Ford Transit IV — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zawładnij drogą z kluczem do wszechstronności – Ford Transit IV. Zapraszamy do odkrycia światowej klasy furgonu, który łączy w sobie niezawodność, wydajność i przestronność, stając się nieocenionym partnerem w każdej branży. Od dokładnych specyfikacji technicznych, przez wymiary, aż po opinie użytkowników – odkryj, jak Transit IV zaspokaja potrzeby mobilności biznesowej. Czy jego ekonomia spalania i pojemność ładunkowa stawiają go na podium w kategorii dostawczych gigantów? Przekonajmy się razem.

Dane techniczne i wymiary Ford Transit IV.

Transit IV, będący flagowym modelem Ford, oferuje imponujące dane techniczne. Jest wyposażony w gamę wysoko wydajnych silników, z których najmocniejszy generuje aż 155 KM mocy, gwarantujący szybkie i płynne przyspieszenie, nawet przy pełnym załadunku. Odpowiednio skonstruowana skrzynia biegów, dostępna w wersji manualnej lub automatycznej, zapewnia precyzyjną i responsywną kontrolę jazdy.

Wymiary Ford Transit IV są równie imponujące co jego parametry techniczne. Całkowita długość wynosi od 4,97 m do 6,70 m, w zależności od wybranej wersji, umożliwiając transport dużych ładunków bez problemów. Przestronna kabina kierowcy, z mnóstwem miejsca na nogi i głowę, zapewnia komfort nawet podczas długich podróży.

Transit IV nie tylko wykazuje się doskonałymi danymi technicznymi, ale również oferuje funkcjonalność na najwyższym poziomie. Jego maksymalna ładowność wynosi do 2,3 tony, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych furgonów dostępnych na rynku. Dodatkowo, dostępne są różne konfiguracje wnętrza, które pozwalają dostosować pojazd do konkretnych potrzeb biznesowych.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Ford Transit IV dostępny jest z różnymi opcjami silników, które pozwalają na dostosowanie wydajności do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdziemy zarówno jednostki diesla, jak i benzynowe. Silniki diesla oferują moc od 100 do 155 KM, natomiast benzynowe jednostki dostarczają do 130 KM mocy.

Wszystkie silniki Ford Transit IV charakteryzują się wysoką efektywnością i niskim spalaniem, co przekłada się na ekonomiczną eksploatację pojazdu. Wersje z mocniejszymi silnikami diesla, generujące 155 KM, są idealne dla użytkowników, którzy potrzebują dodatkowej mocy do przewożenia ciężkich ładunków.

Specyfikacje silników w Ford Transit IV zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałym i niezawodnym użytkowaniu. Silniki te są wytrzymałe i trwałe, co czyni Transit IV doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają pojazdu dostawczego, który sprosta wyzwaniom każdego dnia.

Spalanie i pojemność bagażnika Forda Transit IV.

Jeśli chodzi o spalanie, Ford Transit IV jest niezwykle efektywny. Średnie spalanie w cyklu mieszanym, w zależności od wybranej jednostki napędowej i warunków jazdy, oscyluje w granicach 6,5 do 8,5 litra na 100 km. Dzięki temu, Transit IV jest nie tylko praktycznym, ale również ekonomicznym rozwiązaniem dla biznesu.

Ważną kwestią, szczególnie dla użytkowników komercyjnych, jest pojemność bagażnika Ford Transit IV. W zależności od wersji, Transit IV oferuje od 9,5 m3 do 15,1 m3 przestrzeni ładunkowej. Ta ogromna przestrzeń umożliwia transport dużej ilości towarów, a tym samym czyni ten model idealnym rozwiązaniem dla wielu branż.

Wnętrze Ford Transit IV jest nie tylko przestronne, ale również inteligentnie zaprojektowane. Przemyślane rozmieszczenie przestrzeni ładunkowej umożliwia łatwe załadunek i rozładunek, a także sprawia, że przewożone przedmioty są bezpieczne i stabilne podczas jazdy. Bez względu na to, czy przewozisz meble, sprzęt budowlany czy towary, Transit IV z pewnością sprosta twoim oczekiwaniom.

Przegląd cen nowych i używanych modeli Ford Transit IV.

Cena nowego Ford Transit IV waha się w zależności od konfiguracji i wyposażenia, które klient może indywidualnie dopasować. Wersje podstawowe zaczynają się już od około 90 000 zł, natomiast bogato wyposażone warianty z silnikami o wyższej mocy i zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa mogą przekroczyć 150 000 zł. Wybór optymalnego modelu zależy od specyficznych wymagań biznesowych oraz dostępnego budżetu.

Rynek pojazdów używanych oferuje Ford Transit IV w znacznie niższych cenach, co stanowi atrakcyjną opcję dla przedsiębiorców szukających oszczędności. Ceny używanych modeli Transit IV zaczynają się już od około 35 000 zł, jednak kluczowe jest zwrócenie uwagi na stan techniczny pojazdu oraz jego historię serwisową, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi naprawami.

Decydując się na zakup Ford Transit IV z drugiej ręki, warto rozważyć zakup od certyfikowanego dealera Forda, który oferuje dodatkowe gwarancje i przeprowadza szczegółowe kontrole techniczne. Taki zakup może być nieco droższy niż bezpośrednio od poprzedniego właściciela, ale zapewnia większe bezpieczeństwo inwestycji i często dostęp do pojazdów z pełną historią serwisową.

Opinie użytkowników i ekspertów o Ford Transit IV.

Użytkownicy Ford Transit IV chwalą przede wszystkim jego niezawodność i praktyczność w codziennym użytkowaniu. Szczególnie doceniane jest to, że nawet przy pełnym załadunku, pojazd zachowuje dobre właściwości jezdne, co jest kluczowe dla komfortowego transportu towarów.

Eksperci branży motoryzacyjnej przekonują się do ekonomii użytkowania Transita IV. Wskazują oni na optymalne połączenie kosztów eksploatacji z możliwościami transportowymi, co stawia ten model wysoko w rankingach pojazdów dostawczych.

Opinie na temat przestronności kabiny kierowcy są jednogłośnie pozytywne. Użytkownicy cenią sobie wygodę podróżowania Fordem Transit IV, podkreślając, że nawet długie trasy nie są męczące. Dodatkowo, dostęp do różnych schowków i miejsc na drobne przedmioty zwiększa funkcjonalność pojazdu.

Wśród nielicznych krytycznych uwag, pojawiają się głosy dotyczące kosztów serwisowych, które w przypadku niektórych egzemplarzy mogą być wyższe niż przeciętne. Niemniej jednak, większość właścicieli Transita IV zgadza się co do tego, że ogólny koszt posiadania pojazdu pozostaje konkurencyjny w stosunku do innych ofert na rynku.

Podsumowanie

Ford Transit IV to pojazd, który z pewnością zasługuje na uwagę każdego przedsiębiorcy poszukującego niezawodnego i wszechstronnego furgonu. Jego imponujące parametry techniczne, ekonomiczne spalanie oraz ogromna przestrzeń ładunkowa sprawiają, że jest on wartościowym narzędziem pracy w wielu branżach. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się dostępnym konfiguracjom, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nowy model, czy pojazd z rynku wtórnego, Ford Transit IV stanowi inwestycję, która może przynieść wymierne korzyści Twojemu biznesowi. Odkryj możliwości, jakie oferuje Ford Transit IV i przekonaj się, jak może wspierać rozwój Twojej działalności.