Volkswagen Tiguan II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

81. Genewski Salon Samochodowy był miejscem światowej premiery nowego Volkswagena Tiguana.

Volkswagen Tiguan, jako jedyny SUV w swojej klasie, może być zamawiany w wersji przystosowanej do jazdy miejskiej – Sport & Style i Trend & Fun lub w wersji offroad – Track & Field. W nowym Tiguanie dostępna będzie jeszcze jedna linia – Truck & Style. Spektrum wyposażenia wzbogacą systemy wspierające kierowcę, takie jak system rozpoznający zmęczenie prowadzącego, system automatycznie włączający światła drogowe Dynamic Light Assist oraz układ ułatwiający utrzymanie pasa ruchu Lane Assist. Nowością w Tiguanie będzie elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS.

Volkswagen Tiguan podbił rynek, z jednej strony dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych, z drugiej strony dzięki wyjątkowej i ponadczasowej stylistyce. Volkswagen zmodyfikował prowadzenie linii i nadał im nową formę, zgodną z DNA designu Volkswagena. Nowy Tiguan oferowany będzie w dwóch wersjach nadwozia, z różnymi kątami natarcia i zejścia. Podczas gdy klasyczny wariant z kątem 18 stopni jest przystosowany raczej do „miejskiej dżungli”, Tiguan z kątem natarcia 28 stopni nadaje się także do jazdy w terenie.

Trzy z siedmiu oferowanych w Europie silników – wszystkie jednostki to czterocylindrowe silniki z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem – są nowością w ofercie Tiguana. Cztery silniki benzynowe opierają się na wielokrotnie nagradzanej technologii TSI i uzyskują moc pomiędzy 122 KM a 210 KM. Trzy silniki wysokoprężne, ze sprawdzoną technologią TDI, mają spektrum mocy od 110 KM do 170 KM. Dla nowego Tiguana dostępna będzie opcjonalnie 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (DSG).

Wszystkie Tiguany z BlueMotion Technologies (BMT) posiadają ponadto system Start-Stop, co pozwoliło na redukcję spalania nawet o 0,7 l/100 km. Nie ulega wątpliwości, że ten Volkswagen oferowany z napędem na przednią oś oraz z napędem na wszystkie koła (4MOTION) należy do najoszczędniejszych SUVów na świecie.

źródło: Volkswagen