Peugeot 306 Coupe II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata motoryzacji pełnego francuskiego stylu i elegancji, gdzie Peugeot 306 Coupe II zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach entuzjastów. Poznaj dokładne dane techniczne, zbadaj wymiary, które definiują jego klasyczne proporcje, oraz zrozum różnorodność silników, które tętnią życiem pod jego maską. Dowiedz się, jak w praktyce prezentuje się spalanie tego modelu, przeanalizuj pojemność bagażnika i kabiny, a także ceny, które czynią go dostępnym dla szerokiego grona odbiorców. Twoje opinie są ważne – przekonaj się, dlaczego Peugeot 306 Coupe II wciąż budzi emocje i pozostaje w pamięci jako ikona swojej epoki.

Dane techniczne i wymiary Peugeot 306 Coupe II

Peugeot 306 Coupe II stanowi idealne połączenie stylu i efektywności technicznej. Wyróżnia się wyrafinowanymi danymi technicznymi, które czynią go samochodem godnym uwagi. Jego konstrukcja opiera się na solidnej platformie, gwarantującej stabilność i komfort jazdy.

Jeśli chodzi o wymiary, Peugeot 306 Coupe II nie ustępuje konkurencji. Jego długość wynosi 4035 mm, szerokość 1690 mm, a wysokość 1315 mm. Te proporcje gwarantują przestronne wnętrze i komfort dla wszystkich pasażerów. Wysokiej klasy silniki, zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne, oferują wysoką wydajność przy niskim zużyciu paliwa.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Peugeot 306 Coupe II zaskakuje różnorodnością dostępnych silników, które zadowolą zarówno miłośników sportowej jazdy, jak i tych, którzy cenią sobie ekonomię. W ofercie znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych preferencji.

Dla tych, którzy preferują silniki benzynowe, Peugeot 306 Coupe II oferuje jednostki o pojemności od 1,6 do 2,0 litra. Najmocniejsza wersja, 2.0 16V, oferuje aż 135 KM mocy, gwarantując dynamiczną jazdę pełną emocji.

Wersje z silnikami wysokoprężnymi cieszą się uznaniem dzięki niskiemu zużyciu paliwa. Najpopularniejszy model, 1.9 D, oferuje 69 KM mocy i świetne parametry ekonomiczne, co czyni go idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie niskie koszty eksploatacji.

Peugeot 306 Coupe II to samochód, który wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim różnorodnością dostępnych silników. Zarówno mocne jednostki benzynowe, jak i oszczędne silniki wysokoprężne, sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Spalanie i pojemność silników

Spalanie Peugeot 306 Coupe II jest jednym z najważniejszych aspektów, który przyciąga kierowców. Wartości te mogą się różnić w zależności od wybranego silnika. Średnie spalanie dla silnika benzynowego 2.0 16V wynosi około 7,8 l/100km w cyklu mieszanym, co jest atrakcyjne dla osób ceniących sobie dynamiczną jazdę. Z kolei model z silnikiem 1.9 D charakteryzuje się bardzo ekonomicznym spalaniem, osiągającym średnio 5,5 l/100km. To czyni go doskonałym wyborem dla osób szukających oszczędności.

Jeśli chodzi o pojemność silników, Peugeot 306 Coupe II oferuje szeroki zakres opcji. Silniki benzynowe to jednostki o pojemności od 1,6 do 2,0 litra – każda z nich zapewnia równowagę między mocą a ekonomicznością. Z drugiej strony, model z silnikiem wysokoprężnym 1.9 D, pomimo swojej skromnej pojemności, oferuje doskonałą wydajność i niskie zużycie paliwa, co jest idealne dla tych, którzy cenią sobie ekonomię eksploatacji.

Aktualne ceny i wartość rynkowa Peugeot 306 Coupe II

Wartość rynkowa Peugeot 306 Coupe II zależy w dużej mierze od stanu technicznego pojazdu, roku produkcji oraz przebiegu. Na rynku wtórnym ceny tego modelu są zróżnicowane, ale można znaleźć egzemplarze w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla miłośników klasyki w rozsądnej cenie.

Aktualne ceny Peugeot 306 Coupe II mogą również różnić się w zależności od wersji wyposażeniowej oraz historii serwisowej. Zadbany egzemplarz z kompletem dokumentów i udokumentowaną historią może być wyceniony wyżej, co podkreśla znaczenie starannej konserwacji i dbałości o szczegóły ze strony poprzednich właścicieli.

Opinie użytkowników i ekspertów o Peugeot 306 Coupe II

Opinie użytkowników dotyczące Peugeot 306 Coupe II często podkreślają jego niezawodność i klasyczną linię nadwozia, która nie traci na atrakcyjności nawet po wielu latach. Właściciele cenią sobie również zwinność i przyjemność prowadzenia, które oferuje to coupe, co czyni ten model często wybieranym przez osoby szukające sportowych wrażeń, połączonych z praktycznością na co dzień.

Eksperci motoryzacyjni zwracają natomiast uwagę na dobrą relację ceny do jakości, jaką prezentuje Peugeot 306 Coupe II. Wskazują na szeroką gamę silników do wyboru, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb. Podkreślają również, że odpowiednie dbanie o samochód gwarantuje jego długą żywotność i niskie koszty utrzymania.

Podsumowanie

Peugeot 306 Coupe II to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie francuską elegancję i praktyczne aspekty użytkowania. Dzięki szerokiej gamie silników, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych, każdy miłośnik motoryzacji znajdzie wersję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Wartości spalania i pojemność silników świadczą o przemyślanej konstrukcji, która zadowoli zarówno poszukiwaczy ekonomicznych rozwiązań, jak i entuzjastów dynamicznej jazdy. Różnorodność cen sprawia, że Peugeot 306 Coupe II jest dostępny dla szerokiego grona odbiorców, zachowując przy tym swój klasyczny urok. Zachęcamy do dalszego odkrywania fascynującego świata Peugeot 306 Coupe II i dołączenia do grona zadowolonych użytkowników tej ikony motoryzacji.

foto: Peugeot