartością zadowalającą, biorąc pod uwagę osiągi tego modelu. Natomiast wersja z silnikiem diesla 2,0 litra jest bardziej ekonomiczna, zużywając średnio około 5,5 litra na 100 km.

Jednym z istotnych atutów Toyota Corolla III jest również pojemność baku. Zbiornik na paliwo w tym modelu ma pojemność 50 litrów, co pozwala na pokonanie bez tankowania dystansu od 600 do nawet 900 km, w zależności od warunków drogowych i stylu jazdy.

Podsumowując, Toyota Corolla III to model, który łączy w sobie solidne osiągi z efektywnym zużyciem paliwa. Zarówno spalanie, jak i pojemność baku, są na tyle atrakcyjne, że czynią z tej Corolli doskonały wybór dla osób szukających ekonomicznego i niezawodnego samochodu.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota Corolla III na rynku

Gdy zastanawiamy się nad zakupem Toyota Corolla III, powinniśmy zwrócić uwagę na różnice w cenach między modelami nowymi a używanymi. Nowe egzemplarze tego modelu są już rzadkością na rynku, a ich ceny mogą być znacznie wyższe ze względu na wartość kolekcjonerską. Tymczasem, ceny używanych modeli Corolla III są znacznie bardziej przystępne, co czyni je atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących solidnego samochodu w rozsądnej cenie.

Rynek samochodów używanych obfituje w oferty sprzedaży Toyota Corolla III. Ich ceny są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny, rok produkcji czy przebieg. Dla wielu kupujących, atrakcyjna cena jest głównym powodem, dla którego decydują się na ten model. Corolla III cieszy się uznaniem za niezawodność i niskie koszty eksploatacji.

Podczas analizy rynku warto zauważyć, że Corolla III utrzymuje swoją wartość lepiej niż wiele innych samochodów z tego okresu. Oznacza to, że inwestycja w ten model może okazać się korzystna nie tylko ze względu na niską cenę zakupu, ale także z perspektywy potencjalnej odsprzedaży w przyszłości.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Corolla III

Opinie użytkowników na temat Toyota Corolla III są zgodne – ten model to kwintesencja niezawodności. Wielu właścicieli chwali przede wszystkim jego trwałość i niskie koszty utrzymania, które sprawiają, że Corolla III jest uznawana za jeden z najlepszych wyborów na rynku wtórnym.

Większość ekspertów motoryzacyjnych podkreśla, że Toyota Corolla III to pojazd doskonale łączący ekonomiczne spalanie z wystarczającymi osiągami do codziennej jazdy. Dzięki temu, model ten jest często polecany jako idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wyważonego samochodu do miasta i na długie trasy.

Wśród kierowców, którzy mieli okazję użytkować Corollę III, szczególnie ceniona jest jej prosta i niezawodna konstrukcja. Użytkownicy doceniają łatwość serwisowania i dostępność części zamiennych, co znacznie obniża koszty ewentualnych napraw.

Opinie na temat komfortu jazdy są różne, jednak większość użytkowników zgadza się, że Toyota Corolla III oferuje adekwatny poziom komfortu, biorąc pod uwagę jej cenę. Pomimo upływu lat, wiele egzemplarzy nadal zapewnia satysfakcjonujące doznania za kierownicą.

Podsumowanie

Toyota Corolla III to prawdziwy klasyk, który nadal zachwyca swoją niezawodnością i ekonomicznym spalaniem. Jeśli poszukujesz pojazdu, który łączy w sobie trwałość, komfortową przestrzeń i przystępne koszty eksploatacji, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zainteresowanie tym samochodem nie słabnie, co świadczy o jego ponadczasowym charakterze i wartości, którą oferuje kierowcom. Zachęcamy do dalszego poznawania zalet Toyota Corolla III, a także do osobistego przetestowania jej możliwości, co może być najlepszym dowodem na to, że klasyka motoryzacji wciąż ma wiele do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem starych modeli, czy szukasz praktycznego auta na co dzień, Corolla III zasługuje na uwagę.

foto: Toyota