Opel Kadett E — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Witajcie w świecie klasycznej motoryzacji, gdzie Opel Kadett E wciąż budzi nostalgię swoim kultowym designem i niezawodnością. Ten uosobiony symbol lat 80. i 90. skrywa w sobie więcej niż tylko sentymentalną wartość – to skarbnica danych technicznych, które zasługują na szczegółowe omówienie. Zastanawiacie się nad spalaniem, pojemnością czy cenami? A może interesują Was opinie z pierwszej ręki? Zapnijcie pasy, bo właśnie ruszamy w podróż pośród faktów i liczbowych tajemnic ukrytych pod maską tego niezapomnianego klasyka!

Dane techniczne i wymiary Opel Kadett E

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są dane techniczne Opel Kadett E. Ten samochód szybko zyskał renomę dzięki swoim imponującym osiągom. Był wyposażony w różne wersje silników, począwszy od 1.2 l benzynowego, a kończąc na 2.0 l diesel, oferując odpowiednio od 55 do 130 koni mechanicznych.

Wymiary Opel Kadett E również przyciągały uwagę. Samochód mierzył 4038 mm na długość, 1660 mm na szerokość i 1377 mm na wysokość, co czyniło go jednym z większych kompaktów na rynku w tamtym czasie. Dzięki temu, mimo swojej niewielkiej wielkości, oferował sporą przestrzeń w środku, zarówno dla pasażerów, jak i bagażu.

Kolejnym ważnym elementem w kontekście danych technicznych jest masa własna pojazdu. Opel Kadett E ważył między 830 a 1160 kg, w zależności od wersji. Ta relatywnie niska masa wpływała korzystnie na osiągi i spalanie, a także na ogólną przyjemność z jazdy.

Na koniec warto wspomnieć o zawieszeniu. Opel Kadett E był wyposażony w niezależne zawieszenie na wszystkich czterech kołach. W połączeniu z precyzyjnym układem kierowniczym, ten samochód oferował pewne i stabilne prowadzenie, niezależnie od warunków na drodze.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Opel Kadett E był dostępny z szerokim wyborem silników, co pozwalało na dopasowanie modelu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wersje benzynowe oferowały silniki o pojemności od 1.2 do 2.0 litra, generujące od 55 do 115 koni mechanicznych. Szczególnie godna uwagi jest wersja GSi z silnikiem 2.0 o mocy 115 KM, która zasłynęła ze swojej dynamicznej jazdy i sportowego charakteru.

Z drugiej strony, dla osób szukających ekonomicznej efektywności, Opel Kadett E oferował również silniki diesla. Wersje 1.6D o mocy 54 KM i 2.0D o mocy 58 KM były cenione za niskie spalanie i solidną wydajność. Dzięki temu, Opel Kadett E potrafił zadowolić zarówno miłośników sportowej jazdy, jak i tych, dla których najważniejsza była ekonomia eksploatacji.

Spalanie i pojemność bagażnika w modelu Kadett E

Odnośnie kwestii spalania, Opel Kadett E może pochwalić się naprawdę oszczędnymi jednostkami napędowymi. Spalanie w cyklu mieszanym wynosiło od 6 do 9 litrów na 100 km, w zależności od wersji silnikowej. Dla przykładu, popularna wersja 1.6 benzynowa zużywała średnio około 7,5 litra na 100 km, co jest wartością bardzo konkurencyjną, nawet na tle dzisiejszych standardów.

Jeżeli szukasz samochodu o niskim spalaniu, idealnym wyborem może okazać się Opel Kadett E z silnikiem diesla. Wersja 1.6D zużywała średnio około 5,5 litra na 100 km, a mocniejsza wersja 2.0D – około 6 litrów. Są to jedne z najniższych wartości w klasie kompaktowej z tamtego okresu.

Jeżeli chodzi o pojemność bagażnika, Opel Kadett E również nie zawodzi. W zależności od wersji nadwoziowej, pojemność bagażnika wynosiła od 280 do 1100 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. Dla przykładu, wersja kombi mogła pochwalić się bagażnikiem o pojemności aż 1100 litrów, co stanowiło jedną z największych wartości w segmencie.

Podsumowując, Opel Kadett E to samochód, który łączy w sobie oszczędność w eksploatacji z praktycznością. Jego niskie spalanie i duża pojemność bagażnika czynią go idealnym wyborem dla osób szukających kompaktowego samochodu do codziennego użytku, niezależnie od tego, czy potrzebują przewozić dużo bagażu, czy też zależy im na ekonomicznej jeździe.

Aktualne ceny na rynku wtórnym

Nie otrzymałem fraz, które miałyby być użyte w tekście. Proszę o ich podanie, abym mógł kontynuować zadanie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Oplu Kadett E

Opinie użytkowników na temat Opel Kadett E często podkreślają jego niezawodność i trwałość. Te cechy są szczególnie cenione przez miłośników klasycznej motoryzacji. Użytkownicy wspominają również o prostocie obsługi i niskich kosztach utrzymania tego modelu, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących ekonomicznego i łatwego do naprawy pojazdu.

Ekspertyzy motoryzacyjne zazwyczaj wyróżniają Opel Kadett E ze względu na jego praktyczność i funkcjonalność. Eksperci zwracają uwagę na dobrze zaprojektowaną przestrzeń wewnętrzną, podkreślając, że ten samochód był jednym z prekursorów nowoczesnych rozwiązań technologicznych w swojej klasie. To do dzisiaj jest doceniane przez koneserów motoryzacji.

Podsumowanie

Opel Kadett E to ikona motoryzacji, która do dziś przyciąga uwagę swoją funkcjonalnością i klasycznym designem. Jeśli fascynuje Cię era, kiedy samochody miały swoją niepowtarzalną osobowość, a jednocześnie cenisz sobie praktyczne aspekty takie jak ekonomia spalania czy przestronność, Kadett E może okazać się idealnym wyborem. Zainteresowanie tym modelem nie słabnie również na rynku wtórnym, gdzie ceny nadal pozwalają na dostęp do klasycznej motoryzacji w rozsądnych kwotach. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii oraz doświadczeń innych miłośników tego modelu. Niech podróż z klasycznym Opel Kadett E stanie się Twoją własną motoryzacyjną przygodą!