2 (2012-dziś)

Odnowiony Peugeot 107 jest teraz bardziej nowoczesny i jeszcze lepiej przystosowany do miasta, stanowiąc idealną odpowiedź na rosnące potrzeby wolności i niezależności!

Wyrafinowana, subtelna stylistyka 107-ki nawiązuje do nowego designu marki. Dużo uwagi poświęcono stylizacji, ale bynajmniej nie kosztem innych zalet związanych z użytkowaniem pojazdu w mieście – 107-ka jest teraz jeszcze bardziej praktyczna i oszczędna.


Ewolucja rynku i klientów
Aby nadążyć za oczekiwaniami klientów, Peugeot 107 ewoluuje. Oferta modelu stale wzbogacana jest o wersje specjalne i nowe opcje wyposażenia. Rozwija się również rynek zbytu – rozszerzony ostatnio o kolejne 16 krajów liczy ich obecnie aż 48.

Podobnie jak inne modele z tego segmentu, Peugeot 107 jest często drugim albo nawet trzecim autem w rodzinie. Z drugiej strony jednak 107-ka wyróżnia się w swoim segmencie sporym udziałem wśród klientów przedstawicielek płci pięknej oraz singli.

Zadowolenie z użytkowania tego modelu wynika w dużej mierze z łatwości manewrowania i prowadzenia, radości z jazdy oraz niewielkiego zapotrzebowania na paliwo, jakie przejawia ten zwinny, nieduży pojazd.

Do końca 2011 roku wyprodukowano 665 000 sztuk tego modelu. Pojawienie się nowej 107-ki rozpoczyna nowy rozdział w jego historii. Celem jest rozszerzenie wpływów w coraz bardziej zatłoczonym segmencie małych samochodów.
Nowa, bardziej subtelna i wyrafinowana stylistyka nadwozia

Modyfikacjom poddano przód auta, ale wymiary pojazdu nie uległy zmianie. 107-ka nawiązuje teraz do nowej, bardziej subtelnej i wyrafinowanej stylistyki marki Peugeot, przy zachowaniu kompaktowości miejskiego auta.

Nowy, wyrazisty profil maski z dwukolorowym logo lwa oraz tablica rejestracyjna umieszczona centralnie w dolnym pasie odzwierciedlają założenia nowego designu marki i nawiązują do stylizacji modelu 208.

Rozmieszczenie świateł pozostało niezmienione, ale poprawiono natomiast wygląd samych kloszy. Przednie reflektory są teraz szersze i mają dwubarwne ramki, których kolorystyka odpowiada barwom logo zdobiącego maskę. Z tyłu zespół lamp ozdobiono ciemnoczerwonymi odwódkami.

Nowa osłona chłodnicy o charakterystycznej dla modelu 107 strukturze plastra miodu stanowi ciekawe uzupełnienie kolorystyki przedniej części samochodu.

To kolejna wersja „płynnego” grilla, który dostosowano do wymiarów i stylistyki modelu 107.

Ivo Groen, odpowiedzialny za styl modelu 107
Na pasie dolnym przedniej części nadwozia znajdują się, tak przydatne w ruchu miejskim, listwy ochronne: jedna w środku i dwie po bokach. Oprócz funkcji ochronnych mają one również walory dekoracyjne. Z kolei diodowe światła do jazdy dziennej oraz – dostępne w opcji – chromowane lampy przeciwmgielne dodają sylwetce charakteru, stanowiąc jednocześnie oryginalny „wizualny podpis” 107-ki.

Nowa, bardziej nowoczesna i atrakcyjna tożsamość, stanowiąca połączenie wyrazistego i wyrafinowanego stylu, została dodatkowo zaakcentowana poprzez nowe wzory tapicerek. Zwiększyła się również gama dostępnych lakierów nadwozia. Samochód można teraz zamówić w oryginalnym, nowoczesnym kolorze śliwkowym (Plum), który znakomicie oddaje charakter modelu 107.
Wnętrze – nowa kolorystyka i elementy wyposażenia

Nowa kolorystyka wnętrza (Mistral), nowa tapicerka foteli (Manhattan) oraz nowe dwu-materiałowe obicia drzwi i deski rozdzielczej w wyrazistym czarnym kolorze budują wysmakowany klimat wnętrza oraz podnoszą jakość i komfort jazdy.

Nowe elementy wyposażenia wnętrza (dostępne w wyposażeniu standardowym bądź dodatkowym, w zależności od wersji):

  • Zestaw audio z odtwarzaczem CD oraz dwoma dodatkowymi głośnikami;
  • Nowy zestaw audio PC Bluetooth CD z dwoma dodatkowymi głośnikami, gniazdem USB oraz obsługą MP3 i Bluetooth, czyli z funkcjami częściej spotykanymi w modelach z wyższych segmentów;
  • Nowe kierownica oraz lewarek zmiany biegów, obszyte skórą.

Łatwość wyboru i jeszcze większa funkcjonalność

Gama modelu 107 jest bardzo prosta i przejrzysta: dwa poziomy wykończenia dostępne w 3- lub 5-drzwiowym nadwoziu oraz dwie możliwe konfiguracje układu napędowego – silnik 1,0 l z pięciostopniową przekładnią manualną oraz jednostka 1,0 l z pięciostopniową przekładnią Two-tronic.

Obszyte skórą koło kierownicy, dostępne w standardzie w wersji z przekładnią Two-tronic, wyposażono również w manetki zmiany biegów, dzięki czemu 107-tka prowadzi się jeszcze łatwiej i pewniej.

Dzięki diodowym światłom do jazdy dziennej oraz lampom przeciwmgielnym, które zależnie od wersji wyposażenia dostępne są w standardzie lub w opcji, zwiększa się poziom bezpieczeństwa, a pojazd staje się lepiej widoczny na drodze bez względu na warunki atmosferyczne.

Co niemniej ważne, model 107 będzie teraz jeszcze bardziej przyjazny środowisku, emitując jedynie 99 i 104 g CO2 na kilometr, odpowiednio w wersji z tradycyjną przekładnią manualną i skrzynią Two-tronic.

Obniżono również koszty utrzymania, bowiem zapotrzebowanie na paliwo zmniejszyło się odpowiednio do 4,3 i 4,5 litra na 100 km.
Prawdziwie damska seria limitowana!

W marcu 2012 roku, z okazji wprowadzenia nowej 107-ki na rynek, dostępna będzie wyjątkowa seria limitowana 107 ENVY. Dostępna z nowym lakierem śliwkowym (Plum) lub czarnym (Caldera), posiada specjalne dekoracje z wzorami w kształcie gałązki kwitnącej wiśni: naklejki na tylnych drzwiach, masce i pokrywie bagażnika, dywaniki ze „śliwkowymi” przeszyciami oraz dekoracje konsoli środkowej w tym samym kolorze.

Aluminiowe nakładki na progi oraz plakietka z tego samego materiału nadają wnętrzu jeszcze bardziej wyjątkowy klimat.

Ponadto dostępna jest również gama dodatków wykorzystujących motyw kwitnącej wiśni. Są to m.in. zmyślna podręczna kieszeń, która pozwoli uporządkować liczne bibeloty i pamiętać o zabraniu wszystkich drobiazgów podczas zmiany torebki, a także bardzo praktyczny wieszak na damską torebkę (składany i dzięki temu niewielki), który pozwoli zawsze trzymać torebkę pod ręką i „mieć ją na oku”, bez konieczności kładzenia jej na podłodze.
Szeroka gama akcesoriów na indywidualne zamówienie oraz poprawiających komfort użytkowania

Dla osób chcących się wyróżnić lub dostosować swoją 107-kę do indywidualnych potrzeb przygotowano gamę akcesoriów dedykowanych temu modelowi.

Felgi ze stopu metali lekkich, gałka zmiany biegów ze szczotkowanego aluminium, chromowane nakładki na progi czy dywaniki z logo 107 czynią pojazd jeszcze bardziej eleganckim i wyjątkowym.

Z bardziej praktycznych rozwiązań wspomnieć należy o chowanym panelu nawigacji, kompatybilnej z takim urządzeniami jak iPhone lub iPod, który idealnie zintegrowano z deską rozdzielczą, oraz o środkowym podłokietniku z wbudowanym schowkiem zwiększającym komfort i przyjemność jazdy.

Co się zaś tyczy bocznych listew nadwozia, mają one za zadnie chronić powłokę lakierniczą przed tak częstymi w mieście, drobnymi wgnieceniami i zarysowaniami.

 

źródło: Peugeot