Citroen Berlingo I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata wszechstronności i praktyczności, gdzie Citroen Berlingo I zdefiniował nową kategorię pojazdów użytkowych i osobowych. Odkryj fascynujące dane techniczne, przemyślane wymiary i zróżnicowane silniki, które sprawiają, że ten model jest ceniony za niskie spalanie i imponującą pojemność. Przekonaj się, dlaczego Berlingo stało się synonimem funkcjonalności w atrakcyjnej cenie, i poznaj opinie użytkowników, które pomogą Ci ocenić, czy to idealny wybór dla Ciebie lub Twojej firmy.

Dane techniczne i wymiary Citroen Berlingo I

Pod maską Citroen Berlingo I ukryte są imponujące dane techniczne, które wyróżniają ten model na tle konkurencji. Ten niezawodny samochód dostępny jest z różnorodnymi silnikami, zarówno benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, które dostarczają moc od 60 do nawet 110 KM. Dodatkowo, niezależnie od wyboru silnika, Berlingo I oferuje system ABS, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Wymiary Citroen Berlingo I stanowią kolejny atut tego modelu. Długość samochodu wynosi 4,14 metra, szerokość 1,72 metra, a wysokość 1,81 metra, co pozwala na komfortowe przemieszczanie się nawet w warunkach miejskich. Duża przestrzeń ładunkowa, wynosząca 3000 litrów po złożeniu tylnych siedzeń, stanowi niewątpliwą zaletę dla osób szukających samochodu z dużą pojemnością bagażową.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wybór silnika do Citroen Berlingo I zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Jednym z dostępnych silników benzynowych jest jednostka 1.4 o mocy 75 KM, która charakteryzuje się zrównoważonym poziomem zużycia paliwa i mocą wystarczającą do codziennej jazdy. Ten model oferuje również silnik 1.6, który dostarcza 110 KM, co zapewnia więcej dynamiki podczas przyspieszania i wyprzedzania.

Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, Citroen Berlingo I oferuje jednostki 1.6 HDi i 1.9 D. Pierwsza z nich dostarcza moc 75 lub 90 KM i jest doceniana za niskie spalanie oraz dobrą reakcję na gaz, co sprawia, że jest idealna do jazdy po mieście i na długich trasach. Silnik 1.9 D, o mocy 70 KM, jest znaną i sprawdzoną jednostką, która zyskała uznanie użytkowników za swoją niezawodność.

Wszystkie silniki Citroen Berlingo I są sprzężone z 5-biegową manualną skrzynią biegów. Dzięki temu, ten model jest elastyczny i łatwy w prowadzeniu, niezależnie od wybranego silnika. Skrzynia biegów jest precyzyjna i intuicyjna w obsłudze, co dodatkowo zwiększa komfort jazdy.

Podsumowując, Citroen Berlingo I oferuje różnorodne silniki, które spełnią oczekiwania różnych grup użytkowników. Zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne, dostarczają odpowiednią moc i są znane z niezawodności. To sprawia, że Berlingo I to doskonały wybór dla osób szukających praktycznego i ekonomicznego samochodu.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Citroen Berlingo I jest jednym z najważniejszych atutów tego modelu. Średnie zużycie paliwa w silnikach benzynowych wynosi od 6,5 do 7,5 l/100km w cyklu mieszanym, co jest konkurencyjną wartością w tej klasie pojazdów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii udało się utrzymać niskie spalanie przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej dynamiki jazdy.

Modele z silnikami wysokoprężnymi Citroen Berlingo I charakteryzują się jeszcze lepszymi parametrami spalania. Wartości te oscylują w granicach od 5 do 6 l/100km w cyklu mieszanym, co czyni ten model atrakcyjnym dla osób, które pokonują dużo kilometrów i cenią sobie ekonomiczną eksploatację.

Pojemność bagażnika w Citroen Berlingo I to kolejny element, który wyróżnia ten model na tle konkurencji. Standardowo bagażnik oferuje 624 litry przestrzeni, co pozwala na komfortowe przewożenie zarówno bagażu, jak i niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Gdy jednak potrzebujemy więcej miejsca, Citroen Berlingo I daje nam tę możliwość. Po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń bagażowa zwiększa się do imponujących 3000 litrów. Ta pojemność umożliwia przewożenie nawet dużych przedmiotów, co czyni Berlingo I idealnym samochodem dla osób ceniących sobie praktyczność i wszechstronność.

Ceny nowych i używanych modeli Citroen Berlingo I

Ceny Citroen Berlingo I na rynku wtórnym są wysoce konkurencyjne, co stanowi atrakcyjną propozycję dla osób poszukujących ekonomicznego i funkcjonalnego pojazdu. Używane modele można znaleźć już w cenach zaczynających się od kilku tysięcy złotych, co czyni je dostępnymi nawet dla nabywców z ograniczonym budżetem.

Wartość Citroen Berlingo I na rynku nowych samochodów była niegdyś jednym z kluczowych argumentów przemawiających za jego zakupem. Obecnie, jako model wycofany z produkcji, jest dostępny wyłącznie na rynku wtórnym, jednak jego ceny nadal odzwierciedlają stosunek jakości do ceny, którym słynął od momentu premiery.

Decydując się na zakup Citroen Berlingo I, potencjalni nabywcy powinni uwzględnić fakt, że cena może znacząco różnić się w zależności od stanu technicznego, rocznika, oraz przebiegu pojazdu. Dobrej jakości egzemplarze z niskim przebiegiem i w bogatej wersji wyposażenia mogą być wycenione wyżej, ale jednocześnie stanowią wartościową inwestycję.

Z drugiej strony, Citroen Berlingo I z wyższym przebiegiem lub wymagający większych napraw może stanowić okazję cenową dla osób gotowych na samodzielne przeprowadzenie niezbędnych reperacji. Taki zakup może okazać się ekonomiczny, szczególnie dla majsterkowiczów i miłośników motoryzacji.

Opinie użytkowników i ekspertów o Citroen Berlingo I.

Opinie użytkowników Citroen Berlingo I często podkreślają jego niezawodność i funkcjonalność. Przestronne wnętrze i duży bagażnik, które często są chwalone, sprawdzają się w codziennym użytkowaniu zarówno w kontekście prywatnym, jak i w działalności gospodarczej.

Eksperci motoryzacyjni z kolei wskazują na Citroen Berlingo I jako na pojazd o dobrym stosunku jakości do ceny, szczególnie na rynku wtórnym. Wyróżniają też niskie koszty eksploatacji oraz łatwość dostępu do części zamiennych, co czyni ten model atrakcyjnym dla osób, które cenią sobie ekonomiczne rozwiązania.

Podsumowanie

Citroen Berlingo I to pojazd, który z powodzeniem łączy funkcjonalność z ekonomicznym użytkowaniem. Jego wszechstronne dane techniczne, przestronne wnętrze i przemyślane wymiary sprawiają, że jest to wybór ceniony zarówno przez rodziny, jak i przedsiębiorców. Niskie spalanie i przestronny bagażnik to tylko niektóre z cech, które przyciągają uwagę. Jeśli szukasz pojazdu, który sprosta wielu wyzwaniom, zachęcamy do dalszego poznawania zalet Citroen Berlingo I oraz do przeczytania opinii użytkowników, które mogą być cennym źródłem informacji przy podjęciu decyzji o zakupie. Odkryj sam, czy ten model stanie się Twoim niezawodnym partnerem w codziennych podróżach i pracy.

źródło: Citroen