Fiat Bravo I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata kompaktowych samochodów, gdzie Fiat Bravo I z lat 90. nadal cieszy się zainteresowaniem wśród miłośników czterech kółek. Odkryjmy wspólnie, jakie dane techniczne kryją się pod jego klasyczną sylwetką, jakie silniki pomagały mu zdobywać europejskie drogi i czym charakteryzuje się jego spalanie. Poznajmy opinie użytkowników i sprawdźmy, czy po latach ten model nadal może konkurować z nowoczesnymi pojazdami na rynku motoryzacyjnym.

Dane techniczne i wymiary modelu Fiat Bravo I

Pod maską Fiat Bravo I kryje się wiele technicznych niespodzianek, które nadal mogą zaskoczyć miłośników motoryzacji. Ten kompaktowy samochód, mimo swojego wieku, nadal ma coś do zaoferowania. Jego podstawowe dane techniczne to silnik o pojemności 1,4 l, który generuje moc do 80 koni mechanicznych. Jest to całkiem imponująca liczba, biorąc pod uwagę rozmiar pojazdu.

Jeśli chodzi o wymiary, Fiat Bravo I jest typowym przedstawicielem swojej klasy. Jego długość wynosi 403 cm, szerokość 175 cm, a wysokość to 142 cm. Te wartości sprawiają, że samochód jest kompaktowy, a jednocześnie oferuje wystarczająco dużo miejsca w środku, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i komfort jazdy.

Pojemność bagażnika w modelu Fiat Bravo I wynosi 280 litrów. Jest to na tyle duża wartość, że pozwala na przenoszenie większej ilości bagażu. Stanowi to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub muszą przewozić różne rzeczy. Zdecydowanie jest to jedna z mocnych stron tego modelu.

Podsumowując, Fiat Bravo I, mimo swojego wieku, nadal jest samochodem godnym uwagi. Jego dane techniczne, kompaktowe wymiary oraz duża pojemność bagażnika sprawiają, że jest to model, który nadal może konkurować na rynku motoryzacyjnym. Bez wątpienia, jest to samochód, który zasługuje na uwagę.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Pod maską Fiat Bravo I mogą pracować różne jednostki napędowe. Do najpopularniejszych należy bez wątpienia silnik o pojemności 1,4 l, jednak warto zwrócić uwagę również na inne dostępne wersje. Modele wyposażone w silniki o pojemności 1,6 l i 1,8 l dostarczają moc odpowiednio 103 i 113 KM, oferując zdecydowanie więcej dynamiki i lepsze osiągi.

Fiat Bravo I dostępny był także z silnikiem Diesla 1.9 JTD. Ten turbodoładowany silnik o pojemności 1,9 l generuje moc do 105 koni mechanicznych. Charakteryzuje się on niskim spalaniem i dobrą kulturą pracy, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób, które szukają ekonomicznego i niezawodnego samochodu.

Wszystkie silniki zastosowane w Fiat Bravo I są znane z dobrej wydajności i trwałości. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, użytkownicy mogą liczyć na solidne osiągi i przyzwoite zużycie paliwa. Ta różnorodność silników sprawia, że każdy kierowca może znaleźć model idealnie dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

Spalanie i pojemność bagażnika w Fiat Bravo I

Jeśli chodzi o spalanie, Fiat Bravo I jest zaskakująco ekonomiczny. W przypadku silnika benzynowego 1,4 l, średnie spalanie mieszane wynosi około 6,5 l/100km, natomiast dla modelu z silnikiem diesla 1.9 JTD, wartość ta oscyluje wokół 5,5 l/100km. To sprawia, że Fiat Bravo I jest doskonałym wyborem dla osób szukających oszczędnego samochodu.

Pod kątem praktyczności, pojemność bagażnika w Fiat Bravo I to kolejny atut tego modelu. Z 280 litrami przestrzeni bagażowej, jest on wystarczająco duży, aby pomieścić zakupy na cały tydzień lub bagaż na weekendowy wyjazd. Dzięki temu, Fiat Bravo I jest idealnym rozwiązaniem nie tylko do codziennego użytku, ale również do dłuższych podróży.

Ceny modelu na rynku wtórnym

Na rynku wtórnym, ceny modelu Fiat Bravo I są wyjątkowo przystępne. To czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących niezawodnego i niedrogiego samochodu. Ceny, w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz wyposażenia, wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. To umożliwia zakup za niewielkie środki.

Warto zaznaczyć, że atrakcyjna cena zakupu idzie w parze z niskimi kosztami utrzymania. To dodatkowo podnosi wartość Fiat Bravo I na rynku wtórnym. Nabywcy doceniają możliwość ekonomicznego posiadania samochodu, który mimo upływu lat, nadal sprawdza się w codziennej eksploatacji.

Opinie użytkowników i ekspertów o Fiat Bravo I

Opinie użytkowników o Fiat Bravo I często podkreślają jego niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Wielu z nich uważa, że pomimo upływu lat, ten samochód wciąż zapewnia komfortową jazdę i jest odporny na korozję, co jest ważne w klimacie, w którym solenie dróg jest powszechne.

Eksperci motoryzacyjni zwracają natomiast uwagę na dobre właściwości jezdne Fiat Bravo I, a także na funkcjonalność wnętrza, które pomimo kompaktowych rozmiarów zewnętrznych, oferuje wystarczająco dużo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i w bagażniku. Jakość wykonania niektórych elementów wnętrza bywa jednak krytykowana, co jest typowe dla samochodów z tamtego okresu.

Podsumowanie

Fiat Bravo I to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie ekonomiczne spalanie, praktyczne wymiary i różnorodność silników. Jego atrakcyjna cena na rynku wtórnym oraz niskie koszty utrzymania sprawiają, że jest to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie niezawodność i przystępność cenową. Zachęcamy do dalszego poznawania tego modelu, jego historii oraz do wymiany doświadczeń z innymi miłośnikami Fiata Bravo I. Odkryj więcej o tym kompaktowym klasyku, który nadal ma wiele do zaoferowania i może służyć jako wierny towarzysz na drogach.