Fiat Multipla I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj świat Fiata Multipla I, ikony włoskiego designu, której nietuzinkowy wygląd przeszedł do historii motoryzacji. Ten niezwykły minivan, zaskakujący przestronnością i funkcjonalnością, kryje w sobie więcej niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Prześledźmy razem jego dane techniczne, wymiary, które definiują przestrzeń zarówno dla pasażerów jak i bagażu, a także zróżnicowaną ofertę silnikową i ich realne spalanie. Zastanawiasz się, czy Fiat Multipla I to rozsądny wybór? Poznaj opinie użytkowników i sprawdź, jak kształtują się ceny na rynku wtórnym, by móc podjąć najlepszą decyzję.

Dane techniczne i wymiary Fiat Multipla I.

Zacznijmy od podstawowych danych technicznych Fiat Multipla I. Ten włoski minivan, produkowany w latach 1998-2010, był dostępny w kilku wersjach silnikowych. W ofercie znalazły się jednostki benzynowe o pojemności 1.6 litra o mocy 103 KM oraz 1.8 o mocy 103 KM. Nie zabrakło również silników Diesla – 1.9 JTD o mocy wynoszącej od 105 do 120 KM.

Przejdźmy teraz do wymiarów Fiat Multipla I, które czynią go tak niezwykle praktycznym. Długość tego modelu wynosi 3994 mm, szerokość 1870 mm, a wysokość 1695 mm. Takie wymiary sprawiają, że Multipla I jest jednym z najszerszych samochodów w swojej klasie, co przekłada się na ogrom przestrzeni wewnętrznej.

Wnętrze Fiat Multipla I zaprojektowano z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Sześć pełnowymiarowych siedzeń rozmieszczono w dwóch rzędach, a dodatkowo samochód oferuje bagażnik o pojemności 430 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 1900 litrów.

Podsumowując, Fiat Multipla I to samochód, który dzięki swoim wymiarom i przemyślanemu wnętrzu, oferuje niezwykłą funkcjonalność. Niezależnie od wybranej wersji silnikowej, stanowi on ciekawą propozycję dla osób szukających przestronnego i ekonomicznego samochodu.

Dostępne silniki i ich charakterystyka.

Kiedy przychodzi do wyboru silnika dla Fiat Multipla I, mamy do dyspozycji zarówno jednostki benzynowe, jak i diesla. Dostępne wersje benzynowe to 1.6 i 1.8, obie o mocy 103 KM. Są one doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają wyważonego połączenia wydajności i ekonomii.

Silniki diesla to z kolei propozycja dla osób, które potrzebują większej mocy i wydajności. W ofercie znajduje się jednostka 1.9 JTD o mocy od 105 do 120 KM, która jest odpowiednia dla tych, którzy często podróżują na długie dystanse, a także dla osób ceniących sobie ekonomiczność.

Wszystkie silniki Fiat Multipla I są znane z niezawodności i długowieczności, co sprawia, że ten model to rozsądny wybór dla osób szukających samochodu używanego. Niezależnie od wybranej wersji silnikowej, Fiat Multipla I oferuje dobrą wydajność i ekonomię, co czyni go idealnym wyborem dla rodzin i osób, które potrzebują dużo miejsca w samochodzie.

Spalanie i pojemność bagażnika w Fiat Multipla I.

Spalanie Fiat Multipla I zależy oczywiście od wybranej wersji silnikowej. Przykładowo, model z silnikiem benzynowym 1.6 może zużywać średnio od 7 do 9 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Natomiast wersja z silnikiem 1.8 generuje wydatek rzędu 8-10 litrów na tę samą odległość.

W przypadku silników diesla, spalanie jest nieco niższe. Model z jednostką 1.9 JTD zużywa średnio od 6 do 8 litrów oleju napędowego na 100 km. Oznacza to, że Fiat Multipla I jest dość ekonomicznym samochodem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego przestronność i funkcjonalność.

Jeśli chodzi o pojemność bagażnika Fiat Multipla I, tutaj ten model naprawdę wyróżnia się na tle konkurencji. Podstawowa pojemność bagażnika wynosi 430 litrów, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca na bagaż dla całej rodziny.

Co więcej, po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 1900 litrów. To daje nam olbrzymią przestrzeń, która z powodzeniem pomieści nawet duże przedmioty. Dzięki temu Fiat Multipla I jest idealnym samochodem na długie, rodzinne wyprawy.

Orientacyjne ceny nowych i używanych modeli.

Orientacyjne ceny Fiat Multipla I na rynku wtórnym mogą być zaskakująco atrakcyjne, biorąc pod uwagę jego funkcjonalność. Używane modele tego niezwykłego minivana można znaleźć w cenach zaczynających się od kilku tysięcy złotych, co czyni go dostępnym wyborem dla szerokiego grona kierowców.

Ceny nowych modeli Fiat Multipla I w czasie ich premiery oscylowały w wyższych przedziałach, odzwierciedlając innowacyjność i przestronność tego pojazdu. Obecnie, te samochody nie są już dostępne jako nowe, lecz ich wartość na rynku wtórnym nadal przyciąga uwagę kupujących.

Wartość Fiat Multipla I zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny czy wyposażenie. Bardziej zadbany egzemplarz z niższym przebiegiem i bogatym wyposażeniem może kosztować nieco więcej, ale nadal pozostaje w przystępnej cenie.

Pomimo swojego oryginalnego wyglądu, Fiat Multipla I utrzymuje swoją wartość na rynku wtórnym, co potwierdzają opinie zadowolonych użytkowników. Wiele osób docenia ten model za jego niezawodność i wszechstronność, co sprawia, że nadal jest on popularnym wyborem wśród rodzin i osób szukających przestronnego samochodu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Fiat Multipla I.

Fiat Multipla I cieszy się specyficzną reputacją, ponieważ jego nietypowy design często staje się tematem dyskusji wśród użytkowników i ekspertów. Jednakże większość opinii skupia się na praktycznych aspektach użytkowania, takich jak przestronność i funkcjonalność, które są wysoko oceniane przez właścicieli. Mimo podzielonych opinii na temat wyglądu, użytkownicy doceniają ten model za jego niezawodność i praktyczność.

Ekspertów branży motoryzacyjnej przyciąga innowacyjne podejście Fiata do koncepcji minivana, które znajduje odzwierciedlenie w unikalnym układzie siedzeń. Zwracają oni uwagę na to, jak rozwiązania zastosowane w Multipli I wpływają na codzienną wygodę użytkowania, a także na łatwość manewrowania tym pojazdem, mimo jego szerokości. Szczególnie pozytywne są oceny dotyczące przemyślanej ergonomii i przestronności wnętrza.

Wśród użytkowników Fiata Multipla I często podkreśla się również ekonomiczne aspekty eksploatacji, takie jak przystępne ceny części zamiennych i rozsądne zużycie paliwa, zwłaszcza w wersjach z silnikiem diesla. Długowieczność i niskie koszty utrzymania to kolejne atuty, które sprawiają, że Fiat Multipla I, pomimo upływu lat, wciąż jest chętnie wybierany na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Fiat Multipla I to pojazd, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych minivanów. Jego niebanalny design, przestronne wnętrze i atrakcyjne spalanie sprawiają, że jest to interesująca opcja zarówno dla rodzin, jak i osób ceniących oryginalność i funkcjonalność. Jeśli poszukujesz samochodu z charakterem, który jednocześnie oferuje praktyczne rozwiązania i przystępną cenę na rynku wtórnym, Fiat Multipla I może być idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i poznania opinii użytkowników, co może pomóc w podjęciu świadomej decyzji o zakupie tego nietuzinkowego pojazdu.