Renault Koleos drugiej generacji — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Renault Koleos drugiej generacji wyróżnia się dynamiczną sylwetką z nowym, bardziej wyrazistym i eleganckim przodem, a niezwykle starannie wykończone wnętrze podkreśla wyrafinowany charakter samochodu.

Auto oferowane w zależności od rynku z silnikiem benzynowym 2.5 (TR 25) oraz silnikiem wysokoprężnym 2.0 dCi (M9R) o dwóch poziomach mocy – 110 i 127 kW (150 i 175 KM). Emisja CO2 w tych dwóch ostatnich jednostkach została znacznie obniżona i w wersji dCi 150 4×2 wynosi obecnie 148 g/km.

Dostępne w wersjach 4×2 i 4×4 Renault Koleos jest autem naprawdę wszechstronnym. Komfortowy i zwrotny w mieście, doskonale radzi sobie również przy pokonywaniu nierówności terenu dzięki opracowanemu wspólnie z Nissanem napędowi na 4 koła.

Auto wyposażone zostało we wszystkie najnowsze równie użyteczne co intuicyjne technologie Renault, takie jak: wspomaganie parkowania, karta Renault Hands Free służąca do otwierania i uruchamiania auta, system nawigacji Carminat TomTom Live z joystickiem czy też układ wspomagania ruszania pod górę (Hill Start Assist). W zależności od kraju jest ono oferowane w 2 lub 3 poziomach wyposażenia.    
Ten crossover z segmentu D odznacza się najwyższym poziomem jakości. Zaprojektowany przez Renault, jest produkowany w fabryce Renault Samsung Motors w Busan, w Korei Południowej. W aucie wykorzystane zostało bogate doświadczenie Renault w zakresie bezpieczeństwa czynnego i biernego, zapewniające bezstresową jazdę w każdych warunkach.

źródło: Renault