Mazda 626 I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odważny design spotyka się z inżynierską precyzją w klasycznym modelu, który przetrwał próbę czasu. Mazda 626 I, ikona swojej epoki, nadal budzi zainteresowanie swoimi technicznymi niuansami i ekonomicznym spalaniem. Zanurz się w świat wyjątkowych wymiarów, osiągów silników i opinii użytkowników, które rysują obraz samochodu nie tylko funkcjonalnego, ale i wyjątkowego w swojej prostocie. Czy to pierwszy samochód idealny dla młodego kierowcy, czy może nostalgiczny powrót do korzeni motoryzacji – oto, co czeka na Ciebie w podróży po świecie Mazda 626 I.

Dane techniczne i wymiary Mazda 626 I

Mazda 626 I, będąca klasycznym modelem samochodu, wyróżnia się swoimi unikalnymi danymi technicznymi. Posiada rozstaw osi wynoszący 2610 mm, całkowitą długość 4665 mm oraz szerokość 1695 mm, co gwarantuje komfort i przestrzeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Wysokość pojazdu wynosząca 1385 mm zapewnia mu stabilność na drodze, natomiast masa własna waha się od 1130 do 1285 kg, co przekłada się na optymalne osiągi.

Silnik napędzający Mazda 626 I to kolejny element, który zasługuje na uwagę. Wyposażony jest w czterocylindrowy silnik o pojemności od 1,6 do 2,0 litra, generujący od 75 do 101 koni mechanicznych. Przekłada się to na solidne osiągi na drodze. Prędkość maksymalna wynosi od 170 km/h do 185 km/h, w zależności od silnika, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje od 12,5 do 14 sekund. Czyni to ten model odpowiednim wyborem dla tych, którzy cenią zarówno komfort jazdy, jak i dynamiczne osiągi.

Silniki i ich specyfikacje

Warto zwrócić uwagę na różne specyfikacje silników dostępnych dla modelu Mazda 626 I. Wśród oferowanych opcji znajdują się jednostki benzynowe o pojemności od 1,6 do 2,0 litra. Są one czterocylindrowe, co przekłada się na płynną pracę i optymalną moc. Maksymalna moc, jaką mogą wygenerować, wynosi od 75 do 101 KM, co gwarantuje solidne osiągi na drodze.

Specyfikacje tych silników są dobrze przemyślane, aby zapewnić jak najlepszą wydajność i oszczędność paliwa. Dzięki temu, użytkownicy Mazda 626 I mogą liczyć na ekonomiczne spalanie na poziomie od 7 do 9 litrów na 100km w cyklu mieszanym. Co więcej, silniki te są niezawodne i długowieczne, co potwierdzają liczne opinie użytkowników. Czyni to ten model idealnym wyborem dla osób poszukujących samochodu o solidnych osiągach i niskim koszcie eksploatacji.

Spalanie i pojemność silnika

Spalanie paliwa to jedna z kluczowych kwestii, na które potencjalni nabywcy samochodu Mazda 626 I zwracają uwagę. Ten model jest znany ze swojej ekonomiczności, a średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 7 do 9 litrów na 100 km. Jest to rezultat połączenia efektywnej pracy silnika i dobrze zaprojektowanej aerodynamiki pojazdu.

Pojemność silnika w modelu Mazda 626 I waha się od 1,6 do 2,0 litra, co przekłada się na zadowalające osiągi. Wysoka pojemność silnika zapewnia płynną i dynamiczną jazdę, umożliwiając jednocześnie osiąganie wysokich prędkości. Maksymalna moc, jaką mogą wygenerować silniki tego modelu, wynosi od 75 do 101 KM.

Ekonomia i osiągi nie muszą się wykluczać – Mazda 626 I to dowód na to, że oba te elementy mogą współistnieć w jednym samochodzie. Wyważona pojemność silnika i optymalne spalanie czynią ten model idealnym wyborem dla osób poszukujących samochodu z doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Dzięki temu Mazda 626 I cieszy się niesłabnącą popularnością na rynku samochodów używanych.

Ceny modelu Mazda 626 I na rynku wtórnym

Nabywając Mazdę 626 I na rynku wtórnym, warto zwrócić uwagę na to, że ceny tego modelu są wyjątkowo atrakcyjne w stosunku do oferowanych możliwości. Znalezienie egzemplarza w dobrym stanie technicznym jest możliwe już w przedziale cenowym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co czyni ten model dostępnym dla szerokiego grona miłośników czterech kółek.

Wartość rynkowa Mazdy 626 I może wahać się w zależności od rocznika, przebiegu oraz stanu technicznego i wizualnego pojazdu. Istotnym aspektem wpływającym na cenę jest także wyposażenie dodatkowe oraz historia serwisowa, która świadczy o dbałości poprzednich właścicieli o samochód.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda 626 I

Opinie użytkowników Mazdy 626 I często podkreślają jej niezawodność i trwałość, co czyni ją ulubieńcem osób ceniących samochody o długiej żywotności. Właściciele chwalą sobie także niskie koszty eksploatacji i serwisowania, co przekłada się na zadowolenie z codziennego użytkowania.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji zachwyca przemyślana konstrukcja Mazdy 626 I, która nawet po latach od premiery modelu wciąż wyróżnia się na tle nowszych konkurentów. Przestronne wnętrze i komfort jazdy są często wskazywane jako atuty tego klasycznego samochodu.

Z drugiej strony, niektóre opinie wskazują, że design Mazdy 626 I może wydawać się nieco przestarzały, szczególnie w porównaniu z nowoczesnymi modelami pojazdów. Mimo to, wielu użytkowników uważa to za element retro, który dodaje samochodowi charakteru i wyróżnia go na drodze.

Podsumowując, Mazda 626 I zbiera pozytywne opinie zarówno od użytkowników, jak i ekspertów, którzy doceniają jej solidne wykonanie i ekonomiczne spalanie. Uznawana jest za samochód godny polecenia, który łączy w sobie praktyczność z uczuciem nostalgii.

Podsumowanie

Mazda 626 I to pojazd, który pomimo upływu lat nadal zachwyca swoją niezawodnością i ekonomicznym spalaniem. Jeśli poszukujesz samochodu z duszą, który sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas dłuższych tras, to ten klasyczny model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. Niech Mazda 626 I stanie się Twoim wiernym towarzyszem na drodze do motoryzacyjnych przygód. Odkryj sam, dlaczego ten model wciąż cieszy się uznaniem wśród kierowców na całym świecie.

źródło: Mazda