Ford Fusion – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Śmiała stylistyka. Ford Fusion pod względem wysokości nadwozia przewyższa inne samochody w swojej klasie, a jego wysoka pozycja kierowcy zapewnia panoramiczną widoczność we wszystkich kierunkach, umożliwiając pewniejsze prowadzenie pojazdu. Do tego można dodać wytrzymałą konstrukcję nadwozia zaopatrzonego we wzmocnienia boczne, które zapewniają ochronę w przypadku typowych stłuczek.

Wysoka konstrukcja. Dzięki wysokiej konstrukcji, pozwalającej kierowcy siedzieć wyżej, Ford Fusion zapewnia doskonałą widoczność ogólną. Mimo to, model ten nie utracił żadnych z typowych właściwości jezdnych małego samochodu, takich jak stabilne prowadzenie i świetne trzymanie się drogi. Dzięki temu, korzystając z zalet zwrotności małego samochodu, doświadczysz jednocześnie pewności siebie, jaka płynie z posiadania dużego pojazdu.

Siedzenia. Jednym z powodów, dla których można łatwo zapomnieć, że Ford Fusion jest rzeczywiście małym samochodem, jest to, że wygodnie mieści pięciu dorosłych pasażerów. W przemyślny sposób zaprojektowano również tylne siedzenia, dzielone w proporcji 60:40, co pozwala z powodzeniem upakować sporą ilość bagażu, a przy tym zmieścić jeszcze cztery osoby!

Płasko składane siedzenia i pomysłowa organizacja przestrzeni bagażowej. Dzięki pomysłowej konstrukcji Forda Fusion, po złożeniu na płasko tylnych siedzeń oraz fotela pasażera, imponująco zwiększa się ilość miejsca. Uzyskana w ten sposób przestrzeń, o długości 2,3 metra, pozwala na przewóz długich, nieporęcznych bagaży, przyrządów i materiałów do samodzielnych prac. Oprócz dużej ilości miejsca na bagaż, Ford Fusion został również wyposażony w system funkcjonalnych schowków na wszelkie potrzebne rzeczy, bez których rodzina nie nie może się obyć. Obejmuje on schowki pod siedzeniami, schowki podręczne, obszerną kieszeń na mapy oraz praktyczną i elegancką środkową konsolę.

Silniki benzynowe Forda
1,4-litrowy silnik benzynowy Duratec dostarcza moc 80 KM, a silnik
1,6-litrowy – 100 KM. Wszystkie wersje mają 5-biegową przekładnię mechaniczną.

Poduszki powietrzne i strefy kontrolowanego zgniotu. Jako zabezpieczenie konstrukcji Forda Fusion zastosowano wytrzymałą stalową klatkę przedziału pasażerskiego wraz z belkami wzmacniającymi drzwi. Dodatkową ochronę zapewnia sieć innowacyjnych czujników, które w ułamku sekundy wyzwalają stosowne systemy bezpieczeństwa, obejmujące przednie poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera z przodu oraz boczne poduszki powietrzne. Każde siedzenie zaprojektowane jest tak, żeby zapobiegać wysunięciu się spod pasów bezpieczeństwa w przypadku kolizji. Dzięki tej zaawansowanej technologii kierowca może mieć pewność, że zarówno on sam, jak i jego rodzina podróżują w jednym z najbezpieczniejszych samochodów tej klasy.

Elektroniczny system podziału sił hamowania (EBD). W celu utrzymania stabilności podczas hamowania oraz skrócenia jego drogi układ EBD reguluje siłę hamowania niezależnie we wszystkich czterech kołach.

Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów. Stanowi standardowe wyposażenie pojazdu. Sprawia ona, że po zaparkowaniu pojazdu światła gasną z pewnym opóźnieniem, oświetlając w ciemności drogę i zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo. W niesprzyjających i zdradliwych warunkach pogodowych możesz przekonać się o zaletach zainstalowanych przez nas przednich świateł przeciwmgielnych, poprawiających widoczność i bezpieczeństwo.

źródło: Ford