Lexus GS III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata precyzji i luksusu, gdzie Lexus GS III definiuje kanony motoryzacyjnej doskonałości. Czy jesteś gotowy poznać maszynę, która łączy w sobie zaawansowane technologie, wyrafinowany design i niezrównane doznania za kierownicą? Ten artykuł zabierze Cię w podróż po detalicznych danych technicznych, wymiarach, gamie silników i ich spalaniu, a także przedstawi aspekty takie jak pojemność, ceny i opinie użytkowników. Przekonaj się, dlaczego Lexus GS III wciąż pozostaje w centrum uwagi miłośników motoryzacji.

Dane techniczne i wymiary Lexusa GS III

Dokładnie przeanalizujmy dane techniczne i wymiary Lexusa GS III. Jego długość wynosi 4825 mm, szerokość 1820 mm, a wysokość 1430 mm, co zapewnia przestronne i komfortowe wnętrze. Rozstaw osi osiąga 2850 mm, co przekłada się na stabilność i płynność jazdy, nawet na bardziej wymagającym terenie.

Pod maską Lexusa GS III znajdziemy różne jednostki napędowe. Najpopularniejszą opcją jest silnik benzynowy o pojemności 3.5 litra, generujący moc 303 KM. Dostępne są także wersje z silnikami o mniejszej pojemności, jak 2.5 litra, oraz hybrydowe, łączące silnik spalinowy z elektrycznym. Niezależnie od wyboru, każdy silnik zapewnia doskonałe osiągi i efektywność.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym silnikom w Lexusie GS III. Wybór rozpoczyna się od jednostki o pojemności 2.5 litra, która generuje moc 206 KM i oferuje przyzwoite osiągi, idealne do codziennej jazdy. Następny w kolejności jest silnik o pojemności 3.0 litra o mocy 228 KM, który łączy w sobie dynamikę z oszczędnością paliwa. Króluje jednak silnik o pojemności 3.5 litra z 303 KM mocy, który zapewnia prawdziwie sportowe doznania za kierownicą.

Jednak to nie koniec możliwości, jakie oferuje Lexus GS III. Dostępne są również warianty hybrydowe silników. Wersja 450h łączy silnik benzynowy V6 o pojemności 3.5 litra i mocy 292 KM z silnikiem elektrycznym o mocy 197 KM. Taka kombinacja zapewnia zarówno imponujące osiągi, jak i niskie spalanie. To czyni Lexusa GS III jednym z najbardziej wszechstronnych samochodów w swojej klasie.

Spalanie i pojemność silników

Jeżeli chodzi o zużycie paliwa, Lexus GS III potrafi zaskoczyć nawet najbardziej wymagających. Wersja z silnikiem o pojemności 2.5 litra zużywa średnio od 8.5 do 9.5 litra benzyny na przejechanie 100 km w cyklu mieszanym. Model z silnikiem o pojemności 3.0 litra spala nieco więcej, wynosząc od 9 do 10.5 litra na 100 km. Natomiast wersja z silnikiem o pojemności 3.5 litra, mimo swojej dużej mocy, ma zaskakująco niskie zużycie paliwa – od 9.5 do 11 litrów na 100 km.

Jeśli zaś mówimy o pojemności silników, Lexus GS III oferuje różne opcje. Jak wcześniej wspomniano, dostępne są silniki o pojemnościach 2.5, 3.0 i 3.5 litra. Dla tych, którzy szukają czegoś specjalnego, Lexus oferuje również wersję hybrydową – 450h. Ta wersja łączy silnik benzynowy V6 o pojemności 3.5 litra z silnikiem elektrycznym, oferując nie tylko niesamowite osiągi, ale także wysoką efektywność paliwową.

Ceny nowych i używanych modeli Lexusa GS III

Ceny nowych modeli Lexusa GS III w momencie premiery zaczynały się od około 200 000 złotych za podstawową wersję z silnikiem o pojemności 2.5 litra. Warianty z mocniejszymi jednostkami napędowymi i bogatszym wyposażeniem mogły osiągać ceny przekraczające 300 000 złotych, co odzwierciedlało ich luksusowy charakter i zaawansowaną technologię.

Rynek wtórny oferuje Lexusy GS III w znacznie niższych cenach, co czyni je atrakcyjnymi dla szerszego grona odbiorców. Używane modele z niskim przebiegiem i w dobrym stanie technicznym można znaleźć już w przedziale od 40 000 do 60 000 złotych, co stanowi znaczną oszczędność w porównaniu do wartości wyjściowej.

Wartość Lexusa GS III na rynku używanych samochodów zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg, stan techniczny oraz wyposażenie. Najbardziej pożądane są egzemplarze z udokumentowaną historią serwisową, które zachowują swoją wartość lepiej niż modele bez potwierdzonej przeszłości. Należy jednak pamiętać, że nawet starsze Lexusy GS III utrzymują wysoki poziom luksusu i niezawodności.

Opinie użytkowników i ekspertów o Lexusie GS III

Opinie użytkowników na temat Lexusa GS III często podkreślają jego niezawodność oraz wysoki komfort jazdy. Właściciele szczególnie chwalą jakość wykonania wnętrza oraz bogate wyposażenie, które nawet po latach sprawia wrażenie luksusowego. Zadowolenie z płynnej pracy silnika oraz jego dynamicznych osiągów to kolejne punkty, które regularnie pojawiają się w pozytywnych recenzjach.

Eksperci branży motoryzacyjnej dostrzegają w Lexusie GS III przemyślane połączenie sportowych cech z elegancją. Podkreślają oni, że GS III to model, który doskonale radzi sobie zarówno w miejskim zgiełku, jak i podczas długich podróży, oferując zarówno komfort, jak i niezawodność. Wskazują również na wysoki poziom bezpieczeństwa, który jest standardem w samochodach marki Lexus.

Co istotne, użytkownicy doceniają również ekonomiczność modelu, zwłaszcza w wersjach hybrydowych, które łączą niskie spalanie z odpowiednią mocą. Lexus GS III zbiera pochlebne opinie również za swój nowoczesny design, który mimo upływu lat nadal prezentuje się bardzo atrakcyjnie na tle konkurencji. Jest to dla wielu znaczący argument, który przemawia na korzyść tego modelu.

Podsumowanie

Lexus GS III to synonim motoryzacyjnej elegancji i technologicznej innowacji. Jeśli cenisz sobie wyrafinowany design, zaawansowane technologie i niezrównane doznania za kierownicą, ten samochód z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego eksplorowania świata Lexusa i odkrywania wszystkich zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie tego modelu. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię nowy czy używany Lexus GS III, warto zwrócić uwagę na jego niezawodność, prestiż i osiągi. Odkryj pełnię luksusu i dołącz do grona zadowolonych kierowców tego wyjątkowego pojazdu.

foto: Lexus