Volkswagen Polo II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Kultowy, zwinny i niezawodny – Volkswagen Polo II to klasyk, który nadal cieszy się uznaniem miłośników motoryzacji. Szukasz kompendium wiedzy o tym modelu? Przygotuj się na porcję szczegółowych danych technicznych, wymiarów, a także informacji o silnikach, które napędzały tę niemiecką ikonę. Dowiedz się, jakie jest spalanie, pojemność silników i jak kształtują się ceny na rynku wtórnym. Zajrzyj też do opinii użytkowników, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z Volkswagen Polo II – autem, które nieprzypadkowo zdobyło serca kierowców na całym świecie.

Dane techniczne i wymiary Volkswagen Polo II

Volkswagen Polo II, mimo swoich niewielkich rozmiarów, zaskakuje przestronnością. Jego długość wynosi 3,74 metra, szerokość – 1,63 metra, a wysokość – 1,42 metra. Zaskakujące jest również, że mimo swoich kompaktowych wymiarów, Polo II oferuje bagażnik o pojemności 270 litrów.

Silnik, który napędzał Volkswagen Polo II, był dostępny w kilku wariantach. Najpopularniejszy był silnik benzynowy o pojemności 1,3 l, generujący moc 55 KM. Można było jednak również wybrać model z silnikiem diesla o pojemności 1,4 l i mocy 48 KM.

Volkswagen Polo II jest również znany ze swojego niskiego spalania. W zależności od silnika i stylu jazdy, średnie spalanie wynosi od 5 do 7 litrów na 100 km, co czyniło go jednym z najbardziej ekonomicznych samochodów swojego czasu.

Na rynku wtórnym, ceny Volkswagen Polo II są bardzo zróżnicowane i zależą od stanu technicznego pojazdu, rocznika i wyposażenia dodatkowego. Średnia cena oscyluje jednak w granicach 3000-5000 zł, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób szukających taniego i niezawodnego samochodu.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Volkswagen Polo II mogliśmy znaleźć kilka różnych jednostek napędowych. Oprócz wcześniej wspomnianych silników o pojemności 1,3 l i 1,4 l, w ofercie znalazł się również silnik benzynowy o pojemności 1,0 l. Mimo generowania jedynie 45 KM mocy, jego największą zaletą było niskie zużycie paliwa.

Silniki Diesla dostępne w Volkswagen Polo II to nie tylko jednostka o pojemności 1,4 l. Model ten oferował również silnik o pojemności 1,9 l, który generował moc 64 KM. Był to silnik zdecydowanie mocniejszy, jednak równocześnie bardziej ekonomiczny, co z pewnością przyciągało wielu kierowców.

Jednym z najciekawszych silników dostępnych w Volkswagen Polo II był silnik GT. Była to jednostka benzynowa o pojemności 1,3 l, ale generująca moc aż 75 KM. Polo z tym silnikiem było zdecydowanie bardziej dynamiczne i sportowe, co przyciągało miłośników szybkiej jazdy.

Wszystkie silniki, które były dostępne w Volkswagen Polo II, były znane z niezawodności i długiej żywotności. Bez względu na wybór jednostki napędowej, kierowcy mogli liczyć na solidne wykonanie i trwałość, które stanowiły wizytówkę tego modelu.

Spalanie i pojemność silnika

Pod kątem efektywności ekonomicznej, wiele osób zastanawia się nad zużyciem paliwa przez Volkswagen Polo II. Jak już wspomniano, zależy ono od wielu czynników, w tym od wybranej jednostki napędowej. Średnie zużycie paliwa dla modelu z silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 l wynosi około 6 litrów na 100 km, natomiast dla wersji z silnikiem diesla o pojemności 1,4 l – około 5 litrów. W przypadku najmniejszego silnika o pojemności 1,0 l, zużycie paliwa jest jeszcze niższe i wynosi około 4,5 litra.

Jeżeli chodzi o pojemność silnika Volkswagen Polo II, to model ten oferuje kilka opcji do wyboru, dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań użytkowników. Najmniejszy silnik benzynowy ma pojemność 1,0 l, natomiast największy – 1,3 l. Wśród silników diesla, najmniejszy ma pojemność 1,4 l, a największy – 1,9 l.

W przypadku modelu z silnikiem GT, pojemność silnika wynosi 1,3 l, ale generuje on znacznie większą moc – 75 KM. To sprawia, że Volkswagen Polo II z tym silnikiem jest bardziej dynamiczny i sportowy, zachowując przy tym dobre wyniki zużycia paliwa, które wynoszą średnio 7 litrów na 100 km.

Należy pamiętać, że rzeczywiste zużycie paliwa przez Volkswagen Polo II może różnić się od podanych wartości, w zależności od stylu jazdy, stanu technicznego pojazdu, a także warunków na drodze. Niezależnie od wybranego silnika, Polo II jest jednak uznawane za jedno z najbardziej ekonomicznych samochodów swojego czasu.

Ceny i wersje wyposażenia Volkswagen Polo II

Zakup Volkswagen Polo II na rynku wtórnym to inwestycja w ekonomiczny i sprawdzony pojazd. Wersje wyposażeniowe różnią się między sobą dostępnymi udogodnieniami, od podstawowych, jak w modelu Polo Fox, po bardziej zaawansowane, w wersji Polo GT. Ceny za te modele mogą istotnie się różnić, co pozwala potencjalnym nabywcom znaleźć pojazd dostosowany do własnych finansowych możliwości.

Wśród dostępnych opcji, cenowo atrakcyjna okazuje się być Polo Coupe, które oferuje praktyczne rozwiązania w niewygórowanej cenie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet starsze modele Polo, z odpowiednim pakietem wyposażenia, mogą zapewnić komfort i bezpieczeństwo na poziomie, który zadowoli wielu użytkowników.

Wybierając Volkswagen Polo II, warto również zwrócić uwagę na rocznik auta i jego stan techniczny. Te czynniki mają duże znaczenie dla ostatecznej ceny pojazdu. Modele po liftingu, które wprowadzono na rynek w późniejszym okresie produkcji, mogą być droższe, ale często oferują lepsze wyposażenie i są w lepszym stanie technicznym.

Opinie użytkowników i eksperci o Volkswagen Polo II

Opinie na temat Volkswagen Polo II często podkreślają jego niezawodność i niskie koszty utrzymania. Użytkownicy chwalą prostotę konstrukcji i dostępność części zamiennych, co znacząco obniża koszty ewentualnych napraw. Ten samochód często jest rekomendowany jako pierwsze auto dla młodych kierowców.

Wśród komentarzy ekspertów Volkswagen Polo II wyróżnia się jako model o dobrych właściwościach jezdnych i solidnej budowie. Zwracają uwagę na to, że mimo upływu lat, wiele egzemplarzy nadal prezentuje się estetycznie i jest w stanie zapewnić bezpieczną jazdę, co świadczy o wysokiej jakości wykonania.

Wielu użytkowników docenia również ekonomiczny charakter tego modelu. Spalanie, zwłaszcza w odmianach z silnikami o mniejszej pojemności, jest jednym z kluczowych atutów Polo II. Dzięki temu, nawet przy ograniczonych środkach, można cieszyć się mobilnością bez obaw o nadmierne koszty paliwa.

Choć Volkswagen Polo II nie jest wolny od krytyki, większość opinii jest jednak pozytywna, szczególnie w kontekście jakości do ceny. Użytkownicy podkreślają, że nawet starsze modele potrafią sprostać oczekiwaniom, a niewielkie gabaryty auta ułatwiają manewrowanie i parkowanie w warunkach miejskich.

Podsumowanie

Volkswagen Polo II to samochód o bogatej historii i sprawdzonych rozwiązaniach technicznych, który nadal może być świetną opcją dla tych, którzy poszukują ekonomicznego i niezawodnego pojazdu. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje przybliżyły Ci charakterystykę tego niezwykłego modelu. Jeśli jesteś zainteresowany, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie Polo II. Nie zapomnij również sprawdzić aktualnych ofert na rynku wtórnym, które mogą okazać się prawdziwą okazją. Wsiądź za kierownicę klasyka i dołącz do grona zadowolonych użytkowników Volkswagen Polo II!

źródło: Volkswagen