Mazda 323 I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Każdy miłośnik motoryzacji wie, że diabeł tkwi w szczegółach – a szczegóły to właśnie to, co wyróżnia Mazda 323 I na tle konkurencji. Zapraszamy do świata precyzji i pasji, gdzie dane techniczne, wymiary, silniki oraz spalanie definiują nie tylko samochód, ale też doświadczenia z nim związane. Odkryjmy razem, dlaczego ta kultowa japońska konstrukcja nadal budzi zainteresowanie, a jej pojemność i ceny wciąż są tematem na czasie. Przejrzyjmy opinie, by zrozumieć, jak Mazda 323 I zapisała się w annałach motoryzacyjnej historii.

Dane techniczne i wymiary Mazda 323 I

W świecie motoryzacji, Mazda 323 I to model, który zasługuje na szczególną uwagę ze względu na swoje dane techniczne. Wyposażona w silnik o mocy od 54 do 85 KM, zapewnia solidne osiągi dla kierowców ceniących sobie zarówno wydajność, jak i ekonomię. Istotne jest także, że Mazda 323 I oferuje wybór między silnikami benzynowymi i diesla, co dodaje jej uniwersalności.

Jeżeli chodzi o wymiary, Mazda 323 I charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, które czynią ją idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie łatwość manewrowania i parkowania. Długość wynosi 4055 mm, szerokość 1655 mm, a wysokość 1365 mm, co czyni ją komfortową, ale jednocześnie praktyczną dla codziennego użytku. Warto dodać, że mimo swoich kompaktowych wymiarów, Mazda 323 I oferuje zaskakująco dużo przestrzeni wewnątrz, co podkreśla jej funkcjonalność.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Mazda 323 I była dostępna z szerokim wachlarzem silników, zarówno benzynowych, jak i diesla, które odpowiadały różnym preferencjom kierowców. Wśród silników benzynowych można wymienić jednostki o pojemnościach od 1.3 do 1.6 litra, generujące od 54 do 85 KM. Te silniki zapewniały dobrą równowagę między wydajnością a ekonomią, a ich niezawodność była często chwalona przez użytkowników.

Jeżeli chodzi o silniki diesla, Mazda 323 I była dostępna z silnikiem o pojemności 1.7 litra, który generował 57 KM. Ten silnik zapewniał doskonałą ekonomię paliwa, co czyniło go atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących ekonomicznego samochodu do codziennego użytku. Mazda 323 I oferowała więc różnorodność, która odpowiadała różnym potrzebom i preferencjom kierowców.

Spalanie i pojemność bagażnika w Mazda 323 I

Spalanie w Mazda 323 I to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę miłośników motoryzacji. Ten model, niezależnie od wybranego silnika, wyróżnia się efektywnością w zużyciu paliwa. Silniki benzynowe zużywają średnio od 6.5 do 8.5 litra na 100 km, natomiast silnik diesla zużywa średnio 5.6 litra na 100 km. Te wartości świadczą o trosce producenta o ekonomiczność, co potwierdza wkład Mazda 323 I w promowanie ekologicznej jazdy.

Z punktu widzenia praktyczności, pojemność bagażnika to jeden z najważniejszych parametrów samochodu. Mazda 323 I oferuje 355 litrów przestrzeni bagażowej z tylnymi siedzeniami na swoim miejscu. Po złożeniu tylnej kanapy, pojemność wzrasta do 1269 litrów, co daje dużą elastyczność w zarządzaniu przestrzenią i umożliwia przewożenie większych przedmiotów. Taka pojemność bagażnika czyni Mazda 323 I praktycznym wyborem dla rodzin i osób często podróżujących.

Ceny nowych i używanych modeli Mazda 323 I

Kiedy Mazda 323 I po raz pierwszy pojawiła się na rynku, jej ceny były konkurencyjne i przyciągały szeroką grupę klientów. Z biegiem lat wartość tego modelu na rynku wtórnym uległa naturalnej deprecjacji, ale nadal pozostaje atrakcyjna dla miłośników klasycznych samochodów. Używane egzemplarze Mazda 323 I można znaleźć w różnych przedziałach cenowych, zależnie od stanu technicznego i historii serwisowej pojazdu.

Dzisiejsze ceny Mazda 323 I na rynku wtórnym są zróżnicowane i mogą być naprawdę kuszące dla tych, którzy szukają niezawodnego samochodu w przystępnej cenie. Jest to opcja szczególnie interesująca dla młodych kierowców lub osób, które potrzebują taniego i sprawdzonego auta do codziennej jazdy. Ceny używanych modeli zaczynają się już od kilku tysięcy złotych.

Warto zwrócić uwagę, że ceny nowych modeli Mazda 323 I w czasie ich premiery były adekwatne do oferowanej jakości i zaawansowania technologicznego. Obecnie nowych egzemplarzy nie znajdziemy, ale dobrze zachowane używane modele mogą stanowić doskonałą inwestycję, szczególnie dla kolekcjonerów i entuzjastów marki Mazda.

Opinie kierowców i ekspertów o Mazda 323 I

Opinie kierowców na temat Mazda 323 I często podkreślają jej niezawodność i łatwość prowadzenia, co czyni ją cenionym wyborem na rynku wtórnym. Użytkownicy chwalą również niskie koszty utrzymania i ekonomiczne spalanie, które sprawdzają się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na długich trasach.

Eksperci motoryzacyjni z kolei wskazują, że Mazda 323 I to model, który zdobył status klasycznego samochodu, co przekłada się na stabilność cen na rynku wtórnym. Wysoka jakość wykonania i klasyczny design to atrybuty, które często są wymieniane w recenzjach i testach długodystansowych.

Podsumowanie

Mazda 323 I to bez wątpienia ikona motoryzacji, która łączy w sobie precyzję wykonania z praktycznością użytkowania. Jej różnorodne silniki, oszczędne spalanie i przemyślane wymiary sprawiają, że nawet dzisiaj stanowi atrakcyjną propozycję na rynku wtórnym. Jeśli zainteresowały Cię zalety tego klasycznego modelu, zachęcamy do głębszego zanurzenia się w jego historię oraz poszukiwania egzemplarza, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem, czy szukasz niezawodnego i ekonomicznego auta, Mazda 323 I ma wiele do zaoferowania. Odkryj opinie innych użytkowników i dołącz do grona pasjonatów tej wyjątkowej konstrukcji. Twoja motoryzacyjna przygoda z Mazda 323 I może zacząć się już dziś!

źródło: Mazda