Toyota Corolla VI – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata motoryzacji, gdzie klasyka spotyka się z innowacyjnością – oto Toyota Corolla VI, symbol niezawodności i funkcjonalności. Zanurz się w szczegółach technicznych, które definiują ten model, od wymiarów po dynamikę silnika. Odkryj, jak praktyczność łączy się z ekonomią spalania, a komfort jazdy z przystępną ceną. Czytelnicy poszukujący obiektywnych opinii i rzetelnych danych nie będą zawiedzeni – zapraszamy do lektury, która rozwieje wszelkie wątpliwości!

Dane techniczne i wymiary Toyota Corolla VI

Wśród danych technicznych, które wyróżniają Toyota Corolla VI, na pierwszy plan wysuwają się jej kompaktowe wymiary. Długość tego modelu wynosi 4370 mm, szerokość – 1695 mm, a wysokość – 1365 mm. Takie proporcje gwarantują łatwość manewrowania, zarówno w zatłoczonym mieście, jak i na otwartych przestrzeniach.

Z myślą o wygodzie kierowcy i pasażerów, Toyota Corolla VI oferuje przestronne wnętrze, pomimo swoich kompaktowych wymiarów. Rozstaw osi wynosi 2465 mm, co zapewnia komfortowe warunki podróży dla wszystkich pasażerów. Pojemność bagażnika wynosząca 289 litrów umożliwia praktyczne pakowanie każdego rodzaju bagażu.

Pod maską Toyota Corolla VI kryje się silnik o pojemności 1587 cm3, zdolny do generowania mocy do 110 KM. W połączeniu z manualną skrzynią biegów, ta jednostka napędowa zapewnia płynną i dynamiczną jazdę, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Model Toyota Corolla VI oferuje szeroki wybór silników, które zaspokoją różne potrzeby i preferencje kierowców. Dostępne są jednostki o pojemnościach od 1,3 do 2,0 litra, zarówno w opcji benzynowej, jak i diesel. Wersje benzynowe charakteryzują się mocą od 75 do 133 KM, natomiast diesle oferują od 72 do 90 KM mocy.

Wśród dostępnych silników szczególną uwagę zwraca jednostka o oznaczeniu 4A-FE. To benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 110 KM, który zasłynął ze swojej niezawodności i ekonomicznego spalania. Każdy silnik Toyota Corolla VI jest zaprojektowany z myślą o optymalnej wydajności i trwałości, co potwierdzają zadowoleni kierowcy na całym świecie.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Toyota Corolla VI zależy od wybranego silnika, jednak wszystkie jednostki napędowe tego modelu są znane ze swojej oszczędności. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla silnika 1.6 benzynowego wynosi około 6,5 l/100km, a dla silnika 2.0 Diesel – około 5,2 l/100km. Te wartości podkreślają, że Toyota Corolla VI to auto nie tylko praktyczne, ale także ekonomiczne.

Wysokie standardy oszczędności spalania Toyota Corolla VI nie wpływają negatywnie na jej osiągi. Wręcz przeciwnie, model ten oferuje doskonałe połączenie oszczędności i dynamiki jazdy. Bez względu na wybrany silnik, Toyota Corolla VI gwarantuje satysfakcjonującą moc i płynne przyspieszenie.

Pojemność bagażnika Toyota Corolla VI, wynosząca 289 litrów, to optymalna przestrzeń dla codziennych potrzeb użytkowników. Mimo kompaktowych wymiarów auta, bagażnik jest dobrze zaprojektowany i umożliwia łatwe pakowanie bagażu. Przy składanych tylnych siedzeniach pojemność bagażnika może wzrosnąć, dostosowując się do większych potrzeb przewozowych.

Wnętrze Toyota Corolla VI jest praktyczne i funkcjonalne, a jednocześnie komfortowe i eleganckie. Pojemność bagażnika, wraz z przestronnym wnętrzem, sprawia, że ten model jest idealny zarówno do codziennych przejazdów, jak i długodystansowych podróży. Toyota Corolla VI pokazuje, że kompaktowe wymiary mogą iść w parze z dużą funkcjonalnością.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota Corolla VI

Ceny nowych modeli Toyota Corolla VI kształtowały się na przestrzeni lat na przystępnym poziomie dla szerokiej grupy klientów, co przyczyniło się do ich popularności. Obecnie, ze względu na wiek serii, nowe egzemplarze nie są już dostępne na rynku. Ich ceny historycznie oscylowały w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od wersji wyposażenia i silnika.

Na rynku wtórnym Toyota Corolla VI nadal cieszy się zainteresowaniem. Ceny używanych egzemplarzy są wyjątkowo atrakcyjne zarówno dla młodych kierowców, jak i osób poszukujących niezawodnego auta w rozsądnej cenie. Aktualne oferty używanych modeli Toyota Corolla VI zaczynają się już od kilku tysięcy złotych, co czyni ten model bardzo dostępnym.

Ostateczna cena zakupu Toyota Corolla VI na rynku wtórnym zależy od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji, przebieg czy historia serwisowa. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na te aspekty, aby dokonać jak najlepszego wyboru i cieszyć się niezawodnością japońskiej inżynierii w przystępnej cenie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Corolla VI

Opinie użytkowników dotyczące Toyota Corolla VI często podkreślają jej bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji. Właściciele chwalą ten model za solidność wykonania oraz za to, że nawet po wielu latach użytkowania, samochód rzadko zawodzi i nie wymaga kosztownych napraw.

Ekspertów z dziedziny motoryzacji przekonuje przede wszystkim niezawodność Toyota Corolla VI, wynikająca z japońskiej precyzji inżynieryjnej. Wspominają również o łatwości utrzymania wartości rezydualnej, co jest ważnym aspektem przy odsprzedaży pojazdu.

Wśród pozytywnych aspektów, użytkownicy często wyróżniają komfort jazdy i dobrze zaprojektowane wnętrze Toyota Corolla VI. Podkreślają, że samochód ten oferuje wystarczająco dużo miejsca dla pasażerów i ich bagażu, co czyni go praktycznym wyborem zarówno na codzienne dojazdy, jak i dłuższe trasy.

Z drugiej strony, niektóre opinie zwracają uwagę na stosunkowo skromne wyposażenie standardowe w porównaniu do nowszych modeli konkurencji. Jednak wielu użytkowników uważa, że podstawowe funkcje Toyota Corolla VI są wystarczające i nie oczekują dodatkowych gadżetów, które mogłyby wpłynąć na niezawodność.

Podsumowanie

Toyota Corolla VI to doskonały przykład połączenia niezawodności, ekonomii i komfortu jazdy w jednym, kultowym modelu. Jej uniwersalne cechy sprawiają, że nawet dzisiaj, po latach od premiery, cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania indywidualnych zalet tej niezwykłej konstrukcji, która może stać się Twoim codziennym towarzyszem na drodze. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem motoryzacyjnej klasyki, czy szukasz ekonomicznego i sprawdzonego pojazdu, Toyota Corolla VI ma wiele do zaoferowania. Odkryj opinie innych użytkowników i pozwól, aby ich doświadczenia pomogły Ci w podjęciu decyzji o zakupie. Toyota Corolla VI – auto, które zasługuje na Twoją uwagę.

foto: Toyota