Toyota MR I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Marzenie każdego miłośnika sportowych emocji i japońskiej precyzji technicznej kryje się w legendarnym modelu Toyota MR I. To właśnie w nim inżynierowie Toyoty połączyli kompaktowe wymiary z dynamicznymi silnikami, tworząc maszynę, którą pokochały tysiące kierowców na całym świecie. Zapraszamy do świata, gdzie każdy szczegół ma znaczenie – od imponującej pojemności po optymalne spalanie. Odkryj z nami, dlaczego ta ikona motoryzacji wciąż budzi podziw i jest przedmiotem tęsknoty kolekcjonerów oraz entuzjastów szybkiej jazdy.

Dane techniczne i wymiary modelu Toyota MR I

Pod maską Toyota MR I kryje się prawdziwe serce sportowca. Samochód jest napędzany silnikiem o pojemności 1.6 l, który generuje moc 112 KM. Dzięki temu, mimo niewielkich rozmiarów, Toyota MR I może osiągnąć maksymalną prędkość wynoszącą 180 km/h.

Wymiary Toyota MR I to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Długość samochodu wynosi 3945 mm, szerokość – 1695 mm, a wysokość – 1250 mm. Takie proporcje zapewniają nie tylko dynamiczną sylwetkę, ale także odpowiednią stabilność podczas jazdy.

Wnętrze Toyota MR I jest równie imponujące jak dane techniczne tego modelu. Przestronny kokpit z wygodnymi fotelami i nowoczesną deską rozdzielczą zapewnia komfort nawet podczas długich podróży. Waga własna samochodu wynosi 975 kg, co przekłada się na jego doskonałe osiągi.

Podsumowując, Toyota MR I to model, który łączy w sobie kompaktowe wymiary z imponującymi danymi technicznymi. Jego dynamika i precyzja jazdy sprawiają, że każda podróż staje się niezapomnianym przeżyciem.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota MR I oferuje szeroki wybór silników, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Pierwszym dostępnym silnikiem jest jednostka benzynowa o pojemności 1.6 l i mocy 112 KM, o której już wspomniano. Ten silnik charakteryzuje się nie tylko dużą mocą, ale również niskim zużyciem paliwa, co przekłada się na ekonomiczną eksploatację samochodu.

Kolejnym dostępnym silnikiem dla modelu Toyota MR I jest jednostka o pojemności 1.8 l. Ten silnik benzynowy, oferujący moc 140 KM, zapewnia jeszcze większą dynamikę jazdy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie sportowe osiągi i emocje z jazdy.

Nie można zapomnieć również o wersji z silnikiem 2.0 l. Ta jednostka napędowa generuje moc 175 KM, co czyni ją najmocniejszą dostępną opcją dla modelu Toyota MR I. Wybór tego silnika gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy, zachowując przy tym niezłą ekonomikę spalania.

Podsumowując, Toyota MR I oferuje szeroki wybór silników, które zaspokoją potrzeby różnych kierowców. Niezależnie od wyboru, każda jednostka napędowa gwarantuje sportowe osiągi, niskie zużycie paliwa oraz niezawodność, za którą ceniona jest marka Toyota.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Toyota MR I to model, który nie tylko zachwyca swoimi osiągami, ale także ekonomicznym spalaniem. W wersji z silnikiem 1.6 l średnie spalanie wynosi około 7 l/100 km w cyklu mieszanym. Dla mocniejszych jednostek, 1.8 l i 2.0 l, spalanie wynosi odpowiednio około 7.5 l/100 km i 8 l/100 km. Biorąc pod uwagę ich osiągi, są to bardzo dobre wyniki.

Warto zwrócić również uwagę na pojemność zbiornika paliwa Toyota MR I. Wynosi ona 55 litrów, co przekłada się na bardzo zadowalający zasięg pojazdu. Dzięki temu, nawet podczas długiej podróży, nie ma konieczności częstego zatrzymywania się na stacjach benzynowych.

Podsumowując, Toyota MR I to model, który łączy w sobie sportowe osiągi z ekonomicznym spalaniem i dużą pojemnością zbiornika paliwa. Dzięki temu nie tylko dostarcza niezapomnianych emocji z jazdy, ale także pozwala na ekonomiczną eksploatację samochodu.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota MR I na rynku

Ceny modeli Toyota MR I na rynku wtórnym mogą znacznie oscylować w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz przebiegu pojazdu. Używane samochody, zachowane w dobrym stanie, często osiągają wartości kolekcjonerskie, co wpływa na ich relatywnie wysoką cenę na rynku motoryzacyjnym.

W przypadku poszukiwania Toyota MR I w wersji nowej, należy mieć świadomość, że produkcja tego modelu zakończyła się już kilka dekad temu. W związku z tym, nowe egzemplarze są niemal niemożliwe do znalezienia, a ceny potencjalnych „nówek” z lat 80. czy 90. mogą być wyjątkowo wygórowane ze względu na ich unikatowość.

Przy zakupie używanej Toyota MR I, potencjalni nabywcy muszą dokładnie analizować historię pojazdu oraz stan techniczny, aby uniknąć późniejszych kosztownych napraw. Ceny na rynku wtórnym są bardzo zmienne i zależne od wielu czynników, co sprawia, że zakup tego kultowego modelu może być inwestycją zarówno emocjonalną, jak i finansową.

Opinie użytkowników i ekspertów o modelu Toyota MR I

Wśród użytkowników, Toyota MR I cieszy się opinią samochodu wyjątkowego, który pomimo upływu lat, wciąż przyciąga spojrzenia swoją niecodzienną sylwetką i sportowym charakterem. Wielu miłośników motoryzacji podkreśla, że jazda tym modelem dostarcza niezapomnianych wrażeń, co sprawia, że MR I ma swoje stałe miejsce w sercach entuzjastów.

Eksperci motoryzacyjni przekonują się nie tylko wyjątkowym designem Toyota MR I, ale również jej niezawodnością i ogólną jakością wykonania. Zwracają oni uwagę, że mimo niewielkiej mocy silnika, samochód ten oferuje bardzo dobre osiągi, co jest wynikiem lekkiej konstrukcji i dobrze zbalansowanego układu jezdnego.

Opinie na temat Toyota MR I często poruszają temat rzadkości tego modelu na rynku, co przekłada się na jego wartość kolekcjonerską. Użytkownicy podkreślają, że posiadanie MR I to nie tylko przyjemność z jazdy, ale również potencjalna inwestycja, szczególnie w przypadku dobrze zachowanych egzemplarzy.

Z drugiej strony, niektóre opinie wskazują na to, że utrzymanie Toyota MR I w dobrym stanie technicznym może być wyzwaniem ze względu na wiek pojazdu i dostępność części zamiennych. Niemniej jednak, dla wielu pasjonatów te ewentualne trudności są warte możliwości posiadania i prowadzenia samochodu o tak unikatowym charakterze.

Podsumowanie

Toyota MR I to bez wątpienia ikona motoryzacji, która nadal inspiruje i przyciąga uwagę miłośników sportowej jazdy. Jej klasyczny design, połączony z wysoką precyzją wykonania i niezawodnością, sprawiają, że jest to wyjątkowy model w historii Toyoty. Jeśli pasjonujesz się motoryzacją lub rozważasz zakup kultowego samochodu, Toyota MR I z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu, odkrywania opinii innych użytkowników i być może do dołączenia do grona szczęśliwych posiadaczy tego wyjątkowego auta. Niech każda podróż Toyota MR I stanie się dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem.