Honda Accord VI — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata motoryzacji, gdzie klasyka spotyka się z nowoczesnością. Honda Accord VI to nie tylko samochód, to ikona niezawodności i komfortu. Poznajmy bliżej jego techniczne sekrety, od wymiarów po oszałamiającą efektywność spalania. Czy opinie użytkowników potwierdzą legendarny status tego modelu? Przekonajmy się, przeglądając dokładne dane, które rzucają światło na to, jak Honda Accord VI radzi sobie na drogach już od lat.

Dane techniczne i wymiary Honda Accord VI.

Wyjątkowe parametry Honda Accord VI zasługują na szczególną uwagę. Długość tego modelu wynosi 4,69 metra, co zapewnia imponującą przestrzeń wewnętrzną, a szerokość 1,78 metra gwarantuje stabilność na drodze. Wysokość samochodu wynosząca 1,45 metra zapewnia komfort podróżowania nawet dla najwyższych pasażerów.

Pod maską Honda Accord VI kryje się silnik o pojemności od 2,0 do 2,4 litra, oferujący moc od 147 do 190 koni mechanicznych. To umożliwia pojazdowi osiąganie maksymalnej prędkości 210 km/h. Niewątpliwie, imponujące dane techniczne przekładają się na wyjątkowe osiągi i niezapomniane wrażenia za kierownicą.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Honda Accord VI oferuje dwie wersje silników, które różnią się nie tylko pojemnością, ale także mocą. Model z silnikiem o pojemności 2,0 litra generuje moc 147 koni mechanicznych, co przekłada się na efektywność i elastyczność jazdy. To idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie ekonomię bez kompromisów w zakresie osiągów.

Drugą opcją jest silnik o pojemności 2,4 litra, który dostarcza moc 190 koni mechanicznych. Ta wersja to prawdziwa siła prędkości, która nie tylko umożliwia szybką jazdę, ale również zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas dynamicznej jazdy. Honda Accord VI z tym silnikiem to synonim niezawodności i efektywności.

Pomimo różnic w mocach, oba silniki Honda Accord VI zapewniają płynność jazdy i doskonałe osiągi, niezależnie od warunków na drodze. Dzięki temu, kierowcy mogą poczuć prawdziwą moc pod maską, niezależnie od wybranej wersji silnika. To, co łączy obie wersje, to niezawodność i długowieczność, które są znakami rozpoznawczymi marki Honda.

Spalanie i pojemność – analiza efektywności.

Przechodząc do tematu spalania i pojemności, Honda Accord VI nie zawodzi pod względem efektywności. Wersja z silnikiem o pojemności 2,0 litra oferuje średnie spalanie na poziomie 7,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym, co jest znakomitym wynikiem, zważywszy na moc i osiągi tego modelu.

Silnik o pojemności 2,4 litra, mimo większej mocy, również prezentuje dobre wyniki. Średnie spalanie dla tej wersji wynosi około 8,5 litra na 100 km. Oznacza to, że Honda Accord VI jest nie tylko mocna, ale także ekonomiczna, co czyni ją atrakcyjną propozycją dla wielu kierowców.

Warto również zauważyć, że Honda Accord VI ma zbiornik paliwa o pojemności 65 litrów. To zapewnia długą autonomię jazdy, co jest szczególnie ważne podczas długich podróży. Honda zadbała o to, aby kierowcy mogli cieszyć się komfortem jazdy bez konieczności częstego zatrzymywania się na stacjach benzynowych.

Analizując efektywność Honda Accord VI pod kątem spalania i pojemności, można stwierdzić, że ten model oferuje doskonały kompromis między mocą a ekonomią. Jest to kolejny dowód na to, że Honda Accord VI jest samochodem, który łączy w sobie najlepsze cechy – niezawodność, moc i efektywność.

Ceny nowych i używanych modeli Honda Accord VI na rynku.

Ceny Honda Accord VI na rynku wtórnym mogą różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny czy przebieg. Modele używane, w zależności od tych parametrów, kosztują od około 10 000 zł za egzemplarze z początku produkcji, do nawet 25 000 zł za dobrze utrzymane i bogato wyposażone jednostki z ostatnich lat produkcji.

Nowe modele Honda Accord VI w chwili debiutu były cenione za wysoki standard wykończenia i zaawansowane technologie, co oczywiście wpływało na cenę. Obecnie, na rynku pierwotnym nie znajdziemy już tego modelu, jednak jego wartość jako nowego samochodu kształtowała się w przedziale od 100 000 zł do 150 000 zł, w zależności od wersji wyposażenia i silnika.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Accord VI.

Model Honda Accord VI cieszy się wśród użytkowników opinią samochodu o wyjątkowej niezawodności. Wieloletni kierowcy chwalą sobie jego trwałość oraz niskie koszty utrzymania, co sprawia, że jest to model polecany dla osób szukających solidnego i ekonomicznego auta do codziennej jazdy.

Ekspertów motoryzacyjnych przyciąga w Honda Accord VI przemyślane połączenie komfortu i praktyczności. Zwracają oni uwagę na dobrze wyprofilowane siedzenia oraz przestronne wnętrze, które zapewniają komfort nawet podczas długich tras. Jest to istotne dla rodzin i osób często podróżujących.

Opinie o Honda Accord VI często podkreślają jej dynamiczne osiągi, szczególnie w wersji z silnikiem 2.4. Użytkownicy doceniają płynność prowadzenia i zwinność auta, a także dobrze zestrojone zawieszenie. W połączeniu z mocnym silnikiem, tworzy to satysfakcjonujące doznania za kierownicą.

Podsumowanie

Honda Accord VI to prawdziwy przykład motoryzacyjnej klasyki, która nie traci na wartości nawet po latach. Jej wszechstronność, niezawodność i ekonomiczne spalanie sprawiają, że nadal jest atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym. Jeśli zainteresowały Cię techniczne aspekty tego modelu, zachęcamy do głębszego zanurzenia się w świat Hondy i odkrycia, jak inne modele marki mogą sprostać Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że prawdziwa wartość samochodu to nie tylko suche liczby, ale także emocje, które towarzyszą każdej przejażdżce. Odkryj opinie innych użytkowników i pozwól, aby historia Hondy Accord VI stała się częścią Twojej motoryzacyjnej pasji.