Opel Astra G – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zanurz się w świecie motoryzacyjnej klasyki, gdzie niemiecka inżynieria spotyka się z codzienną funkcjonalnością. Opel Astra G to ikona, która na przestrzeni lat zdobyła serca kierowców swoimi niezawodnymi osiągami i praktycznymi rozwiązaniami. Poznaj szczegółowe dane techniczne, zrozum wymiary, które definiują jego przestrzeń, i odkryj gamę silników zaprojektowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach użytkowników. Czy jego spalanie nadal spełnia oczekiwania współczesnych kierowców? Przekonaj się, analizując pojemność, ceny oraz opinie, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego Opel Astra G wciąż pozostaje w gronie ulubionych modeli na rynku.

Dane techniczne i wymiary Opel Astra G

Kiedy mówimy o danych technicznych modelu Opel Astra G, nie możemy pominąć szczegółów dotyczących jego wydajności. Ten model był dostępny z różnymi jednostkami napędowymi, zarówno benzynowymi, jak i dieslowskimi. Jest to wielka zaleta dla kierowców, którzy mogą wybrać opcję najbardziej odpowiadającą ich stylowi jazdy i potrzebom.

Przyjrzyjmy się bliżej wymiarom Opel Astra G. Długość tego modelu wynosi 4110 mm, szerokość 1710 mm, a wysokość 1425 mm, co sprawia, że jest to kompaktowy samochód o doskonałych proporcjach. Długość rozstawu osi wynosi 2606 mm, co przekłada się na komfort jazdy i stabilność na drodze.

Wersje z silnikiem benzynowym oferują od 75 do 192 koni mechanicznych (KM), natomiast wersje z silnikiem diesla są dostępne od 82 do 101 KM. Takie rozwiązania umożliwiają elastyczne dostosowanie Opel Astra G do indywidualnych oczekiwań.

Sporym atutem Opel Astra G jest jego masa własna. W zależności od wersji wynosi od 1135 do 1275 kg, co przy odpowiednim doborze jednostki napędowej gwarantuje dobrą dynamikę jazdy. Wymiary bagażnika, z możliwością powiększenia do 1210 litrów, zapewniają praktyczność na co dzień.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W bogatej ofercie silników Opel Astra G znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i diesla. Wśród tych pierwszych warto wyróżnić 1,6-litrowy silnik o mocy 75 KM oraz bardziej dynamiczny 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem, generujący do 192 KM. Każda z tych jednostek zapewnia unikalne doświadczenie z jazdy, które można dostosować do indywidualnych preferencji.

Jeśli chodzi o silniki diesla, Opel Astra G jest dostępny z 2-litrowym silnikiem generującym 82 KM lub 101 KM. Diesle są znane ze swojej wydajności i oszczędności paliwa, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy często pokonują długie dystanse.

Bez względu na wybór silnika, wszystkie jednostki napędowe Opel Astra G są wyposażone w 5-biegową skrzynię manualną lub 4-biegową skrzynię automatyczną. Dzięki temu kierowcy mogą zdecydować, które rozwiązanie lepiej odpowiada ich stylowi jazdy i potrzebom.

Spalanie i pojemność silników

Spalanie silników w modelu Opel Astra G jest często podkreślane jako jeden z głównych atutów tego samochodu. W przypadku silników benzynowych, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 6,5 do 7,5 l/100 km. Dla silników diesla spalanie jest jeszcze bardziej ekonomiczne i wynosi od 4,5 do 6 l/100 km, co czyni Opel Astra G atrakcyjnym wyborem dla osób pokonujących długie dystanse.

Jeśli chodzi o pojemność silników, Opel Astra G oferuje szeroki zakres do wyboru. Wersje benzynowe są dostępne z silnikami o pojemności od 1,2 do 2,2 litra, natomiast wersje diesla oferują silniki o pojemności od 1,7 do 2,2 litra. Ta różnorodność pozwala na znalezienie idealnej równowagi między mocą a ekonomią.

Warto podkreślić, że Opel Astra G został zaprojektowany z myślą o zróżnicowanych potrzebach kierowców. Wybór silnika o odpowiedniej pojemności i spalaniu pozwala na dostosowanie samochodu do indywidualnych preferencji, czy to dynamicznej jazdy w mieście, czy ekonomicznego pokonywania długich tras.

Ceny nowych i używanych modeli Opel Astra G

Ceny modeli Opel Astra G na rynku wtórnym mogą być bardzo zróżnicowane. Zależą one od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny czy przebieg pojazdu. Używane egzemplarze można znaleźć już w przedziale od kilku tysięcy złotych, co czyni ten model atrakcyjnym dla osób poszukujących ekonomicznego i niezawodnego samochodu.

Nowe modele Opel Astra G, w momencie swojego debiutu na rynku, były cenione za stosunek jakości do ceny. Obecnie, jako samochody używane, nadal zachowują wartość, ale są dostępne w znacznie niższej cenie niż ich pierwotne koszty zakupu, co przyciąga szerokie grono nabywców.

Wartość Opel Astra G na rynku wtórnym może być podniesiona dzięki dobrze udokumentowanej historii serwisowej oraz zachowaniu oryginalnych części. Samochody zadbane, z niskim przebiegiem i bez historii poważnych awarii, utrzymują swoją cenę lepiej niż modele zaniedbane lub intensywnie eksploatowane.

Podczas rozważania zakupu Opel Astra G, potencjalni nabywcy powinni dokładnie ocenić stosunek ceny do stanu technicznego pojazdu. Inwestycja w profesjonalny przegląd techniczny przed zakupem może przynieść długoterminowe oszczędności i zapewnić spokój ducha dotyczący stanu pojazdu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Opel Astra G

Opinie użytkowników dotyczące Opel Astra G często podkreślają jego niezawodność i niskie koszty utrzymania. Wielu właścicieli chwali ten model za solidną konstrukcję i wygodę użytkowania na co dzień, co przekłada się na zadowolenie z posiadania tego kompaktowego samochodu.

Eksperci motoryzacyjni z kolei często zwracają uwagę na dobrą jakość wykonania Opel Astra G oraz na jego funkcjonalność. Wśród pozytywnych aspektów wymieniają także szeroki wybór jednostek napędowych, które pozwalają na dopasowanie samochodu do indywidualnych potrzeb kierowców.

Podsumowanie

Opel Astra G to model, który z powodzeniem łączy niemiecką jakość z codzienną użytecznością, oferując szeroki zakres silników i praktyczne rozwiązania dla różnorodnych potrzeb kierowców. Jego wydajność, ekonomia eksploatacji i przemyślane wymiary czynią go atrakcyjnym wyborem zarówno na rynku nowych, jak i używanych samochodów. Jeżeli cenisz sobie niezawodność i komfort jazdy w rozsądnej cenie, zdecydowanie warto rozważyć ten model. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu Opel Astra G, aby odkryć wszystkie zalety, które mogą przekonać do wyboru właśnie tego samochodu. Twoja motoryzacyjna podróż z Astra G może okazać się pełna satysfakcjonujących doświadczeń.

źródło: General Motors