Toyota Carina IV — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W labiryncie motoryzacyjnych klasyków istnieje model, który zasługuje na szczególną uwagę ze względu na swoją niezawodność i praktyczne rozwiązania – Toyota Carina IV. Ten japoński fenomen, choć nie produkuje się go już od lat, wciąż przyciąga entuzjastów czterech kółek swoimi imponującymi danymi technicznymi i ekonomicznym spalaniem. Zapraszamy do świata, gdzie inżynieryjne precyzja Toyoty spotyka się z konkretnymi liczbami, które składają się na legendarny charakter Cariny IV. Poznaj opinie użytkowników, sprawdź ceny na rynku wtórnym i odkryj, co sprawia, że ten model wciąż pozostaje w gronie ulubieńców kierowców.

Dane techniczne i wymiary Toyota Carina IV

Toyota Carina IV to model, który zasłynął nie tylko z niezawodności, ale również z imponujących danych technicznych. Różne wersje tego modelu oferowały silniki o pojemności od 1,6 do 2,0 litra, które generowały moc od 105 do 135 koni mechanicznych. Wszystkie silniki były wyposażone w cztery cylindry, co gwarantowało stabilną i wydajną pracę.

Jeżeli chodzi o wymiary, Toyota Carina IV jest samochodem klasy średniej. Długość tego modelu wynosi 4605 mm, natomiast szerokość – 1695 mm. Wysokość Toyoty Carina IV to 1395 mm, co zapewnia kierowcy i pasażerom komfortowe warunki podczas jazdy.

Warto również zwrócić uwagę na pojemność bagażnika Toyota Carina IV. W zależności od wersji modelu, bagażnik może pomieścić od 500 do 520 litrów bagażu. To oznacza, że Carina IV to idealny samochód dla rodziny, która potrzebuje dużej przestrzeni na bagaż.

Podsumowując, Toyota Carina IV to samochód, który łączy w sobie niezawodność, wydajność oraz praktyczność. Imponujące dane techniczne, duże wymiary oraz praktyczna pojemność bagażnika sprawiają, że ten model wciąż pozostaje ulubieńcem wielu kierowców.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W ofercie Toyota Carina IV znajdziemy zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. W przypadku jednostek benzynowych, do wyboru mamy silniki o pojemności 1.6, 1.8 i 2.0. Najmniejszy z nich, o pojemności 1.6, generuje moc 105 KM, natomiast największy, 2.0 – aż 135 KM. Wszystkie silniki benzynowe są zgodne z normą emisji spalin Euro 2.

Osoby preferujące silniki wysokoprężne mają do dyspozycji jednostkę 2.0 D o mocy 72 KM. Mimo niewielkiej mocy, ten silnik charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa oraz trwałością. Wszystkie wersje silnikowe Toyota Carina IV są wyposażone w system wtrysku paliwa, co gwarantuje wydajną i ekonomiczną pracę silnika.

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, do wyboru mamy zarówno manualną, jak i automatyczną. Wersje z manualną skrzynią biegów są dostępne z pięcioma biegami, natomiast te z automatyczną – z czterema. Toyota Carina IV to samochód, który dostosowuje się do potrzeb kierowcy, oferując szeroki wybór opcji silnikowych i skrzyni biegów.

Spalanie i pojemność baku

Spalanie Toyota Carina IV to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę kierowców. Dzięki efektywnej pracy silnika, spalanie w cyklu miejskim wynosi około 8-10 litrów na 100 km dla silników benzynowych i około 6-7 litrów dla silnika wysokoprężnego. Natomiast w cyklu pozamiejskim, spalanie oscyluje w granicach 5-6 litrów dla silników benzynowych i około 4-5 litrów dla silnika wysokoprężnego.

Pojemność baku w Toyota Carina IV to kolejny argument przemawiający za tym modelem. Zbiornik paliwa w tym samochodzie ma pojemność 60 litrów, co pozwala na długie podróże bez konieczności częstego tankowania. To kolejny dowód na to, że Toyota Carina IV jest samochodem stworzonym z myślą o komforcie i praktyczności.

Wysoka pojemność baku, w połączeniu z efektywnym spalaniem, sprawia, że Toyota Carina IV jest samochodem ekonomicznym. Długie podróże nie będą obciążeniem dla portfela, a sama jazda stanie się przyjemnością dzięki niskiemu zużyciu paliwa.

Podsumowując, Toyota Carina IV to samochód, który łączy w sobie komfort, ekonomię i praktyczność. Niskie spalanie oraz duża pojemność baku to cechy, które sprawiają, że ten model jest chętnie wybierany przez kierowców ceniących sobie niezawodność i ekonomię jazdy.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota Carina IV

Zainteresowanie rynkiem wtórnym Toyoty Carina IV nie słabnie, a ceny używanych egzemplarzy są równie atrakcyjne jak w momencie, gdy ten model zjeżdżał z taśm produkcyjnych. W zależności od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia, ceny używanych modeli Toyota Carina IV mogą się znacznie różnić, wahając się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Choć nowe modele Toyota Carina IV nie są już dostępne w oficjalnej sprzedaży, ich pierwotne ceny były uznawane za konkurencyjne w segmencie samochodów średniej klasy. Wartość ta, jak każdego pojazdu, zmniejszała się z biegiem lat. Jednak Toyota Carina IV zachowała swoją wartość lepiej niż wiele innych modeli, co świadczy o jej niezmiennie wysokiej pozycji na rynku.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Carina IV

Opinie użytkowników Toyota Carina IV często podkreślają jej niezawodność oraz ekonomiczne zużycie paliwa. Wielu kierowców uważa ten model za idealne rozwiązanie dla osób szukających trwałego i niedrogiego w utrzymaniu samochodu, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na długich trasach.

Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na dobrą jakość wykonania Toyoty Carina IV, co przekłada się na jej wysoką trwałość. Podkreślają również, że jest to samochód z charakterystycznym dla marki Toyota podejściem do niezawodności, co czyni go atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym.

Wśród opinii użytkowników pojawia się wiele pochwał odnośnie przestronnego wnętrza i dużej pojemności bagażnika, co sprawia, że Toyota Carina IV jest często rekomendowana jako rodzinny samochód. Właściciele chwalą sobie również łatwość w znalezieniu części zamiennych oraz niskie koszty eksploatacji.

Podsumowanie

Toyota Carina IV to prawdziwy klasyk, który nadal budzi podziw swoją niezawodnością i funkcjonalnością. Jeśli poszukujesz samochodu o solidnych parametrach technicznych, który sprosta oczekiwaniom zarówno w mieście, jak i na długich trasach, ten model z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników Toyoty Carina IV, czytania opinii i porównywania ofert, aby znaleźć egzemplarz, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Odkryj, dlaczego Toyota Carina IV wciąż pozostaje w gronie ulubionych aut wielu kierowców i dołącz do grona zadowolonych użytkowników tego niezawodnego modelu.