Mazda MPV II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz wszechstronnego pojazdu dla swojej rodziny, który łączy w sobie komfort, przestronność i niezawodność? Mazda MPV II może okazać się odpowiedzią na Twoje motoryzacyjne potrzeby. Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi, analizując jego dane techniczne, wymiary, silniki oraz spalanie, abyś mógł ocenić, czy to właśnie ten samochód spełni oczekiwania Twoich najbliższych. Zbadajmy również, jak kształtują się ceny i co użytkownicy myślą o swoich MPV-ach, by zapewnić Ci kompleksowy obraz tego popularnego minivana.

Dane techniczne i wymiary Mazda MPV II

Pierwszym aspektem, który warto zanalizować, są dane techniczne Mazda MPV II. Ten samochód został wyposażony w silnik o pojemności od 2,0l do 3,0l, co zapewnia zróżnicowany zakres mocy od 110 do 204 KM. W zależności od wersji, Mazda MPV II jest dostępna z manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach lub automatyczną o czterech.

Jeśli chodzi o wymiary, Mazda MPV II to minivan, który mierzy 4855 mm w długości, 1850 mm w szerokości i 1785 mm w wysokości. Rozstaw osi wynosi 2900 mm, co zapewnia dużą przestrzeń wewnątrz pojazdu. Pojemność bagażnika w standardowej konfiguracji wynosi 363 litry, natomiast po złożeniu siedzeń z tyłu, zyskujemy aż 2120 litrów przestrzeni.

Z punktu widzenia spalania, warto podkreślić, że Mazda MPV II charakteryzuje się ekonomicznością. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 8,1 do 11,8 litra na 100 km, w zależności od wybranej wersji silnika. Zbiornik paliwa o pojemności 75 litrów pozwala na długie podróże bez konieczności częstego tankowania.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym silnikom w modelu Mazda MPV II. Wybierając ten model, możemy zdecydować się na jednostki benzynowe lub diesel. Wśród silników benzynowych znajduje się 2.0l o mocy 110 KM oraz mocniejszy 3.0l generujący 204 KM. Diesel natomiast to 2.0l o mocy 136 KM, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób szukających oszczędności przy jednocześnie solidnym momencie obrotowym.

Wszystkie silniki Mazda MPV II są znane z niezawodności i długowieczności. Zarówno jednostki benzynowe, jak i diesel, charakteryzują się stabilnymi osiągami oraz niskim zużyciem oleju. Warto także zaznaczyć, że te silniki są dobrze zbalansowane, co przekłada się na komfort jazdy i redukcję wibracji, szczególnie ważne podczas długich podróży.

Spalanie i pojemność bagażnika w Mazda MPV II

Spalanie w Mazda MPV II to aspekt, który zasługuje na szczególną uwagę. Samochód ten wykazuje się znakomitą ekonomią jazdy, ze średnim zużyciem paliwa w cyklu mieszanym wynoszącym od 8,1 do 11,8 litra na 100 km, w zależności od wybranej wersji silnika. Dzięki temu, jazda Mazda MPV II nie obciąża nadmiernie domowego budżetu.

Zbiornik paliwa o pojemności aż 75 litrów to kolejna zaleta tego modelu. Taka pojemność umożliwia długie, nieprzerwane podróże, bez konieczności częstego zatrzymywania się na stacjach benzynowych. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla rodzin, które cenią sobie komfort podczas długich wyjazdów.

Zagadnieniem, które warto również omówić, jest pojemność bagażnika w Mazda MPV II. Standardowo, bagażnik oferuje 363 litry przestrzeni, co jest już imponującym wynikiem. Jednak po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń ta zwiększa się do aż 2120 litrów, co umożliwia transport dużych przedmiotów lub pakowanie bagażu na długie wakacje.

Orientacyjne ceny nowych i używanych modeli Mazda MPV II

Podczas rozważania zakupu Mazda MPV II, ważnym aspektem jest orientacyjna cena tego modelu. Nowe egzemplarze nie są już dostępne na rynku, ponieważ produkcja zakończyła się w 2006 roku. Oznacza to, że potencjalni nabywcy muszą skupić się na rynku wtórnym. Ceny używanych modeli Mazda MPV II mogą znacznie się różnić, w zależności od stanu technicznego pojazdu, roku produkcji oraz przebiegu.

Warto zaznaczyć, że cena za dobrze utrzymaną Mazda MPV II z niskim przebiegiem i w bogatej wersji wyposażenia może przekroczyć średnią rynkową. Mimo upływu lat, te modele wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na ich niezawodność i funkcjonalność, co przekłada się na stabilność cen na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda MPV II

Wielu posiadaczy Mazda MPV II w swoich opiniach podkreśla przestronność i komfort jazdy tego modelu. Zgadzają się, że jest to idealny samochód dla dużej rodziny, oferujący wystarczająco dużo miejsca dla każdego pasażera oraz bagażu. Wysoka ocena niezawodności tego modelu czyni MPV II popularnym wyborem na rynku wtórnym.

Ekspertyzy techniczne i recenzje motoryzacyjne często zwracają uwagę na dobry stosunek jakości do ceny w przypadku Mazda MPV II. Eksperci wskazują, że mimo upływu lat, ten model zachowuje swoją wartość i jest godny polecenia jako używany samochód, szczególnie dla osób poszukujących niezawodnego i przestronnego minivana w rozsądnej cenie.

Wśród użytkowników Mazda MPV II, istotnym aspektem często jest ekonomia spalania. Wielu z nich jest zadowolonych z kosztów eksploatacji, podkreślając, że przy umiejętnej jeździe zużycie paliwa może być całkiem niskie jak na samochód tej klasy. To sprawia, że MPV II jest postrzegane jako ekonomiczny wybór dla rodzin, które dużo podróżują.

Opinie na temat dynamiki jazdy są różne i zależą od wybranej wersji silnikowej. Niektórzy użytkownicy wskazują, że silniki o niższej mocy mogą być niewystarczające, szczególnie przy pełnym obciążeniu. Jednakże, większość zgodnie twierdzi, że większe jednostki napędowe, jak 3.0l V6, oferują wystarczająco dobre osiągi, zapewniając płynną i przyjemną jazdę.

Podsumowanie

Mazda MPV II to pojazd, który z powodzeniem łączy funkcjonalność z komfortem jazdy, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla rodzin. Jej przemyślane wymiary, ekonomiczne spalanie i pojemny bagażnik to tylko niektóre z atutów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie. Rynek wtórny oferuje wiele opcji, więc z pewnością znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem ceny, jak i stanu technicznego. Zachęcamy do dalszego odkrywania zalet Mazdy MPV II i dołączenia do grona zadowolonych użytkowników tego wszechstronnego minivana.

źródło: Mazda