Honda Jazz II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Dynamiczna, zwarta i pełna energii – Honda Jazz II to kwintesencja miejskiego hatchbacka, który zaskakuje swoją funkcjonalnością i ekonomicznością. Jeśli szukasz auta, które jest równie praktyczne, co stylowe, to ten model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy do świata, gdzie kompaktowe wymiary, oszczędne silniki i przemyślane rozwiązania techniczne idą w parze z przystępnymi cenami i pozytywnymi opiniami użytkowników. Czy Honda Jazz II spełni Twoje oczekiwania? Przekonajmy się razem, analizując jej dane techniczne i możliwości, które kryje w swoich kompaktowych gabarytach.

Dane techniczne i wymiary Honda Jazz II

Honda Jazz II to model charakteryzujący się kompaktowymi, a jednocześnie funkcjonalnymi wymiarami. Długość samochodu wynosi 3900 mm, szerokość 1695 mm, a wysokość 1525 mm. Takie parametry zapewniają doskonałe warunki do jazdy w miejskich warunkach, gwarantując jednocześnie komfort dla pasażerów i kierowcy.

Pod względem technicznym, Honda Jazz II również nie odstaje. Silnik o pojemności 1.2 lub 1.4 litra, w zależności od wersji, zapewnia adekwatną moc, jednocześnie gwarantując ekonomiczne spalanie. Moc silnika wynosi od 77 do 100 KM, co czyni ten model idealnym kompromisem między dynamiczną jazdą a oszczędnością paliwa.

Pojemność bagażnika w Honda Jazz II to kolejny atut tego modelu. Z wynoszącymi 399 litrów, ta pojemność zdecydowanie przewyższa większość konkurencyjnych modeli w segmencie miejskich hatchbacków. Po złożeniu siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 1320 litrów, co daje ogromne możliwości przewożenia nawet dużych ładunków.

Dostępne wersje silnikowe i ich specyfikacje

Honda Jazz II oferuje dwa warianty silników benzynowych: 1.2 i 1.4 litra. Pierwszy z nich, o pojemności 1.2 litra, generuje moc 77 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 110 Nm. Zapewnia to zadowalającą dynamikę jazdy, szczególnie w warunkach miejskich.

Drugi silnik, o pojemności 1.4 litra, generuje moc 100 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 127 Nm. Ten wariant silnika jest bardziej odpowiedni dla osób, które cenią sobie większą dynamikę jazdy i częściej korzystają z drogi ekspresowej czy autostrady.

Oba silniki są dostępne z manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach. Oferują one płynne i precyzyjne zmiany biegów, co przekłada się na komfort jazdy. Dodatkowo, silnik 1.4 litra jest dostępny z automatyczną skrzynią biegów iStop, która dodatkowo obniża zużycie paliwa.

Wersje Honda Jazz II z silnikiem 1.4 litra są również dostępne z systemem VTEC, który poprawia wydajność silnika w wyższym zakresie obrotów. Pozwala to na jeszcze lepsze osiągi i przyjemność z jazdy, niezależnie od stylu prowadzenia.

Spalanie i pojemność bagażnika Honda Jazz II

Spalanie Honda Jazz II to kolejny istotny aspekt, przemawiający na korzyść tego modelu. Średnie spalanie na 100 km, w zależności od wersji silnika, oscyluje w granicach od 5,1 do 5,8 litra. Pozwala to na długie trasy bez konieczności częstego tankowania, a także obniża koszty eksploatacji samochodu.

Co więcej, Honda Jazz II oferuje nie tylko oszczędne silniki, ale także imponuje swoją pojemnością bagażnika. Przy standardowym układzie siedzeń, bagażnik oferuje 399 litrów przestrzeni, co przewyższa wyniki wielu innych modeli w segmencie. Po złożeniu siedzeń, pojemność wzrasta do 1320 litrów, co otwiera nowe możliwości transportu większych przedmiotów czy pakunków.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Jazz II

Opinie użytkowników na temat Honda Jazz II często podkreślają jej niezawodność i funkcjonalność w codziennym użytkowaniu. Właściciele są zadowoleni z niskiego zużycia paliwa oraz praktyczności wnętrza, które łatwo dostosowuje się do potrzeb przewożenia różnego rodzaju ładunków. Zadowolenie jest również wyrażane w kontekście kompaktowych wymiarów, które ułatwiają manewrowanie na zatłoczonych ulicach miast.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga w Honda Jazz II innowacyjność rozwiązań, takich jak system VTEC w silnikach 1.4, który znacznie poprawia dynamikę pojazdu. Krytyczne uwagi pojawiają się rzadko, ale niektóre głosy sugerują, że pomimo wielu zalet, samochód mógłby oferować nieco bardziej emocjonujące doznania z jazdy.

Podsumowując, Honda Jazz II zbiera pozytywne opinie zarówno od użytkowników, jak i specjalistów branżowych. Szczególnie ceniona jest za ekonomiczne zużycie paliwa, przestronne i elastyczne wnętrze, a także niskie koszty eksploatacji. Te cechy sprawiają, że ten model jest często rekomendowany jako niezawodny i racjonalny wybór na rynku samochodów używanych.

Podsumowanie

Honda Jazz II to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie kompaktowe wymiary z przestronnym wnętrzem, ekonomiczne silniki z dynamicznymi osiągami oraz atrakcyjną cenę z pozytywnymi recenzjami użytkowników. Jeżeli zainteresowały Cię możliwości tego miejskiego hatchbacka, zapraszamy do dalszego eksplorowania jego zalet. Sprawdź dostępność modeli na rynku wtórnym, porównaj opinie innych właścicieli i przekonaj się, czy Honda Jazz II spełni Twoje indywidualne potrzeby. Odkryj, jak wiele może zaoferować ten niepozorny, lecz pełen energii samochód – być może to właśnie on stanie się Twoim niezawodnym partnerem w codziennych podróżach.

foto: Honda