Renault Trafic – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W 2009 roku, Renault Trafic zajęło trzecie miejsce pod względem sprzedaży w swoim segmencie na rynku europejskim, z udziałem w rynku na poziomie 13,5%.

Komfort i ergonomia to słowa, które dobrze opisują nowy samochód. Deska rozdzielcza dzięki modyfikacjom mieści jeszcze więcej funkcjonalnych schowków. Samochód posiada nowe wyposażenie – wcześniej spotykane głównie w samochodach osobowych – dzięki któremu jego eksploatacja jest bardziej komfortowa. Zastosowana w Nowym Renault Trafic jednostka napędowa 2,0 l dCi charakteryzuje się wyraźnie obniżonym zapotrzebowaniem na paliwo i może być wyposażona w filtr cząstek stałych.

Nowa deska rozdzielcza, wyposażona w jeszcze więcej użytecznych i ergonomicznych schowków:

  • Schowek A4 na wysokości środkowej konsoli.
  • Dodatkowy schowek nad schowkiem w desce rozdzielczej (w wersjach bez poduszki powietrznej pasażera).
  • Nowe schowki w środkowej części kabiny.

Wyświetlacz nad deską rozdzielczą został zmodyfikowany w celu polepszenia widoczności i czytelności informacji. W tym samym celu został zmieniony sposób rozmieszczenia niektórych kontrolek świetlnych.

Wyposażenie zapewniające większy komfort prowadzenia. Aby w kabinie komfort był na najwyższym poziomie, Nowe Renault Trafic oferuje szereg opcji wyposażenia rodem z samochodów osobowych:

  • Regulowana klimatyzacja dostępna w całej gamie (wersje użytkowe i osobowe).
  • Nawigacja satelitarna Carminat TomTom® z systemem IQ Routes™* – najtańszy zintegrowany system nawigacji satelitarnej na rynku.
  • Nowa gama zintegrowanych radioodtwarzaczy CD MP3 z bardziej widocznym wyświetlaczem, możliwością podłączenia przenośnych odtwarzaczy i telefonów za pośrednictwem modułu bluetooth, a także bezpośredniego odtwarzania audio (audio streaking).
  • Regulator ogranicznik prędkości sterowany z kierownicy. Bardziej ergonomiczny i łatwiejszy dostęp do przycisku aktywującego regulator zlokalizowany na desce rozdzielczej

* System IQ Routes™ firmy TomTom® wylicza najszybszą trasę biorąc pod uwagę realne prędkości zmierzone na drogach. Jest to możliwe dzięki bazie danych TomTom® zawierającej dane przesyłane przez miliony użytkowników. Dane te pozwalają na wyliczenie optymalnej trasy przejazdu w zależności od dnia i godziny.

Nowe Renault Trafic – auto ekonomiczne
. Zużycie paliwa w wersjach dostawczych, wyposażonych w silniki 2.0 l dCi 115 KM zostało obniżone o 0,8 l/100 km a poziom emisji CO2 wynosi 195 g/km (skrzynia manualna).

Silniki 2,0 l dCi 90 KM i 115 KM są teraz dostępne w wersji z filtrem cząstek stałych (w zależności od rynku), bez zwiększenia zużycia paliwa. W wersji 115 KM moment obrotowy zwiększył się o 20 Nm. Jednostka ta jest kompatybilna z normą B30. Możliwość wymiany oleju co 40 000 km lub co 2 lata, to najbardziej atrakcyjna oferta na rynku.

Bardziej dynamiczny wygląd. Nowy design deski rozdzielczej i chromowane obręcze zegarów dostępne już w środkowych wersjach gamy nadają Nowemu Renault Trafic bardziej sportowy wygląd. Tapicerka Elba dostępna jest w kolorze niebieskim, co dodatkowo wzmacnia dynamiczny wygląd. Dostępny jest także nowy stalowoszary odcień karoserii, który zastąpił dostępny wcześniej kolor wiśniowoczerwony.

źródło: Renault